Statistikos departamentas praneša, kad 2009 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,2 procento. Šiais metais jau penktą mėnesį iš eilės fiksuojama neigiama infliacija.

2009 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 1,2 procento atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 0,9 – drabužiai ir avalynė, 0,5 – būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros grupės prekės ir paslaugos ir 0,9 procento pabrangusios transporto, 0,6 – poilsio ir kultūros grupių prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos per minėtą laikotarpį sumažėjo 0,4 procento, paslaugų – padidėjo 0,3 procento.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 8,3 procento atpigusios daržovės ir bulvės, 7,6 – vaisiai ir uogos, po 0,5 – mėsa ir jos produktai, duona ir grūdų produktai, 0,4 – pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai ir 1,6 procento pabrangusi kava, arbatžolės, kakava.

Drabužių ir avalynės grupėje dėl nuolaidų 0,8 procento atpigo drabužiai, 1,4 – avalynė. Aprangos reikmenys pabrango 0,7, avalynės taisymas – 0,5 procento.

Būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros grupės prekių ir paslaugų kainų sumažėjimą lėmė 0,6 procento atpigę baldai, 2,6 – patalynė, 1 – namų priežiūros paslaugos, po 0,9 procento – namų ir sodo varikliniai įrankiai ir įrenginiai, apšvietimo įranga, valymo prietaisai.

Transporto grupės prekių ir paslaugų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 4,4 procento pabrangęs benzinas, 1,9 – suskystintos automobilinės dujos. Lengvieji automobiliai atpigo 1,8, dyzeliniai degalai – 2,3, vairavimo mokymo paslaugos – 1 procentu.

Poilsio ir kultūros grupės prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 3,1 procento pabrangusios atostogų išvykos, 1,2 – kultūros paslaugos. Su naminiais gyvūnėliais susiję gaminiai atpigo 1,9, gėlės – 1,6, vaizdo aparatūra – 0,6 procento.

Iš kitų prekių ir paslaugų, turėjusių įtakos bendrajam vartotojų kainų pokyčiui, galima paminėti po 2 procentus atpigusius kietąjį kurą ir interneto paslaugas, 3 – privačių asmenų teikiamas būsto nuomos paslaugas, 0,5 – judriojo telefono ryšio, 2,6 – transporto priemonių draudimo, 1,7 – būsto priežiūros ir remonto paslaugas, 1,1 – kosmetikos priemones ir pabrangusias 8,5 procento atliekų rinkimo paslaugas, 0,7 – cigaretes, 0,9 – būsto priežiūros ir remonto medžiagas, 0,6 – Lietuvoje gaminamą alų.

2009 m. rugpjūčio mėn. metinė infliacija (2009 m. rugpjūčio mėn., palyginti su 2008 m. rugpjūčio mėn.) sudarė 2,6 procento. Metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė 10,4 procento per dvylika mėnesių pabrangusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro, 16,8 – sveikatos priežiūros grupės prekės ir paslaugos, 12,9 – alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai ir 9,7 procento atpigę drabužiai ir avalynė.

Vartojimo prekės per metus pabrango 1,5, paslaugos – 6,1 procento.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: