© Wikimedia Commons nuotr.

A Grupė:

Prancūzija

Turnyro šeimininkai, visada jaučia šiek tiek daugiau spaudimo nei svečių komandos. Varžybose prieš Rumuniją, tik po atkaklių varžybų, sugeba išplėšti sunkią pergalę, po paskutinę minutę Dimitri Payet įmušto įvarčio.

Dimitri Payet pasižymėjo ir antrose varžybose. Varžybose prieš Albaniją, įmušdamas įvartį per pridėtinį rungtynių laiką ir taip padėdamas savo komandai laimėti antrąsias rungtynes, rezultatu 2-0.

Rungtynėse prieš Šveicariją, Prancūzijai įvarčio pelnyti taip ir nepavyko. Po atkaklių varžybų, rungtynės baigėsi lygiosiomis rezultatu 0:0.

Šveicarija

Varžybose prieš Albaniją, pirmoje varžybų pusėje praradę komandos draugą, Šveicarijos rinktinei teko žaisti su 10 žmonių komanda. Varžybas Šveicarija laimėjo rezultatu 1:0. Komanda turėtų dėkoti Fabian Schar, kuris galva pasiuntė kamuolį į vartus penktąją rungtynių minutę.

Susitikime prieš Rumuniją, Šveicarai sugeba išplėšti lygiąsias po Admir Mehmedi įvarčio 57 rungtynių minutę. Rungtynės baigėsi rezultatu 1-1.

Šveicarija parodė, kad gali žaisti ir aukščiausios klasės futbolą. Rungtynėse prieš Prancūziją, parodė puikią gynybą ir rungtynes pabaigė rezultatu 0:0.

Albanija

Rungtynėse prieš Šveicariją jiems niekaip nepavyko pelnyti įvarčio, net ir žaidžiant su vieno žmogaus persvara, nuo pirmosios rungtynių pusės. Rungtynes jie pralaimėjo praleidus įvartį penktąją rungtynių minutę.

Prieš Prancūzijos rinktinę, Albanijai taip pat nesisekė. Žaidžiant prieš grupės favoritus, jiems į vartus kliuvo 2 įvarčiai. Varžybos baigėsi rezultatu 0:2.

Pastarosiose varžybose, Albanijai pagaliau pavyksta išplėšti pergalę prieš Rumuniją. 43 minutę Armando Sadiku pelnytas įvartis, nulėmė galutinį rungtynių rezultatą.

Rumunija

Rumunija parodė kažką neįtikėtino. Žaisdami prieš čempionato šeimininkus, visų nuostabai jie rungtynes išlygino 65 minutę Bogdan Stancu įmušus netikėtą įvartį. Vis dėl to varžybų laimėti jiems nepavyko. Dimitri Payet, po gražaus įvarčio paskutinę rungtynių minutę, išplėšė pergalę iš Rumunijos ir šventė pirmą pergalę.

Bogdan Stancu įmušė ir dar vieną įvartį! Tik šį kart prieš Šveicariją. 18 rungtynių minutę pelnytas įvartis galėjo atvesti Rumunija į pergalę. Šveicarams išlyginus rezultatą 57 rungtynių minutę, rungtynės pasibaigė rezultatu 1-1.

Rungtynėse prieš Albaniją, 43 minutę Armando Sadiku pelnytas įvartis buvo paskutinis. Po daugelio nesėkmingų bandymų, Rumunija pralaimi rungtynes rezultatu 0:1.

B Grupė:

Anglija

Po puikaus Eric Dier įvarčio 73 rungtynių minutę, visi manė, kad varžybos jau laimėtos, bet Rusai visų nuostabai kala įvartį per pridėtinį varžybų laiką, taip išlygindami rezultatą ir pabaigdami varžybas lygiosiomis 1:1.

Antros varžybos buvo ne ką prastesnės! Rungtynės buvo itin įtemptos. Abi komandos pelnė po įvartį dar iki 60 rungtynių minutės. Per pridėtinį laiką, Daniel Sturridge įmušą gražų įvartį ir taip pelno savo komandai pergalę. Varžybos baigėsi rezultatu 2:1.

Velsas

Rungtynėse prieš Slovakiją, Velso rinktinė išplėšia pergalę rezultatu 2:1. Hal Robson-Kanu pelnytas antrasis komandos įvartis, ištempė komandą į pergalę.

Antrose čempionato varžybose, puikiai pasirodžiusi Velso rinktinė, jau manė, kad išplėšė lygiąsias prieš Angliją, bet Daniel Sturrdge pelnytas įvartis, per pridėtinį rungtynių laiką, nužudė visų Velso sirgalių viltis. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:2.

Slovakija

Slovakija, rungtynėse prieš Velsą, parodė, kad ir jie ne iš kelmo spirti. 61 rungtynių minutę Ondrej Duda įmušą įvartį ir lygina rungtynių rezultatą. Slovakų sėkmė toliau nelydėjo, 81 minutę, Velsas pelno antrą įvartį ir išplėšia pergalę iš Slovakijos rankų. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:2.

Slovakai pirmojoje rungtynių pusėje prieš Rusiją, pelno net 2 įvarčius! Vienas po kito, Vladimir Weiss ir Marek Hamsik, talžė Rusų vartus. Rusams pavyko pelnyti vieną įvartį 80 rungtynių minutę, bet Slovakijos anksti įgyta persvara, atnešą jiems vaisių – pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 2:1.

Rusija

Rusija ir Serbija parodė puikų futbolą. Rusams įmušus įvartį 85 rungtynių minutę, Serbija atsakė tuo pačiu, vos už kelių minučių. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1.

Rusams prasileidus 2 įvarčius pirmoje varžybų pusėje, niekaip nepavyko pavyti Slovakijos futbolininkų. 80 Minutę Denis Glushakov tik sušvelnino bendrą rungtynių rezultatą. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:2.

C Grupė

Vokietija

Čempionato favoritais laikoma, Vokiečių rinktinė, pirmosiose varžybose prieš Ukrainos rinktinę, parodė aukščiausios klasės futbolą. Shkodran Mustafi ankstyvas rungtynių įvartis ir Bastian Schweinsteiger per pridėtinį varžybų laiką pelnytas įvartis, Vokietijos rinktinei pelno pirmą pergalę.

Rungtynėse prieš Lenkiją, Vokiečiams niekaip nepavyko pelnyti įvarčio. Aukštas geltonų kortelių skaičius, rodo, jog gynyboje abejos rinktinės gynėsi itin kietai. Rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Lenkija

51 rungtynių minutę, Arkadiusz Milik pelnytas įvartis prieš Šiaurės Airiją, buvo paskutinis. Airiams nepavyko atsitiesti po praleisto įvarčio, tad pergalę šventė Lenkijos rinktinė.

Antrosiose rungtynėse, Lenkija parodė puikią gynybą prieš Vokietijos futbolo rinktinę. Po įtemptų varžybų, su begale aistrų, rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.

Šiaurės Airija

Pirmosiose čempionato varžybose prieš Lenkiją, Airijos rinktinei niekaip nepavyko sušvelninti rezultato, tad rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 0:1.

Po pralaimėtų rungtynių prieš Lenkiją, Airijos rinktinė supyko ir visą pyktį išliejo ant Ukrainos rinktinės. Net 2 įvarčius įmušusi Airijos rinktinė, šventė savo pirmą pergalę. Pirmąjį įvartį pelnė Gareth McAuley. Rungtynes uždarė Niall McGinn, pelnydamas įvartį per pridėtinį rungtynių laiką.

Ukraina

Ukrainos rinktinei, Europos čempionatas klostosi ne itin puikiai. Po pralaimėtų varžybų prieš Vokietiją, įniršusi Šiaurės Airijos rinktinė, jų taip pat nepasigailėjo. Abejas rungtynes Ukrainos rinktinė pralaimėjo rezultatu 0:2.

D Grupė

Ispanija

Viena iš stipriausių čempionato rinktinių laikoma, Ispanijos rinktinė, pirmosiose varžybose prieš Čekiją, tik per plauką išplėšė pergalę. 87 rungtynių minutę Gerard Piqué pelnė įvartį ir taip laimėjo savo rinktinei pirmąją pergalę.

Po sunkių varžybų prieš Čekus, Ispanijos rinktinė parodė savo tikrąjį veidą. Per 48 minutes sugebėjo įmušti net 3 įvarčius į Turkijos vartus. Rungtynės baigėsi rezultatu 3:0.

Kroatija

Kroatijos rinktinė, pirmosiose varžybose prieš Turkijos rinktinę, šventė pergalę. 41 rungtynių minutę Luka Modric pelnė įvartį, kurio užteko Turkijai įveikti.

Pirmoje rungtynių pusėje, puikiai atrodžiusi Kroatija, šiek tiek atsipalaidavo ir leido Čekijos rinktinei juos pavyti. 59 minutę rezultatu 2:0 priekyje buvo Kroatija, bet Čekai susiėmė ir atsakė dvejais įvarčiais į oponentų vartus. Rungtynės baigėsi lygiosiomis, rezultatu 2:2.

Čekijos Respublika

Čekijos rinktinė demonstruoja daug geresnį futbolą, nei daugelis tikėjosi. Pirmosiose varžybose nusileidę Ispanijai rezultatu 1:0, Čekams pavyko išplėšti lygiąsias prieš Kroatijos rinktinę. 2 įvarčius praleidę į savuosius vartus, Čekai užsivedė ir pradėjo puikiai pulti, atsakydami Kroatijai tuo pačiu. Rungtynės baigėsi lygiosiomis rezultatu 2:2.

Turkija

Turkų situacija nepavydėtina. Rungtynėse prieš Kroatiją jie pralaimėjo rezultatu 0:1 po Luka Modric įmušto įvarčio.

Antrosiose rungtynėse prieš Ispanijos rinktinę, juos tiesiog triuškino. Dar iki 59 minutės rezultatas buvo 0:3. Ispanijos rinktinė tiesiog talžė Turkų viltis, neleisdama Turkijos rinktinei atsikvėpti.

E Grupė

Italija

Italams čempionatas klostosi puikiai. Po pirmųjų varžybų prieš Belgijos rinktinę, jie šventė pergalę rezultatu 2:0. Įvarčius pelnė Emanuele Giaccherini ir Graziano Pellè. Šusnį geltonų kortelių prisirinkusi Italijos rinktinė, džiaugėsi pirmąja pergale.

Rungtynėse prieš Švedus, po itin įtemptų varžybų, Italijai pavyko laimėti tik per plauką. 88 rungtynių minutę Éder pelnytas įvartis jiems užtikrino pergalę prieš Švedijos rinktinę.

Belgija

Pirmose čempionato varžybose, Belgijos rinktinei itin nesisekė. Italai juos nubaudė 2 kartus, taip išplėšdami pergalę iš Belgijos rinktinės rankų.

Po skaudaus pralaimėjimo prieš Italiją, Belgijos futbolininkai tiesiog „užsidegė“ ir rungtynėse prieš Airiją, parodė ko jie iš tikro verti. Net du įvarčius pelnė Romelu Lukaku, dar vienu įvarčiu prisidėjo komandos draugas Axel Witsel. Belgai šventė įtikinamą pergalę prieš Airiją, rezultatu 3:0.

Švedija

Švedai pirmosiose varžybose prieš Airiją, 48 minutę praleido įvartį, kurį pasiuntė Wes Hoolahan. Rungtynės atrodė šiek tiek lėtos ir galėjo baigtis Airių pergale, bet Švedai uždirbo savo komandai 11 metrų baudos smūgį ir išlygino rezultatą 1:1.

Švedams rungtynėse prieš Italiją labai nepasisekė. Po įtemptų rungtynių, Italas Éder 88 rungtynių minutę sugebėjo pelnyti įvartį ir išplėšti pergalę prieš Švedų rinktinę.

Airija

Airių situacija išties nepavydėtina. Po lygiųjų su Švedais, Airijos rinktinė pralaimėjo skaudžiu rezultatu 0:3 Belgijos rinktinei. Airiai atrodė pasimetę aikštėje ir neturėjo geros progos atsitiesti pastarosiose varžybose.

F Grupė

Vengrija

Pirmosiose varžybose visus nustebinę, Vengrai šventė užtikrintą pergalę prieš Austrijos rinktinę rezultatu 2:0. László Kleinheisler 62 rungtynių minutę, pelnė pirmąjį įvartį, o 87 minutę, visų nuostabai buvo pelnytas ir antrasis įvartis, kurį įmušė Zoltán Stieber.

Antrosiose rungtynėse prieš Islandiją, Vengrijos futbolininkai žaidė vangiai ir tik 88 minutę įmušę vienuolikos metrų baudos smūgį, sugebėjo ištempti lygiąsias rezultatu 1:1.

Islandija

Islandijos futbolas šiemet šiek tiek nustebino. Rungtynėse prieš grupės favoritais laikomą Portugalijos rinktinę jie sugebėjo išplėšti lygiąsias rezultatu 1-1.

Varžybos prieš Vengrijos rinktinę, taip pat baigėsi lygiosiomis, bet tik per plauką. Visas varžybas vedę Islandijos futbolininkai, prasižengė ir suteikė progą Vengrijai išlyginti rezultatą 11 metrų baudos smūgiu. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1.

Portugalija

Grupės favoritais laikomi Portugalijos futbolininkai, šiemet šiek tiek nuvylė savo sirgalius.

Pirmosios varžybos prieš Islandiją baigėsi lygiosiomis. Varžybose prieš Austriją, sirgalius nuvylė Christiano Ronaldo, visų puoselėjamas žaidėjas, kuris neįmušė 11 metrų baudos smūgio į Austrijos vartus. Pataikęs į vartų virbstą Christiano Ronaldo susilaukė daug kritikos, tiek iš futbolo ekspertų, tiek iš sirgalių. Rungtynės prieš Austrijos rinktinę, baigėsi rezultatu 0:0.

Austrija

Pirmose čempionato varžybose, Austrijos futbolininkams teko nusileisti Vengrijai rezultatu 0:2. Po ne itin pavykusių varžybų, Austrija, visų nuostabai, sugebėjo rungtynes su Portugalija baigti lygiosiomis, rezultatu 0:0.