TOP 10 visų laikų geriausių komedijų

Paskelbė: Data: 2015-01-29 09:44

Spausdinti | Komentarai

Kino komedijos "Zoolander" kadras

Gerą komediją šiomis dienomis rasti sunkoka. Daugumą jų arba lėkštos, vien apie seksą ar kvailą, bet dažniausiai nejuokingą, draugų porą. Kai dramos, trileriai ir siaubo filmai pabos ir norėsis išsirinkti komediją, atsiverskite KaunoZinios.lt redakcijos sudarytą visų laikų geriausių komedijų TOP 10. Gera nuotaika ir puikiai praleistas vakaras – garantuotas!

10. Zoolander (2001)

Derek‘as Zoolander‘is – kanalo VH1 modelis, triskart tapęs metų modeliu. Kai šį apdovanojimą laimi kitas modelis, Hansel, Zoolander‘io pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Nuo jo nusisuka draugai, tėvas – nusivylęs, o ir pačiam atrodo, kad jis niekam tikęs modelis. Tačiau viskas pradeda keistis, kai ji nusamdo piktasis mados guru Mugatu – Zoolander‘is mano, kad jo gyvenimas vėl pradeda keistis į gerą. Tai tęsiasi tol, kol jis sužino, kad jam buvo praplautos smegenys ir jo tikroji užduotis yra nužudyti Malaizijos Ministrą Pirmininką. Ar Zoolander‘is ir jo naujieji draugai gali užkirsti kelią atrodo neišvengiamai žmogžudystei? Ar nebus per vėlu?

9. The Invention of Lying (2009)

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame niekas nemeluoja – ir apie tai net nepagalvoja! Mark’as Bellison’as yra scenarijų rašytojas, kurį planuojama atleisti iš darbo. Jis žemas, apkūnus, turi plačią nosį – vyras iš prigimties nėra patrauklus, o tai reiškia, kad turi mažai šansų būti kartu su Anna, moterimi, kurią myli. Kartą, būdamas banke, jis išplepa, atrodo, nekaltą melą. Vėliau, kai budi prie mirštančios mamos lovos, vėl pameluoja – sukuria pasakojimą apie Rojų. Ligoninės darbuotojai nugirsta šį pasakojimą, patiki kiekvienu ištartu žodžiu ir pradeda pasakoti kitiems. Taip Mark‘as tampa pranašu, jo pirmasis pramanytas scenarijus sukrauna jam turtus ir jis visuomenės akyse tampa „geriečiu“. Tačiau ar to užteks užkariauti Annos širdžiai?

8. The Gold Rush (1925)

Kino klasika – komedija su Čarliu Čaplinu. Mažasis Valkata iškeliauja į Klondaiką Aliaskoje ieškoti aukso. Pakeliui sąlygos labai nesvetingos, maža poilsio, maisto, komforto. Ant judviejų su draugu Didžiuoju Džimu Padėkos dienos stalo – tik murzinas virtas batas. Pagaliau atvykę į miestą, Mažasis Valkata sutinka gražuolę Georgią ir stoja į kovą su lovelasu, kuriam Georgia taip pat krito į akį. Jis bando merginą sužavėti ir padaryti jai įspūdį. Tuo tarpu Juodasis Larsen‘as (ieškomas policijos tipas) apvagia Didijį Džimą – smogia jam, jis krenta be sąmonės ir praranda atmintį. Grįžęs į kaimą Didysis Džimas atgauna atmintį, susigrąžina pinigus ir kartu su Mažąja Valkata uždirba jų dar daugiau. Plaukdamas namo kaip turtingas vyras, Mažasis Valkata turi dar vieną šansą sužavėti Georgią.

7. The Big Lebowski (1998)

Kai „Vyrukas“ Lebowski yra sumaišomas su milijonieriumi Lebowski, du nusikaltėliai nusišlapina ant jo kilimo, taip versdami sumokėti skolą, apie kurią jis nė nenutuokia. Kai „Vyrukas“ bando gauti kompensaciją už sugadintą kilimą iš savo turtingojo bendrapavardžio, jis sutinka atlikti vienkartinį darbelį už gerą užmokestį. Vyras paprašo pagalbos savo boulingo komandos nario, Walter‘io, įsimylėjusio ginklus ir turinčio pykčio valdymo problemų. Apgavystės ir gudrybės veda prie dar didesnių rūpesčių ir netrukus atrodo, kad visi – pradedant porno industrijos magnatais, baigiant nihilistais – nori gauti ką nors iš „Vyruko“.

6. Monty Python’s Life of Brian (1979)

Juodojo humoro komedija – Biblinių įvykių satyra dėmesį sutelkia į Brian‘ą, žydą romėnų okupuotoje Judėjoje. Po to, kai prisijungia prie anti-romėnų politinės organizacijos, Brian‘as yra palaikomas pranašu ir tampa priverstiniu Mesiju. Norėsis juoktis, kartais nusukti akis ar užsidengti ausis, tačiau filmas abejingų nepaliks. Juk dėl humoro nesiginčijama…

5. A Million Ways to Die in the West (2014)

„Šimtas kelių iki grabo lentos‟ – dar viena režisieriaus Seth’o MacFarlane’o kino idėja, išsiskirianti iš kinematografijos platybių. Išskirtinumas atskleidžiamas suderinant vienoje kino juostoje du ganėtinai skirtingus žanrus: vesterną ir komediją. Veiksmas žiūrovus nukelia į XIX a. pabaigos laikotarpį, Amerikos vakarų miestelį, kur žmonės greičiau mirs absurdiška mirtimi, negu ras savo tikrąją laimę, vienas vyrukas – Albertas (Seth MacFarlane) sutinka savo svajonių moterį – Aną (Charlize Theron). Tačiau viskas yra daug kebliau, negu gali atrodyti – norėdamas išsikovoti jos dėmesį šis bailus fermeris turės nugalėti jos vyrą – Klinčą (Liam Neeson), kuris yra ginklų dvikovų ekspertas. Kokie šansai, kad ši istorija pasibaigs geruoju jo naudai?

4. Some Like It Hot (1959)

Du samdomi muzikantai, Joe ir Jerry tampa Valentino dienos skerdynių liudininkais. Išsigandę gangsterių persekiojimų, jie nusprendžia bėgti iš šalies. Baimindamiesi, kad jų planus bus numatęs nusikaltėlių vadas, jie užsimaskuoja – persirengia moterimis – ir prisijungia prie merginų grupės, keliaujančios į Floridą. Viso nuotykio metu jie turi ne tik užimti bosistės ir saksofonistės roles, bet ir stengtis neatskleisti savo tikrosios tapatybės. Prisidengę naujaisiais vardais – Josephine ir Daphne – vyrukai patenka į moteriško gyvenimo sūkurį ir kelionės metu susiduria su dalykais, kurie paprastai lieka nežinomi vyrams. Ypač dėmesį patraukia grupės solistė Sugar (kurios vaidmenį atliko garsioji Merilyn Monroe), kuri ilgainiui tampa gera jų drauge. Tačiau kaip ilgai vaikinams pavyks slapstytis, kai aplink nuolat sukasi pusnuogės merginos ir jiems pasakojamos slapčiausios jų paslaptys?

3. Austin Powers: International Man of Mystery (1997)

Ostinas Pauersas yra šešiasdešimtųjų šnipas – užšaldytas ir vėl pažadintas devyniasdešimtaisias. Pabudusiam Pauersui pasaulis visiškai kitokia vieta, didžiam jo liūdesiui, niekas nebėra pamišęs dėl sekso. Nors ir būdamas kitame dešimtmetyje, Ostinas turi tą pačią misiją – sustabdyti Daktarą Blogį, kuris irgi buvo užšaldytas kartu. Šiai užduočiai jis susikooperuoja su Vanessa Kensigton. Daktaras Blogis, pavogė atominį ginklą ir reikalauja 100 mln. dolerių. Ar Ostinui pavyks sustabdyti išprotėjusį daktarą?

2. Borat: Cultural Learnings of America For Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

Borat‘as Sagdiyev‘as – Kazachstano TV reporteris populiarioje laidoje bei šeštasis pagal žinomumą žmogus šalyje. Jis savo valdžios yra išsiunčiamas į JAV susukti dokumentinį filmą apie amerikiečių visuomenę ir kultūrą. Borat‘as, norėdamas pirmiausia suprasti amerikiečių humorą, pasuka Niujorko link. Čia, televizoriuje pamatęs serialą „Gelbėtojai“ ir žaviąją C. J. Parker (Pamelą Anderson), nusprendžia, kad privalo ją susirasti, vesti ir parsivežti į tėvynę. Žurnalistas leidžiasi į kelionę per visą šalį, pakeliui sutikdamas daugybę realių žmonių ir bandydamas išsisukti iš realių situacijų (dažniausiai chaotiškų).

1. Groundhog Day (1993)

Filas – mažų mažiausiai ciniškas orų pranešėjas, kuriam jau ketvirtus metus iš eilės reikia važiuoti į tokį nemėgstamą Panksatonio miestelį Pensilvanijoje nufilmuoti reportažą apie kasmet vasario 2 d. vykstančius Švilpiko dienos renginius. Baigę darbus, Filas ir jo komanda traukia namo, kai juos užklumpa didžiulė audra ir jiems tenka suktis atgal ir praleisti naktį viešbutyje. Tačiau kitą rytą prabudęs vyras pastebi, kad kažkas ne taip. Po kiek laiko jis suvokia, kad prabudo vėl toje pačioje – Švilpiko – dienoje. Kartojasi viskas – dialogai per radiją, tie patys veidai, tie patys įvykiai. Pradžioje bandydamas tuo pasinaudoti, vėliau Filas supranta, kad negali amžinai gyventi tą pačią dieną ir bando rasti išeiti iš šios, atrodo, beviltiškos situacijos.

Taip pat skaitykite: TOP 10 animacinių filmų tęsinių

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt