Tarptautiniam projektui Martynas Kuliavas sujungė skirtingų kultūrų atlikėjus ir muziką

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-03-30 11:55

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Mes esame įpratę galvoti, kad mus dažniausiai jungia giminystės ar draugystės ryšiai. Bet yra ir ryšiai, kurie gali kilti iš kūrybinio polėkio, iš muzikinio skonio ir žvilgsnio. Toks įtraukiantis pavyzdys – grupė muzikantų iš įvairių pasaulio kraštų, kartu su dviem lietuviais išvystė bendrą muzikinę idėją ir pakvietė Lietuvos žiūrovus su ja susipažinti. Kas jie – išdrįsę imtis idėjos, kuri, iš pirmo žvilgsnio, atrodo sunkiai įgyvendinama, tačiau Lietuvoje ji jau tapo realybe. Tai jau balandžio 4-9 dienomis Lietuvos scenose skambėsiantis pirmas toks projektas „Netikėti prisilietimai“. Projekto idėjos autoriai ir muzikantai su mūsų skaitytojais sutiko pasidalinti šio projekto gimimo istorija.

Lietuvoje gerai žinomi atlikėjai – džiazo pianistas Aurelijus Ščiuka ir gitaristas Martynas Kuliavas visada pasižymėjo netradiciniu muzikiniu mąstymu bei idėjomis. Kolegos nepabūgo pasvajoti ir apie tarptautinį projektą – panoro surinkti labai skirtingų, bet tuo pačiu ir panašių muzikantų komandą, kuri nebijotų muzikinių iššūkių ir būtų atvira naujiems eksperimentams.
Martyno pagrindine

Organizatorių archyvo nuotr.

Po 2011 metais išleisto sėkmingo instrumentinės muzikos albumo “Mysterion”, Martynas Kuliavas ir toliau kūrė muziką, išeinančią iš vieno stiliau rėmų. Ši menininko išraiška ir sudomino Aurelijų, tad jau labai greitai abu kūrėjai pradėjo svajoti apie bendrą tarptautinį projektą, kurį po ilgų pasiruošimų jau balandžio 5-9 dienomis pristatys Lietuvos scenose.

thumbnail_Bugnininkas 1

Organizatorių archyvo nuotr.

Esu labai dėkingas savo draugui ir išskirtiniam muzikantui Aurelijui Ščiukai, kuris supažindino mane su Martynu Kuliavu ir jo muzika! Kai išgirdau pirmuosius kūrinius, supratau, kad Martynas turi fantastinę koncepciją, kaip sujungti fusion, jazz, rock, byzantine, spiritual, contemporary stilius. Ši organiška jungtis su dainomis sukuria labai jautrią visumą” – sako Lakis Economou – muzikantas iš Graikijos. Kaip žinia, graikai visada pasižymėjo ne tik dainingumu, bet muzikalumu, gebėjimu skirti muzikinius atspalvius ir būti atvirais įvairių žanrų ir stilių muzikai. Būtent graikams ne svetimi ir liaudies muzikos panaudojimo būdai šiuolaikėje kūryboje, tad bosistas Lakis Economou panoro pagroti tokiame išskirtiniame projekte.

thumbnail_Lakis Economou

Organizatorių archyvo nuotr.

Kiekvienos šalies muzikantų individualumas yra sąlygotas jų šaknų, kultūros ir muzikinių gebėjimų. Sakoma, jog tikri muzikantai jaučia vienas kitą ir per didžiausius atstumus. Pietų Afrikoje, kuri yra taip toli nuo Lietuvos, glūdi daugiakultūrinės galios. Britų, olandų patirtis, juodųjų artsitiškumas, malajiečių darbštumas bei atkaklumas – tai terpė, kurioje augo ir muzikavo būgnininkas Mike Horne. Nepaisant daugiakutūrės erdvės pačioje Pietų Afrikos respublikoje, kur Mike buvo labai populiarus, jis dar patraukė ir į Didžiąją Britaniją, siekdamas surasti vis naujų muzikavimo erdvių bei įdomių projektų. Pakviestas jungtis į „Netikėtų prisilietimų” muzikinį projektą, jis pasakė: „Pirminė Martyno paruošta muzikinė medžiaga yra iš tiesų labai įdomi. Jis nori sujungti gerai žinomus stilius ir pateikti juos naujai ir netikėtai. Sutartinių įtraukimas suteikia tokį etninį, sakyčiau, beveik senovės pojūtį. Ir kai tai yra sujungta su modernaus fusion, pop ir rock prieskoniais, tai skambia tikrai labai labai skaniai. Degu dideliu noru su vaikinais pagroti šią muziką ir pažiūrėti kur ji mus visus nuves” .

thumbnail_Aurelijus Sciuka

Organizatorių archyvo nuotr.

Ar ir Jus suintrigavo galimybė pirmiems išgirsti šio tarptautinio eksperimentinio projekto koncertus, kurie sujungs ne tik skirtingų tautų, bet ir stilių muziką? Visus Martyno Kuliavo fanus bei tuos, kurie vertina kokybišką muziką, kviečiame apsilankyti išskirtiniuose projekto „Netikėti prisilietimai“ pasirodymuose Lietuvos miestuose.

Koncertai vyks:

Balandžio 5 d. 18 val. Šeduvoje, kultūros ir amatų centre

Balandžio 6 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje

Balandžio 7 d. 18 val. Marijampolėje, kultūros centre

Balandžio 8 d. 18 val. Klaipėdoje, koncertų salėje

Balandžio 9 d. 17 val. Kaune, valstybinėje filharmonijoje

Organizatoriai kviečia bilietais apsirūpinti iš anksto. Bilietus platina koncertų salių kasos ir BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/martynas-kuliavas-ir-draugai-koncerte-netiketi-prisilietimai-47774/

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt