(c) Organizatorių archyvo nuotrauka

Savaitgalį Kauno mariose įvyko RS-280 buriavimo čempionato paskutiniojo – aštuntojo – etapo trys plaukimai. Laimėjusi pirmąjį plaukimą, RAGANOSIO įgula tapo nebepavejama ir kituose dviejuose plaukimuose varžėsi tik dėl sportinės garbės.

RAGANOSIO įgula pirmavo nuo pat čempionato pradžios, kuris prasidėjo 2009 m gegužės 10 d. Viso iš numatytų 32 plaukimų įvyko 29 plaukimai, kuriuose net 12 kartų nugalėjo RAGANOSIO įgula. Per visą čempionatą ši komanda surinko tik 46 baudos taškus. Respublikos čempionais tapo kapitonas Saulius Pajarskas, Arvydas Drąsutavičius, Algirdas Umbrasas, Gintautas Milevičius ir Raimundas Daubaras.

Jachtos RAGANOSIS įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, čempione tapo po 5 metų pertraukos. „Tai ilgai brandinta pergalė, – sakė čempionas S. Pajarskas, – Esu pilnai užtikrintas įgulos veiksmais ir tai leido siekti aukščiausių rezultatų“.

Antrąją vietą RS-280 buriavimo čempionate iškovojo ARABELOS įgula, vadovaujama kapitono Raimondo Šiugždinio. Ji per čempionatą surinko 64 baudos taškus ir 4 taškais aplenkė trečiąją vietą laimėjusią jachtos LEVANTE įgulą, vadovaujamą kapitono Tauro Rymonio (68 baudos taškai).

Šiemet RS-280 buriavimo čempionate dalyvavo 10 buriuotojų komandų. Vienas iš pagrindinių čempionato tikslų – ugdyti aukšto meistriškumo buriuotojus, galinčius kovoti dėl prizinių vietų varžybose Europoje ir pasaulyje bei propaguoti buriavimo sportą, kaip vieną iš taurių sporto šakų, kuriai Lietuvoje vis dar skiriamas nepakankamas dėmesys.