„Vaivorykštės dienos“ 2017 Kaune: burk savo komandą protmūšiui!

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-05-11 08:55

Spausdinti | Komentarai

thumbnail_Kaunas

LGBT* – kas tai? Su kuo jie „valgomi“? Ar jie reikalauja „specialių teisių“? Ar iš tiesų visi gėjai – „kanibalai“? Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (ang. „IDAHOT“) proga Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia į Vaivorykštės dienų LGBT* protmūšį Kaune. Žymūs LGBT* žmonės, LGBT* judėjimo istorija, teisinė LGBT* asmenų padėtis, LGBT* muzika ir filmai – apie tai ir dar daugiau sužinokite jau gegužės 21 dieną kavinėje „Kultūra“ (K. Donelaičio g. 16) įvyksiančiame teminiame „Vaivorykštės dienų“ 2017 protmūšyje!

Kodėl vaivorykštės vėliavoje – LGBT* judėjimo simbolyje – yra šešios, o ne aštuonios spalvos? Kur gimė poetė Sapfo? Kokia Europos valstybė pirmoji atvėrė santuokos institutą tos pačios lyties poroms? Jei manote, kad šie klausimai Jums per lengvi – registruokite savo komandą (nuo 2 iki 7 asmenų) el. pašto adresu diana@gay.lt ir iki pasimatymo „Vaivorykštės dienų“ protmūšyje Kaune! Geriausios komandos-nugalėtojos laukia specialūs „Vaivorykštės dienų“ prizai! Jei nespėjai savo komandos užregistruoti iš anksto – nenusimink, registraciją vykdysime ir renginio vietoje likus 30 min. iki renginio pradžios. „Vaivorykštės dienų“ protmūšio klausimus mums padėjo parengti protmūšio guru Ugnius Antanavičius, savo minties galia išgarsėjęs kartu su komanda „Gagarin on the moon“.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšis – tai subtilus priminimas. LGBT* judėjimas – ne tik teisiniai, socialiniai ir kultūriniai iššūkiai, bet ir spalvinga mūsų bendruomenės istorija ir kultūra. Labai džiaugiamės, kad IDAHOT dienos proga prie mūsų prisijungia ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atstovai. Renginį pradėsime trumpu neįpareigojančiu pokalbiu apie tai, kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius, nors ir nepriklausai šiai bendruomenei. Prie mūsų prisijungs Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovės Mintautė Jurkutė ir Eglė Urbonaite Tilindienė, su kuriomis aptarsime, ko galima imtis mums visiems, kad priešiškumo LGBT* asmenų atžvilgiu Lietuvoje būtų mažiau.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšio programoje Jūsų laukia:

15:30 – nespėjusių užsiregistruoti komandų registracija (registruosime tol, kol nebeliks vietų!);

16:00 – pokalbis „Kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius Lietuvoje?“; Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atstovės Mintautę Jurkutę ir Eglę Urbonaitę Tilindienę kalbina LGBT* aktyvistas Tomaš Ilja;

16:30 – „Vaivorykštės dienų“ 2017 LGBT* protmūšis; vedėjas – Ugnius Antanavičius;

18:00 – nugalėjusios komandos apdovanojimas, pokalbiai, vynas ir simpatiški apsikabinimai.

„Vaivorykštės dienų“ LGBT* protmūšis Kaune yra Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamo „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio dalis. Išsamią festivalio renginių programą galite rasti čia. Renginį remia fondas Stiftung EVZ (Vokietija).

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt