(c) zalgiris.lt archyvo nuotr.

Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) finalą dešimtą kartą iš eilės pateko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda, kuri pusfinalyje namuose nepaliko didesnių vilčių Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkams – 94:71 (31:7, 19:22, 20:23, 24:19). Prie vienos svarbiausių sezono pergalių vėl svariai prisidėjo VDU atstovaujantys žalgiriečiai.

Jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių kauniečiai ėmėsi iniciatyvos ir aštriais reidais bei tiksliais metimais varė varžovus į neviltį. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui VDU ekipa turėjo labai solidų 19 taškų pranašumą (21:2). Niekas nepasikeitė ir per kitas penkias minutes, čempionų titulą ginantys aikštelės šeimininkai tik padidino savo persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo tvirtą pamatą pergalei – 31:7.

Antrasis ir trečiasis ketvirčiai akivaizdžiai skyrėsi nuo pirmojo. Varžovai kiek atsigavo ir po truputį ėmė mažinti atsilikimą. Atėjus didžiajai pertraukai skaičiai švieslentėje skelbė rezultatą 50:29, o prieš lemiamas dešimt minučių šiauliečiai atsilikinėjo 52:70. Nors trečiajame ketvirtyje vienu metu varžovams buvo pavykę priartėti ir iki 13 taškų, lemiamomis akimirkomis kauniečių rankos nedrebėjo ir suabejoti savo pranašumu jie neleido iki pat pagrindinio laiko pabaigos. Aidint finalinei sirenai VDU triumfavo 94:71 bei dešimtą kartą iš eilės pasiekė LSKL finalą, kuris šį kartą vyks Šiauliuose.

Jame VDU krepšininkai kiek netikėtai susitiks su Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda. Ji po atkaklios kovos (90:80) palaužė Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU).

Nugalėtojų gretose vėl nesulaikomas buvo įžaidėjas Šarūnas Vasiliauskas, kuris per 26 žaidimo minutes surinko 17 taškų, atkovojo keturis kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus bei blokavo du varžovų metimus. Jo naudingumo koeficientas – 20.

Sėkmingai rungtyniavo ir kitas „Žalgirio“ atstovas Povilas Butkevičius. 11 minučių ant parketo praleidęs puolėjas pelnė septynis taškus, atkovojo keturis kamuolius bei kartą rezultatyviai asistavo komandos draugams.

Snaiperis Adas Juškevičius žaidė 20 minučių ir per jas pasižymėjo devyniais pelnytais taškais bei vienu rezultatyviu perdavimu.

Puolėjas Siim-Sander Vene rungtyniavo 17 minučių, per kurias surinko keturis taškus, tačiau atkovojo šešis bei perėmė du kamuolius bei taip pat atliko du rezultatyvius perdavimus.

Šiuo metu Kauno „Aisčiams“ atstovaujantis Žygimantas Janavičius prie pergalės pridėjo 13 taškų, atkovojo šešis kamuolius bei atliko net septynis rezultatyvius perdavimus.