sportas.lt archyvo nuotr.

Sekmadienį Čikagoje (JAV) pirmąjį savo maratoną (World Marathon Majors Chicago) bėgo Monika Juodeškaitė, kuriai pavyko įvykdyti 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpinių žaidynių normatyvą.

Lietuvos bėgikė 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 valandas 34 minutes bei 29 sekundes (šeštas visų laikų Lietuvos rezultatas), tarp moterų finišavo keturiolikta, o bendrojoje įskaitoje buvo 126-a.

M. Juodeškaitė tapo ketvirtąja Lietuvos maratonininke, įvykdžiusia olimpinį normatyvą.

Čikagos maratono nugalėtoja tapo pasaulio pusės maratono rekordininkė Florence Kiplagat iš Kenijos, o antrąją bei trečiąją vietas užėmė etiopės Yebrgual Melese ir Birhane Dibaba:

1. Florence Kiplagat (Kenija)   2 val. 23 min. 33 sek.
14.Monika Juodeškaitė                     2:34:29

Tarp vyrų Čikagos maratone dominavo Kenijos stajeriai, kurių dešimtuke buvo net šeši. Nugalėjo Dicksonas Chumba, aplenkęs tautiečius Sammy’į Kitwarą bei Sammy’į Ndungu: