Geltonos ir rūgščios #menininkų šventės

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2016-12-21 01:55

Spausdinti | Komentarai

geltona

Mokslininkai teigia įrodę, kad #geltonos spalvos pasiskirstymas pasaulyje yra neproporcingas mėlynos spalvos pasiskirstymui. #Menininkai teigia kitaip. Bus #rūgštu.“ – intriguoja Kauno Menininkų Namai, ketvirtadienį, gruodžio 22 dieną, kviesdami netradiciškai pasitikti artėjančias šventes.

#Geltonos

Užuot puošę kalėdinę eglutę, Kauno Menininkų Namų komanda savo kieme įžiebs geltoną šviečiantį objektą. Instaliacija „#geltonos“ kvies stabtelėti ir užsukti vidun. Justino Kalinausko suprojektuota architektūrinė šviesos instaliacija simbolizuoja naujas Kauno Menininkų Namų veiklos vizijas: būti matomiems, atviriems ir neapsiriboti įprastomis formomis. „Norime išeiti į gatves ir į žmones. Kiemas – tik simboliška pradžia. Gįžtame į Kauno kultūrinį žemėlapį, sieksime tapti aktualia ir aktyvia jo dalimi.“- teigia l.e.p. Kauno Menininkų Namų direktorius Justinas Kalinauskas. Instaliacija veiks gruodžio 22-31 dienomis.

#Metamorfozė

Kitaip nei įprastai, Kauno Menininkų Namų salė švies atvirais langais iš toli ir kvies tapti turiningo vakaro dalimi. 18 valandą šiuolaikinio šokio kūrėja Justina Kiuršinaitė debiutuos judesio spektakliu „Metamorfozė“. Kūrinyje vaizduojami pirmieji žingsniai kūrybos ir naujo gyvenimo etape. Spektaklyje, kuriame kartu su choreografe šoks ir Kauno šokio teatro „Aura“ studijos pradedančiųjų grupės nariai, nagrinėjama vienatvės, vidinių blokadų, pasimetimo ir bejėgiškumo temos, bei už to slypintis ryžtas ir viltis. „Metamorfozė“ – tai ne vien bandymo įžengti į šokio pasaulį refleksija, bet kartu ir vidinių transformacijų atvaizdavimas judesių kalba. Kūrėja žaidžia savo autentišku ir neprofesionaliu judesių žodynu, patirtimis ir iš jų kylančiomis deformacijomis, kad perteiktų jauno menininko kovą su savo baimėmis ir barjerais. Žiūrovui belieka stebėti ir nuspręsti, ar tai – beviltiška kova su savo iliuzijomis, ar lemties egzaminas?

Justinos Kiuršinaitės judesio spektaklio „Metamorfozė“ fragmentas:

#ŽinomiausiaKaunoGrupė

Antroje renginio dalyje, nuo 19 val., pasirodys nebe reikalo žinomiausia Kauno grupe pravardžiuojami projekto „Kaunas Zoo“ muzikantai, neseniai pasivadinę mistiškuoju „ Nakotaris Katoris“ vardu. Tie, kam teko susidurti, jau žino, kad iš šios grupės galima tikėtis visko – nuo spontaniškų vakarėlių viešosiose miesto erdvėse iki nebyliojo kino įgarsinimo, nuo laisvojo džiazo spyrių iki elektroninių ritmų apsupties. Nenuspėjamų menininkų kolektyvas kvies prisijungti ir improvizuoti kartu!

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt