© Augusto Didžgalvio nuotr.

Šiandien Kaune penktą kartą startavo tarptautinis „Citadele Kauno maratono“ bėgimo renginys. Nuo ryto miestą merkęs lietus ne tik, kad neišgąsdino dalyvių, bet ir leido bėgti greičiau ir tapo tikra atgaiva bėgikams. Renginio metu tiek moterys, tiek vyrai pagerino renginio ilgiausios, 42 km 195 m,  distancijos rekordus. Savo jėgas išmėginti rinkosi ir trumpesnių nuotolių dalyviai.

Organizatoriai skaičiuoja, kad jubiliejiniame renginyje bėgti užsiregistravo apie 5 tūkstančius dalyvių. Ilgiausioje distancijoje pasiryžo dalyvauti daugiau nei 350 dalyvių. Pusmaratonio distanciją – apie tūkstantis.

Dar apie 250 dalyvių bėga pirmą kartą organizuojamuose nuotoliniuose bėgimuose 17 pasaulio miestų. Dar neprasidėjus renginiui jau buvo savo distancijas įveikę Sidnėjaus, Hobarto ir Puketo bėgimų dalyviai. „Citadele Kauno maratono“ renginiai dar ritasi per pasaulį ir užsibaigs Jungtinių Amerikos valstijų Ramiojo vandenyno pakrantės miestuose – San Franciske, Los Andžele ir Portlande. Šiuose bėgimuose savo distancijas įveikti bando užsienyje esantys lietuviai su šeimomis.

Tuo tarpu Kaune skaičiuojamas rekordinis skaičius užsienio bėgikų. Jie į Kauną atvyko iš 37 skirtingų valstybių.

„Šiemet į renginį užsiregistravo dvigubai daugiau užsieniečių. Šiai dienai jų yra apie 460. Prieš metus buvo 200, o 2015 metais – apie 150. Didžioji jų dalis pasiryžusi kovoti dėl pagrindinės, maratono, distancijos nugalėtojo vardo, bet šiemet jį iškovojo Lietuvis“, – pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas  Regimantas Tarasevičius.

Pirmasis trasą įveikė „Avitela“ pusmaratonio dalyvis iš Italijos Diego Avon. Sportininkas trasą įveikė per 1:08:15. Bėgikas atskleidė, kad bėgti būtent „Kauno maratone“ rinkosi dėl itin lygios trasos.

„Neseniai bėgau Rygoje. Sužinojęs apie „Citadele Kauno maratono“ trasą nusprendžiau savo laimę išbandyti čia ir pagerinti savo rekordą. Suviliojo labai lygi trasa. Po finišo galiu tai tik patvirtinti. Iki asmeninio rekordo kiek pritrūko, bet esu sužavėtas renginio organizavimu, trasos lygumu ir vaizdingu maršrutu“, – pasakojo italas.

Dar keli tūkstančiai bėgikų pasileido į SDG 10 km bei „Impuls“ 5 km distancijas. Daug dėmesio sulaukė ir „Agathum“ 1,5 km šeimų bėgimas. Į jį užsiregistravo puse tūkstančio dalyvių. Bet dauguma vaikų bėgo su lydinčiais tėvais, kuriems registruotis nereikėjo. Tad bendras bėgančių skaičius galėjo siekti ir virš tūkstančio dalyvių.

Iki pietų vyravęs vėsus lietus lėmė, kad nemaža dalis bėgikų galėjo nebijoti perkaitimo ir leisti sau bėgti greičiau. Buvo pagerinti maratono tiek vyrų, tiek moterų trasos rekordai. Rezultatas pagerintas ir 10 km distancijoje, vyrų įskaitoje, nors tuo metu dalyviai jau maudėsi saulės spinduliuose.

Lietuvos maratono čempionu tapo Mindaugas Viršilas, 42 km 195 m trasą įveikęs per 2:23:49. Ankščiau Kenijos bėgiko Mathew Kipkorir sigei pasiektas geriausias rezultatas  buvo 2:26:09.

„Lietus kiek patrukdė, nuo 4 kilometro buvau kiaurai šlapias. Nors tai geriau, nei kaitinanti saulė“, – reziumavo naujas rekordo savininkas ir Lietuvos maratono čempionas.

Moterų maratono distancijos rekordą pagerino iš Rusijos atvykusi Natalia Kan. Ji trasą įveikė per 2:52:17 ir tapo pirmąja moterimi, „Citadele Kauno maratone“ įveikusia 3 valandų ribą. Lietuvos maratono čempione tapo Gitana Akmanavičiūtė. Ji trasą įveikė per 3:01:36.

SDG 10 km distancijoje triumfavo ir rekordą pagerino olimpietis maratonininkas, šiuo metu besiruošiantis Pasaulio čempionatui – Remigijus Kančys. Jis distanciją įveikė per 30:47.

„Nesitikėjau, kad šiandien pavyks laimėti. Teko varžytis su Latviu, kuriam priklauso Latvijos rekordas. Bet oras geras, trasa gera. Džiaugiuosi, kad pavyko pagerinti ir trasos rekordą“, – pasakojo olimpietis Remigijus Kančys.

Susumavus komandinių varžybų rezultatus paaiškėjo, kad šiemet keitėsi keletas lyderių. Gausiausios komandos – „Mero taurę“ laimėjo „Bėgimo klubas“. Mokyklų taurė kaip ir prieš metus atiteko Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijai. Stipriausia politine jėga antrus metus iš eilės liko Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga. Netikėtai pasikeitė universitetų nugalėtojai. Pirmą kartą Kauno technologijos universitetas nusileido Vytauto Didžiojo universiteto komandai.

„Citadele“ 42 km 195 m:

Vyrai:

1. Mindaugas Viršilas – 2:23:49 TRASOS REKORDAS