Lietuvos lankininkė Rumunijoje pagerino tris pasaulio rekordus

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-04-05 04:15

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Lietuvos lankininkai uždarų patalpų sezoną baigė skambiu akordu. Rumunijoje, Karpatų kalnuose esančiame sporto komplekte “Cheile Gradistei”, vykusiame IFAA (International Field Archery Association) pasaulio uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate lietuvė Meda Viktorija Večkytė pagerino net tris pasaulio jaunių rekordus.

Jaunių (13-16 metų) amžiaus grupės medžioklinių lenktųjų lankų varžybose M. V. Večkytė surinko net 661 tašką. Dar vieną pasaulio jaunių rekordą lietuvė pagerino jau pirmąją dieną, kuomet per savo šaudymo seriją surinko 236 taškus. Ankstesnis rekordas nuo 2007 metų priklausė vokietei N. Salzmann (230 tšk.). M. V. Večkytė taip pat 12 taškų pagerino “Flint” rungties planetos rekordą.

Įdomu tai, kad neseniai Baltijos čempione tapusi M. V. Večkytė pagal surinktus taškus aplenkė netgi suaugusių moterų varžybų bronzos medalio laimėtoją.

Pasaulio čempionate Lietuvos lankininkė užtikrintai aplenkė sidabro ir bronzos medalius jaunių grupėje pelniusias latves Elzą Andersonę (516 tšk.) ir Livą Freimanę (352 tšk.).

“Esu dėkinga savo treneriams Tomui Kučinskui ir Laurai Urvakytei-Stankevičienei už tai, kad išmokė ir toliau tebemoko šaudyti iš lanko. Labai norėčiau, kad daugiau vaikų ir paauglių ateitų pašaudyti iš lanko. Juk mes su sese tik prieš 2,5 metų atėjom pabandyti šitą, kaip paaiškėjo smagų sportą, o dabar jau abi esame po du kartus tapusios Lietuvos čempionėmis, tapom Baltijos čempionato nugalėtojomis, o štai dabar aš esu pasaulio čempionė”, – sakė naujoji pasaulio jaunių rekordininkė M. V. Večkytė.

Moterų ilgųjų lankų varžybose per žingsnį nuo medalio liko Aida Grigienė. Viso čempionato metu ji demonstravo ramybę bei nuoseklų rezultato siekimą. Antrąją varžybų dieną A. Grigienė buvo pakilusi į trečiąją poziciją, bet lemiamą dieną jai pritrūko sėkmės ir teko tenkintis ketvirtąja vieta. Lietuvės sąskaitoje – 524 taškai. Bronzą iškovojusi anglė Lesley Sleight surinko vos dviem taškais daugiau. Šioje rungtyje triumfavo latvė Ketija Martinsonė (695 tšk.).

foto2

Šiame pasaulio čempionate varžėsi apie 340 dalyvių iš viso pasaulio, todėl konkurencija buvo didelė.

Vyrų lenktųjų lankų be priedų varžybose Nerijus Švedas pademonstravo savo sportinę valią, ištvermę bei, pagerinęs savo “Indoor Round” pusės rungties rekordą, su 756 taškais užėmė šeštąją vietą.

Prie pat geriausių pasaulio šaulių penketuko priartėjo ir Žydrūnas Večkys. Istorinių lankų grupėje kovojęs lietuvis (511 tšk.) paskutinę, trečią, varžybų dieną vienu tašku pagerino savo “Indoor Round” rungties rekordą ir iš septintosios vietos pakilo į šeštąją.

foto6

“Uždarų patalpų sezonas eina į pabaigą, todėl reikėjo parodyti, ką galime, o tuo pačiu – pamatyti, kaip Lietuvos lankininkai atrodo tarp kitų šalių sportininkų. Kaip uždarų patalpų varžyboms, čia susirinko labai daug dalyvių. Mes pasirodėme kaip galėjome, nors kaip lankininkai, visada norime dar geriau”, – įspūdžiais dalinosi Ž. Večkys.

Video: 

Gausioje vyrų medžioklinių lenktųjų lankų klasėje lietuvis Raimundas Janušis (327 tšk.) užėmė 31-ąją vietą. Jam tai buvo pirmosios tarptautinės varžybos.

Dar vienas lietuvis Egidijus Sekorskas (521 tšk.) užėmė 12-ąją poziciją vyrų ilgųjų lankų varžybose. Jo tikslas buvo patekti į dešimtuką, bet ir 12-a vieta yra gera, žinant, kad šaudyti iš lanko jis pradėjo tik prieš dvejus metus.

“Įspūdžiai ir patirtis nepakartojami. Uždaros patalpos niekada neprilygs atviram laukui, tačiau kai susirenka stipriausi pasaulio lankininkai, linksmintis galima ir salėje. Dabar laukiame gero oro šaudymui ir ruošimės kitiems startams”, – pridūrė Ž. Večkys.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt