TOP 10 geriausių Paul Dano kino vaidmenų

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-05-17 09:00

Spausdinti | Komentarai

Kino filmo "Being Flynn" kadras

Tereikia užmesti greitą žvilgsnį į Paul Dano filmų sąrašą ir tučtuojau pajuntame, kokį nepaprastą talentą jis turi. Nepaisant jo, jog dažnai jo rolės filmuose nebūna pačios populiariausios, tačiau jis vaidina taip, jog užkariauja daugybės žmonių širdis. Žemiau pateikiame net 10 filmų, kuriuose pasirodo Paul Dano ir puikiai atlieka savo vaidmenį.

10. Being Flynn (2012)

„Being Flynn“ yra labai solidus, tačiau visų greitai pamirštas filmas, tai istorija apie trapius santykius tarp tėvo ir sūnaus. Ši meldodrama gali pasirodyti pernelyg sentimentali, o scenarijus pernelyg sujauktas, tačiau kūrybinė grupė dirba kaip reikiant. Tiesą sakant, žiūrėti šį filmą yra maloniausia dėl puikiai parinktų aktorių. Gali nuskambėti keistai, bet tikrai šaunu tai, kad filmuojant Robertą de Niro ir Julianne Moore aktorius Paul Dano nelieka pamirštas. Svarbu paminėti, jog žymiai daugiau pagyrų tenka  aktoriui de Niro ir tai įvyko dėl to, nes jis gavo žymiai ryškesnį ir kietesnį vaidmenį. Paul Dano įkūnijo Nicko Flynno personažą, kuris yra žymiai ramesnis, be jokių išskirtinių savybių. Akivaizdu, jog yra žymiai sunkiau įvertinti paprastesnius, subtilesnius aktorius, kuomet jie atsiduria priešais tokias žvaigždes. Taigi, nors pagrindinė rolė šiame filme teko Robertui de Niro, Paul Dano buvo smagu savarankiškai suvaidinti filme „Being Flynn“ kartu su juo.

Ruby-Sparks

9. Ruby Sparks (2012)

Šo filmo režisierui akivaizdžiai bandė patobulinti Paul Dano aktorinius sugebėjimus, ir ,atrodo, jam tai pavyko. Paulo Dano vaidmens atlikimas „Ruby Sparks“ filme yra itin žavingas ir simpatiškas. Aktorius įrodė, jog sugeba suvaidinti tokius charakterius, kurių žmonės nekęstų ar tokius, kuriuos žmonės tiesiog įsimylėtų. Dano įkūnytas personažas Calvin Weir – Fields priverčia žmones šypsotis iki pat filmo pabaigos. Nors šis filmas gal būt nebuvo toks magiškas kaip „Little Miss Sunshine“, vis tik kūrybinei komandai pavyko pakerėti žiūrovus. „Ruby Sparks“ yra puiki meilės istorija tarp jauno rašytojo ir žavingos merginos. Tai puikus filmas lengvam vakarui, įsimintinas Paul Dano vaidmuo, palikęs žiūrovams puikų įspūdį.

Looper

8. Looper (2012)

„Looper“ yra mokslinės fantastikos filmas, įrodantis, jog Holivude visos originalios ir puikios idėjos dar nėra išsemtos. Rian Johnson prisiėmė atsakingą darbą – režisuoti šį filmą. Kukliai finansuojamas mokslinės fantastikos filmas sukėlė daug kalbų žiūrovams ir kritikams. Paul Dano šiame filme neatlieka pagrindinių vaidmenų, jis įkūnyja Sethą – vaikiną, patenkantį į tam tikras blogas situacijas. Deja, kaip daugybė kitų filmų šiame sąraše, Paul Dano vaidmens laikas šiame filme yra labai ribotas. Dano nėra gerai žinomas kaip veiksmo filmų aktorius. Dažniausiai jis vaidina dramose ir melodramose.

Meeks-Cutoff

7. Meek‘s Cutoff (2010)

Nepaisant labai didelės kritikos juosta „Meek‘s Cutoff“ sulaukė didelio žiūrovų dėmesio dėl neįprastos atmosferos ir dviprasmiškos filmo pabaigos. Ši kino juosta kažkiek primena senuosius vesternų filmus. Atsirado žiūrovių, kuriems šis filmas prailgo, tačiau tie kas sulaukė finalo pamatė šviesą tunelio gale. Michelle Williams, ko gero, yra pati didžiausia žvaigždė šiame filme, bet nereikia pamiršti, jog aktoriai Paul Dano ir Bruce Greenwood taip pat atliko dėmesį kaustančius vaidmenis. Dano vaidmuo šiame filme yra kur kas paprastesnis, nei galėtume tikėtis. Vietoj niekšiško blogiuko vaidmens, Danas atlieka labai žmogišką vaidmenį. Jis vaidina asmenybę, kuri bando išgyventi. Tiesą sakant, yra įdomu pamatyti Paul Dano šiek tiek kitokiame vaidmenyje, nei jis yra įpratęs vaidinti. Dano labiau žinomas dėl blogiukų ar nekenčiamų charakterių vaidmenų, tad šiame filme jis pasirodo geraširdis žmogus, ir tai atrodo labai neįprastai.

L.I.E.

6. L.I.E (2001)

Nors Dano dažniausiai vaidina antraeilius vaidmenis, tai nereiškia, jog jis nesugebėtų groti pirmu smuiku. Būtent filmas „L.I.E.“ įrodo, jog Dano puikiai sekasi suvaidinti pagrindinį vaidmenį. Ir jis tai padarė būdamas 15 metų amžiaus, dar niekas nežinojo, jog Paul Dano daug žadantis aktorius. Nors dar iki iki šiol jis neišgarsino savo vardo iki A klasės žvaigždžių lygmens, šis filmas buvo tikras iššūkis jo karjeros pradžiai. Filmas „L.I.E“ nagrinėja pedofilijos ir seksualumo temas. Ši juosta gali sukrėsti ne vieną žmogų, o neįtikėtinas Paul Dano vaidmuo yra tikras aktoriaus asmeninis laimėjimas. Tai sukrečianti ir hipnotizuojanti kino juosta, tad jūs privalote ją pamatyti.

Prisoners

5. Prisoners (2013)

„Prisoners“ filme Paul Dano įkūnyja keistą jaunuolį vardu Alex Jones, turintį dešimtmečio lygio intelektą. Jones pats pirmasis įtariamasis dviejų mergaičių, Anos ir Džoi, pagrobime. Nors filme aiškiai parodoma, jog Jones negali būti nusikaltėliu, nes yra per bukas tam, jog be jokių paliktų pėdsakų pagrobtų dvi mergaites, žiūroviai jį laiko įtariamuoju iki pat pasakojimo pabaigos. Vaiko pagrobimas yra vienas didžiausių tėvų košmarų, tad ši tema kino teatruose yra gan populiari. Anos tėvas Keleris (akt. Hugh‘as Jackman‘as) puikiai žino, kad laikas – ne jo sąjungininkas: jei pagrobti vaikai nesurandami per pirmąsias 48 valandas, dažniausiai jie nebūna surandami apskritai. Negalėdamas su tuo susitaikyti ir nepaisydamas galimų pasekmių, Keleris pagrobia ir įkalina jauną kemperio vairuotoją. Desperacijos apimtas tėvas pasiryžęs viskam, kad iš savo belaisvio išgirstų, kur yra jo dukra. Žemą intelekto lygį turinčio asmens vaidmuo buvo tiesiog tobulai parinktas Paul Danui.

12-Years-a-Slave

4. 12 Years of Slave (2013)

Filmas apie laisvą vyrą Solomon Northupą, visiškai atsitiktinai tapusį vergu, laimėjo daugybę apdovanojimų ir buvo pripažintas daugybės kino kritikų. Tai labai sukrečianti kino juosta, paremta realiais faktais ir širdis veriančia istorija. „12 Years of Slave“ ypatingai aštriai vaizduoja didžiausius vergovės košmarus. Paul Dano šiame filme įkūnyja Johną Tibeats, vergų savininko Williamo Fordo asistentą. Filme jam nuolat visko negana. Be jokių abejonių, jis įkūnija blogiuką rasistą, kuris nuolat tyčiojasi iš juodaodžių žmonių ir juos žemina. Būtent dėl šių dalykų jis nusipelno menkų žmonių aplodismentų, tačiau toks yra jo darbas.Paul-Dano-Love-and-Mercy

3. Love and Mercy (2014)

„Oskarui“ ir „Auksiniam Gaubliui“ nominuoti Paul Dano ir Brian Wilson filme „Love and Mercy“ meistriškai vaidina legendinės grupės „Beach Boys“ maištingos jaunystės sielas. Akivaizdu, jog šiame filme Paul Dano paliko labai didelį įpūdį. Jis atliko laibai intriguojančios asmenybės vaidmenį ir tai prikaustė daugybės žiūrovų dėmesį. Filme šviesiaplaukė Melinda nė nenutuokia, kas ką tik įžengė į jos automobilių saloną. Bet pamačiusi kojas, keliamas iš kadilako, ji iškart supranta, kad tai Brajenas Vilsonas – grupės „Beach Boys“ įkūrėjas, lyderis ir kultinių dainų autorius. Kuo artimiau Melinda ima su juo bendrauti, tuo daugiau sužino apie jo gyvenimą ir sunkią vaikystę. Ji pastebi, koks liguistas perfekcionistas yra Brajenas, ir sužino apie jam psichoterapeuto diagnozuotą ligą. Tai vienas geriausių tą periodą analizuojančių filmų.

paul-dano-little-miss-sunshine-sundance-movie-photo-GC

2. Little Miss Sunshine (2006)

Nenuostabu, jog filmas „Little Miss Sunshine“ jau yra gavęs net 5 „Independent Spirit“ apdovanojimų nominacijas, nes tai kino juosta, kuri pateikė be galo didelę staigmeną kino fanatikams. Ko gero, tai pats geriausias dalykas kino istorijoje, nutikęs 2006 metais. Mažo biudžeto juosta „Mažoji mis“, kurioje pagrindinius vaidmenis sutiko atlikti žinoma australų aktorė Toni Collette ir populiarus amerikiečių komikas Steve‘as Carellas, tapo viena didžiausių staigmenų kino pasaulyje. Kritikai filmą pasitiko liaupsėmis, „Sundance“ ir San Sebastijano festivalių žiūrovai – ovacijomis ir žiūrovų prizais. Charakteringi veikėjai, netikėtas humoras, itin šilta aktorių vaidyba ir taip retai komerciniame kine sutinkamas žmogiškumas – štai kuo „Mažoji mis“ sužavėjo amerikiečius. Dano čia atlieka vyrensiojo brolio Dwayne Hoover vaidmenį. Tai labai sunkus, su didžiuliais kompeksais ir užsispyręs vaikinukas, prisiekęs visą laiką tylėti iki tol kol jis pasieks savo svajonę – būti pilotu. Akivaidu tai, jog priesaikos Hoover kai kuriais laiko tarpais nesilaiko. Tai puiki kino juosta, kurią privalo išvysti visi žiūrovai.

paul-dano

1. There Will Be Blood (2000)

„There Will Be Blood“ buvo išrinktas pačia geriausia kino juosta 2000-aisiais metais. Tai filmas, nominuotas net 8 „Oskarų“ apdovanojimams. Filme vaidina Oskaro laimėtojas Daniel Day-Lewis (Geriausias aktorius, 2007m.). Daniel Plainview su sūnumi yra nepriklausomi naftininkai, XX-tojo amžiaus pabaigoje pradedantys ieškoti perspektyvų Kalifornijoje. Jiems iššūkį meta jaunas persikų augintojas Eli Sunday (Paul Dano), kurio ambicijos sutampa su naftininkų. Jų kova suformuoja baisios, juodo humoro kupinos kelionės į beprotybės prarają šerdį. “There Will Be Blood“ yra Paul Thomas Anderson’o epinis amerikietiškas naktinis košmaras, spjaudantis ugnimi ir siera bei pasmerkiantis pragarui. Šis filmas yra aukščiau visko, tai yra tobulas meno kūrinys.

Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių Michaelo Fassbenderio kino vaidmenų

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt