Labas, medžiotojau, aš esu veganas.

Paskelbė: Data: 2016-09-07 02:20

Spausdinti | Komentarai

kailiniamsne.lt archyvo nuotr.

Tikriausiai jau dabar galvojate jog imsiu pamokslauti: juk mes kaip šunys ir katės – didžiausi ir nesutaikomi priešai. Bet ar taip galvoti nėra tiesiog nebrandu ir vaikiška? Juk mes esame kur kas daugiau nei vien “veganas” ir “medžiotojas”, esame asmenybės, kurių tikrai nenusako vien šie du žodžiai.

Tad net jeigu kai kuriais klausimais nesutariam, tikrai neabejoju, jog pasigilinus rasime, kad mus sieja kur kas daugiau nei vien žvelgiant paviršutiniškai.

Argi jūs, lygiai taip pat kaip aš, nesimėgaujate gamta, buvimu miške, vėju tarp medžių, ežero tyla? Tad štai, jau šis tas bendro!

Tačiau galime rasti šio to bendro net ir tokiame konfliktiniam taške kaip pagarba gyvūnams. Taip, galbūt mes ją suvokiame šiek tiek skirtingai, bet neturiu nė menkiausios abejonės, jog jūsų dažnai teigiama pagarba gyvūnams yra nuoširdi.

Ir štai, radę šį tą bendro, net ir būdami skirtingose barikadų pusėse, galime susivienyti ir dėl bendro tikslo: tai yra išsaugoti mūsų gamtą ir pagarbą gyvūnams.

Kailių fermos yra grėsmė tiek vienam, tiek kitam.

Lietuvoje daugiausiai auginamos Kanadinės audinės yra invazinė rūšis. Neįmanoma užtikrinti, kad iš kailių fermų jos nepabėgs, taip sukeldamos grėsmę vietinei faunai bei gretimose teritorijose auginamiems naminiams paukščiams.

Kailių fermos yra kenksmingos gamtai: netvarkomos mėšlidės, nutekančios srutos, užsiveisę musių spiečiai – dažnos problemos, kuriomis pasižymi kailių fermos. Piliečiai, gyvenantys šalia tokių fermų nuolat skundžiasi suprastėjusia gyvenimo kokybe dėl smarvės, užteršto vandens ir kenkėjų antplūdžio.

Ir galiausiai – kailių fermos yra visiškas pasityčiojimas iš gyvūnų. Kanadinės audinės ir lapės yra plėšrūs laukiniai gyvūnai, kuriems kailių fermose nėra sukuriamos sąlygos patenkinti elementarius fiziologinius poreikius. Šie plėšrūnai laikomi mažuose narvuose po kelis, todėl nuolat užfiksuojami kanibalizmo atvejai, daug gyvūnų miršta anksti dėl fermose greitai plintančių ligų.

Tad kviečiu sukirsti rankomis ir kartu pasisakyti prieš šį absoliutų blogį, niekojantį Lietuvos gamtą ir gyvūnus. Pasirašykite už šios beprotybės sustabdymą http://kailiniamsne.lt/

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt