(c) Žalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgiris“ neturėjo vargo ir ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtynėse. Žalgiriečiai išvykoje nugalėjo pirmenybių debiutantus Vilniaus „Perlo“ krepšininkus. Varžovai įveikti rezultatu 100:81 (33:18, 26:27, 27:8, 14:28).

Šiam susitikimui nebuvo registruoti Marcusas Brownas bei Travisas Watsonas, kuriems treneriai suteikė poilsio ir leido likti namuose, o komandos kapitonas Dainius Šalenga žaidimą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

„Žalgiris“ mačą pradėjo taiklių metimų virtine – per 5 minutes tikslą pasiekė net 9 metimai iš 10. Jų autoriai buvo: po tritaškį pataikę Adas Juškevičius ir Mantas Kalnietis, iš vidutinio nuotolio neprašovęs Mirza Begičius, du tritaškius įmetęs bei dėjimą su bauda pridėjęs Martynas Pocius. Dar 4 taškus pelnius A.Juškevičiui bei iš po krepšio ataką užbaigus Tadui Klimavičiui, svečiai atsiplėšė 23:9. Sėkmingai rungtyniavo ir nuo suolelio pakilę žaidėjai: Žygimantas Janavičius pataikė iš trijų taškų zonos bei atliko du rezultatyvius perdavimus Povilui Čukinui – 33:18.

Antrajame kėlinyje skirtumas nustojo augti, tačiau žalgiriečiai neleido varžovams priartėti. M.Begičius ir A.Juškevičius sumetė baudos metimus, greitoje atakoje po Ado perdavimo lengvus taškus pelnė M.Kalnietis, o M.Pocius pataikė savo trečiąjį tritaškį – 42:26. „Perlo“ ekipoje dešimtąjį tašką pelnius J.Valančiūnui, kauniečių gretose savo taškų sąskaitą atidarė Artūras Milaknis, įmetęs po prasiveržimo bei kitoje atakoje „įsūdęs“ tritaškį (47:31). Vėliau iš vidutinio nuotolio taiklūs buvo A.Juškevičiaus ir Šarūno Vasiliausko metimai, o M.Pocius buvo tiesiog nesulaikomas. Pataikęs ketvirtąjį ir penktąjį savo tritaškius Martynas surinko 20-ąjį tašką bei leido „Žalgiriui“ po dviejų kėlinių pirmauti 59:45.

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui aikštėje tiesiog dominavo M.Begičius. Aukštaūgis sėkmingai užbaigė pirmąsias tris atakas bei dusyk įspūdingais blokais nutraukė „Perlo“ krepšininkų prasiveržimus. Tritaškį pridėjus A.Juškevičiui bei komandos draugo netaiklų metimą pakartojus T.Klimavičiui, kauniečiai pirmavo 72:47. M.Begičius dar vienu bloku apdovanojo J.Valančiūną bei kitoje aikštės pusėje pelnė taškus, iš toli taiklus buvo T.Klimavičius, o A.Milaknis dar vienu tolimu šūviu padidino persvarą iki 30 taškų (81:51). Žaidimo negadino ir Siim-Sander Vene, per dvi atakas surinkęs 5 taškus – 86:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Povilas Butkevičius, paskutinis iš žaidusių žalgiriečių, pelnė taškus (88:55). Šeimininkai atsakė atkarpa 13:2, kol jų spurtą nutraukė tas pats P.Butkevičius, po M.Begičiaus ir A.Juškevičiaus perdavimų dėjimais drebinęs „Perlo“ krepšį. Užsitikrinusių pergalę kauniečių antpuoliai vis rečiau buvo sėkmingi, tačiau papildomo džiaugsmo aistruoliams suteikė šimtasis „Žalgirio“ taškas, kurį tritaškiu pelnė A.Milaknis – 100:81.

„Žalgiris“: M.Pocius 23 (5/6 trit.), A.Juškevičius 17 (5 rez. perd.), M.Begičius 12 (3 blk.), A.Milaknis 11, T.Klimavičius 9 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 7 (6 rez. perd.), P.Butkevičius 6, S.vene 5, P.Čukinas 4, Ž.Janavičius 4, Š.Vasiliauskas 2.

„Perlas“: J.Valančiūnas 20 (6 atk. kam.), E.Bendžius 13, Ž.Kelys 13, P.Dambrauskas 11 (6 atk. kam.).