Afrobliuzo žvaigždė iš Prancūzijos kvies bliuzą pažinti iš naujo

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2016-11-28 02:15

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Artėjant Kalėdoms, Lietuvoje jau ketvirtą kartą viešės pasaulyje pripažįstamas bliuzo atlikėjas Roland Tchakounte. Šis originalus atlikėjas savo kūryboje sėkmingai maišo afrikietiškas tradicijas, jį paveikusių amerikiečių bliuzo atlikėjų įtaką bei išskirtinumą suteikiantį dainavimą gimtąja bamileke tarme.

Roland yra originalus bliuzo atlikėjas, įrodantis, kad šis stilius neturi ribų: savo kūryboje jis sėkmingai maišo afrikietiškas tradicijas, jį paveikusių amerikiečių bliuzo atlikėjų įtaką bei išskirtinumą suteikiantį dainavimą gimtąja bamileke tarme. Roland atliekamas bliuzas – toks koks ir turi būti: gilus, subtilus, intymus, asmeniškas. Nors atlikėjas dainuoja gimtąja kalba, tačiau meistriškai susiliejantys žemi boso garsai bei aštrūs gitaros tonai atskleidžia tekstų reikšmę ir suvirpina sielą.

Kamerūne gimęs, Prancūzijoje gyvenantis multiinstrumentalistas muzikuoti pradėjo grodamas mušamaisiais instrumentais, vėliau išmoko groti gitara, pianinu ir lūpine armonikėle. Savo pirmųjų pasirodymų su vietine Kamerūno grupe metu Roland grojo bosine gitara bei dainuodamas atlikdavo afroamerikiečių atlikėjų koverius (tokių kaip James Brown, Wilson Picket, Jimi Hendrix ir kt.). Tačiau didžiausią įtaką atlikėjui turėjo John Lee Hooker ir jo singlas „Crawling Kingsnake“, kuris „ padarė tokį didelį įspūdį, kad jį išgirdęs teturėjau vieną svajonę – tapti bliuzo atlikėju“, teigia Roland Tchakounte. Šis ir gimtąja kalba dainuoti įkvėpęs bliuzo meistras Ali Farka Toure smarkiai prisidėjo prie to, jog Roland dabar yra lyginamas su tokiais atlikėjais kaip Sun House, Robert Johnson, Edmore James, Muddy Waters, Charlie Patton.

Roland muzika – tai „laukinė melodija“, kurioje atsispindi visa jausmų gama, varijuojanti nuo liūdesio iki džiaugsmo. Remdamasis nelengva asmenine patirtimi, Roland savo kūryboje nuožmiai ir poetiškai pasakoja apie kasdienes bėdas, kylančias jo tėvynėje, atskleidžia nepavydėtiną Afrikos žemyno padėtį, vietinių gyvenimą ir tuo pačiu neša optimistinę viltį. Naujausiame albume „Ngueme and Smiling“( 2015m.) Roland praplečia muzikinį akiratį kūriniuose išliedamas ne vien sielvartą, bet ir atskleisdamas prigimtinį afrikiečių džiaugsmą – dainuojama apie juoko galią, laisvę ir viltį, siekiama bliuzui grąžinti jo pirminį skambesį, grįžti prie afrikietiškų šaknų. „Mano didžiausia svajonė, kad žmonija taptų viena darnia šeima, kurioje neegzistuoja jokie skirtumai tarp kitokios rasės ar odos spalvos žmonių“, prisipažįsta atlikėjas. „Į Lietuvą grįžtu jau ketvirtą kartą, labai smagu, kad aš, mano muzika ir grupė galėsime pasidalinti savo kūryba su jumis. Aš kviečiu jus ne į koncertą, o į svečius“.

newletter

Organzatorių archyvo nuotr.

Siekdami supažindinti klausytojus su išskirtiniais atlikėjais, vertindami kokybišką muziką „GM Gyvai“ koncertus rengia kuo įvairesnėse erdvėse ir gruodį kviečia išsikelti iš Kauno ir Vilniaus centro bei atrasti naujas erdves. Roland Tchakounte šventiniai koncertai kvies į „Keistuolių“ teatrą ir žadins miegamuosius rajonus kartu su projektu „Miegamieji nemiega“ bei susipažinti su atgyjančiu Naujamiesčiu ir nauja LKN Koncertų sale (Naugarduko 76). Kauniečius kvies atvykti į Baltų prospekte įsikūrusį muzikos klubą renginių OAZĖ, grožėtis Nemunu ir Kauno senamiesčiu klube „Combo“.


Nepraleiskite progos pajusti elegantišką Roland Tchakounte ir jo grupės kūrinių atmosferą bei pasinerti į subtilų afrikietiškais ir prancūziškais prieskoniais paskanintą bliuzą.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt