Lietuvos Respublikos Seimą papuošė LGBT+ bendruomenės portretai

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-05-10 11:21

Spausdinti | Komentarai

A. Armonaitė /M. Ambrazo nuotr.

2017 gegužės 9 – 26 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo koridorių puošia Lietuvos LGBT+ bendruomenės portretai. Tai – Samantos Matuizaitės (ARCANA FEMINA) paroda, kurią sudaro rinktinės nuotraukos iš šios fotografės ir kūrėjo Romo Zabarausko knygos „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“.

„Lietuva atsiskleidžia“ tiek knygos, tiek parodos pavidalu jautriai perteikia Lietuvos LGBT+ asmenų patirtis. Seimo jungiamojoje galerijoje eksponuotose nuotraukose rikiuojasi skirtingiausios asmenybės: „Login“ konferencijos įkūrėjas Arnoldas Rogoznyj, Seimo Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis, JAV susituokusi lietuvio Aurio Jarašūno ir amerikiečio Robbie Sutton pora, vaikų literatūros specialistė Neringa Dangvydė, iš Lietuvos emigravęs trans vaikinas Oskaras Česynas ir daugybė kitų. Šiuos žmones skiria jų profesijos ir gyvenimo aplinkybės, tačiau sieja noras gyventi atvirą ir orų gyvenimą.

Processed with VSCO with b4 preset

© Arcana Femina nuotr.

Seimo jungiamoji galerija įsikūrusi stikliniame koridoriuje, kuris suteikia unikalią galimybę darbus eksponuoti iš abiejų pusių. Tokia vidaus ir išorės opozicija paraleli vis dažnesniam Lietuvos LGBT+ žmonių apsisprendimui gyventi ne tik patogų asmeninį gyvenimą, bet ir viešai atsiskleisti, siekiant politinių pokyčių šalyje.

Processed with VSCO with b4 preset

Parodą Seime inicijavusi Seimo narė liberalė Aušrinė Armonaitė teigė, kad parlamentas turi tapti vieta, kurioje girdimos įvairios visuomenės grupės, o ši meninė paroda – gera priemonė tai padaryti.

© Arcana Femina nuotr.

Romas_Zabarauskas_fotografe_ARCANA_FEMINARomas Zabarauskas © Arcana Femina nuotr.

,,Tikiuosi, kad tai paskatins tiek Seimo narius, tiek plačiąją visuomenę įsiklausyti į LGBT+ bendruomenei rūpimus klausimus. Tarp jų – plačiai paplitusios patyčios, partnerystės instituto nebuvimas, o taip pat ir daugelį metų Seime dominavusios diskriminacinės inicityvos”, – teigė A. Armonaitė. Tuo tarpu fotografė ARCANA FEMINA parodos tikslą įvardino taip: „savo nuotraukomis siekiu mažinti atskirtį tarp susiformavusių opozicijų: plačiosios visuomenės ir taip ją bauginančio kitoniškumo, į kurį pažvelgus iš tam tikro žiūros taško, jis dažnam tampa atpažįstamas ir suprantamas.“

ARCANA_FEMINA_is_asmeninio_archyvo

Arcana Femina / Asmeninio archyvo nuotr.

Fotografė ARCANA FEMINA jau ne pirmą kartą savo kūryboje nagrinėja LGBT+ bendruomenės temą. 2014 menininkė pradėjo tęstinį projektą By the way (liet. „Beje“), kuris perteikė trans asmenų patirtis šiuolaikinėje visuomenėje. Subtiliai fotografuodama Didžiosios Britanijos ir Lietuvos trans bendruomenę, fotografė siekė permąstyti lytiškumo kategorijas ir pažvelgti į žmogaus asmenybę už jo lyties ribų.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt