Interneto knygų pardavėjas gelbėja seniausią šalies knygyną – atidaro „Knygų ministeriją“

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2016-11-12 11:00

Spausdinti | Komentarai

© "Knygų ministerijos" logotipas

Interneto knygų parduotuvė „knygos.lt“ ėmėsi gelbėti seniausią lietuvišką knygyną – nuo 1905 metų Kaune, Laisvės alėjoje 29 numeriu pažymėtame pastate veikusį J. Masiulio knygyną, kurio patalpose iki pernai veikė „Pegaso“ knygynas.

Didžiausias lietuviškų knygų pardavėjas internete tikisi įpūsti gyvybės ne tik merdėjančiai Lietuvos fizinių knygynų rinkai, bet ir baigiamai restaruoti Laisvės alėjos atkarpai. Šiuo metu kruopščiai restauruojamas knygynas gaus „Knygų ministerijos“ vardą.

„Naująjame knygyne išliks istorinė dvasia ir unikalūs baldai, tačiau atsiras vietos ir literatų kavinei, ir pianinui,“ – būsimą „Knygų ministerijos“ formatą apibūdina knygyno vadovė Violeta Tamašauskienė.

Ji viliasi, kad nauja vieta taps susibūrimo tašku Kauno kultūros žmonėms, šių metų pradžioje praradusiems paskutinį nepriklausomų knygynų bastioną – Kauno Centrinį knygyną, kurį nuo metų pradžios kitoje Laisvės al. pusėje perėmė „Pegaso“ knygynų tinklas.

„Knygų ministerija“ – džiugi žinia ir Lietuvos leidėjams, kurių knygos sunkiai randa kelią į didžiausią knygynų tinklą, bandantį monopolizuoti knygų rinką. Pasak V.Tamašauskienės, naujame knygyne bus siekiama suformuoti kokybiškiausių lietuviškų knygų asortimentą iš daugiau nei 400 Lietuvos knygų leidyklų.

knygu-ministerijos-vizualizacija-72836642

Organizatorių nuotr. / „Knygų ministerijos“ vizualizacija

Knygyne taip pat veiks interneto parduotuvės KNYGOS.lt siuntų atsiėmimo punktas, kuris turėtų pritraukti į Laisvės al. iki kelių šimtų žmonių per dieną. Nors mažesnės kainos ir platesnis knygų asortimentas internete uždarė ne vieną tradicinį knygyną pasaulyje, šiuo metu pastebima tendencija, jog interneto rinkos žaidėjai vis dažniau atsisuka į klasikinę mažmeną – t.y., atidaro fizinius knygynus.

Šių metų pradžioje Sietle atidaręs pirmąjį knygyną, didžiausias pasaulyje knygų pardavėjas internetu Amazon.com jau atvėrė knygynų duris knygų mylėtojams San Diege, Portlande ir netrukus išplės naujo formato knygynų tinklą į kitus JAV didmiesčius. Pagrindinis fizinių knygynų minusas – jų ribotas asortimentas ir didesnės kainos.

„Kadangi parduodame 99 % lietuviškai išleistų knygų, visas mūsų asortimentas bus prieinamas užsakyti ir tą pačią dieną atsiimti ir fiziniame knygyne,“ – sako KNYGOS.lt vadovė Kamilė Paulikienė. Pasak jos, pasiteisinus naujos koncepcijos knygynui, KNYGOS.lt taip pat ketina plėtoti knygynų tinklą Lietuvoje. Interneto knygynas KNYGOS.lt buvo atidarytas 2011 m. lapkričio 11 d. Pardavimų augimas kasmet siekia 50%. Šiais metais knygynas planuoja parduoti 1 milijoną lietuviškų knygų ir netrukus sulauks 500 000-ojo pirkėjo. Prognozuojami 2016 m. pardavimai – 3 mln. eurų.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt