kaunas.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pagerbti 10 geriausių 2013 m. Kauno miesto sportininkų. Pirmoji vieta atiteko „auksine mergaite” tituluojamai olimpinei plaukimo čempionei Rūtai Meilutytei.

Prieš savaitę pasibaigusiame Europos plaukimo čempionate, sportininkė iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalį. 2-ąją vietą užėmė Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė Donata Vištartaitė. (treneris Algirdas Arelis). 2013 m. sportininkė tapo pasaulio ir Europos irklavimo čempione.

3-5 vietas pasidalino Kauno miesto krepšininkai, atstovavę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei ir Europos krepšinio čempionate iškovoję sidabro medalius – Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis ir Linas Kleiza.

„Dažnai girdime, jog krepšinis – antroji Kauno religija, tačiau šiandien vis garsiau galime kalbėti, jog miestiečių širdis užkariauja ir kitos sporto šakos: plaukimas, irklavimas, dziudo, dailusis čiuožimas. Jūs esate tie sportininkai, kurie šiais metais garsino Kauną pasaulio, Europos čempionatuose ir kituose tarptautiniuose sporto renginiuose, sudarydami miesto sporto branduolį”, -geriausius Kauno sportininkus sveikino meras Andrius Kupčinskas.

„2014 m. sportininkų laukia labai svarbūs startai – tai sportinės varžybos, kuriose sportininkai gali įvykdyti olimpinius normatyvus ir užsitikrinti teisę atstovauti Kauno miestui Rio de Janeiro olimpinėse žaidynėse”, – teigė apdovanojimų organizatoriai.

6-ąją vietą užėmė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Ugnė Mažutaitytė (trenerė Rasa Mažutaitienė). Jaunoji plaukikė pasaulio jaunimo ir Europos jaunių plaukimo čempionatuose iškovojo sidabro medalius.

7-ąją vietą užėmė Kauno sporto mokyklos „Gaja” auklėtinis Karolis Bauža (treneris Petras Vinciūnas). K. Bauža Europos dziudo čempionate iškovojo bronzos medalį. 8-ąją vietą užėmė Kauno plaukimo mokyklos sportininkė Gintarė Venčkauskaitė (treneris Henrikas Eismontas), pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo 5 ir 15 vietas, Europos jaunių čempionate iškovojo bronzos medalį.

9-oji vieta atiteko Kauno irklavimo mokyklos auklėtiniui Aurimui Adomavičiui, Pasaulio jaunimo iki 23 m. irklavimo čempionate iškovojusiam aukso medalį. 10-ąją vietą užėmė Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai” auklėtiniai Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias, Pasaulio čempionate iškovoję 15 vietą, Europos čempionate – 9 vietą. Sportininkus treniruoja Lilija Vanagienė.