Pasirūpink langais ir gyvenk šiltai!

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2016-10-20 04:42

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Kaip išspręsti oro apykaitos namuose problemas ir apsisaugoti nuo neva langus tikrinančių sukčių, pasakoja UAB „Unito aljansas“ vadovas Remigijus Petkus:

– Projektuojant daugumą anksčiau pastatytų daugiabučių namų, buvo numatyta natūrali ventiliacija, kuomet oras patalpų vėdinimui patekdavo dėl langų nesandarumo. Sumontavus sandarius plastikinius ar naujus klijuoto medžio langus, pažeidžiama projektinė oro apykaita ir dėl to atsiranda daugybė problemų.

Vėdinant butą atidarius langus netenkama visų sandarių langų pranašumų: pažeidžiamas reikalingas mikroklimatas butuose, žymiai sumažėja šilumos panaudojimo efektyvumas, padidėja triukšmas, patenka dulkės. Šiaurinėje pusėje esančiose ar prastai vėdinamose patalpose dažniausiai yra didesnis drėgmės lygis, todėl kyla rizika atsirasti pelėsiui.

Bet tai – ne tik senų namų problema. Daugeliui gerai žinomos vėdinimo problemos, susijusios su oro apykaitos sutrikimais patalpoje sumontavus sandarius plastikinius langus. Sprendimas dažnai reikalauja brangios įrangos panaudojimo ir nemažų išlaidų jos montavimui bei aptarnavimui.

Patalpose, kuriose oro drėgnis yra per aukštas, vėstantys garai virsta vandeniu – kondensuojasi. Norint kambaryje sumažinti oro drėgnumą, būtina gera oro ventiliacija. Tam rekomenduojami ventiliaciniai vožtuvai.

Oro pritekėjimo langų vožtuvai yra nebrangūs ir lengvai montuojami. Tai – puiki priemonė, atstatanti oro apykaitą, neleidžianti sumažinti oro kokybės, apsauganti nuo santykinio oro drėgnumo padidėjimo patalpoje, kondensato susidarymo ir pelėsių, kurie ne tik gadina patalpos išvaizdą, bet ir neigiamai veikia žmogaus sveikatą. Sureguliavę drėgnumo lygį kambaryje, lengviau sustiprinsite savo imuninę sistemą ir ramiau miegosite, išvengsite virusinių bei kitų ligų: astmos, sauso kosulio, nemigos, alergijų, kvėpavimo takų, plaučių ir daugelio kt. Taip pat išvengsite drėgnų patalpų, pelijančių sienų, rasojančių langų.

Keičiantis sezonui, langus būtina sureguliuoti, sutepti ir išvalyti judančias furnitūros detales specialiu tepalu.

langas-2

Organizatorių archyvo nuotr.

Kad langą būtina reguliuoti, padės suprasti jo nesandarumas – lango apačia užklius atidarant arba uždarant. Kitas požymis – rankenėlė užsilenkia labai sunkiai arba visai neužsilenkia. Jei langas veikia gerai, jis yra sandarus, net menkiausias šaltis nepateks į patalpą. Jei pastebėjote, kad iš lauko sklinda nemaloni vėsa, tai reiškia, kad lango varčia yra netinkamoje pozicijoje rėmo atžvilgiu, todėl būtinas lango reguliavimas bei tarpinės keitimas. Pakeitus lenkiškas gumines tarpines vokiškomis „Schlegel“ poliuretano tarpinėmis, kuri atspari drėgmei,ultra violetiniams spinduliams, temperatūrų režimui, aukšta garso izoliacija, ilgaamžiska 21 metai ir daugiau, žemas šilumos laidumo kooficientas – K = 0.033w/mk., nebereikės perstatinėti furnitūros į vasaros ir žiemos režimus.Taip sutaupysite šilumą ir savo pinigus.

UAB „Unito aljansas“ komanda atlieka langų, durų sandarumo reguliavimo, tarpinių keitimo, ventiliacijos vožtuvų, varčios fiksatorių, apsaugančių Jūsų langus ir balkono duris nuo žaibiškos vagystės ir įsilaužimų, įstatymo darbus. Tarpinei ‚‘‘Schlegel‘‘ firmos suteikiama 5 metų garantija. Atliekamiems servizo, remonto darbams 2 metų garantija. Konsultantą issikvietus patiems is anksto taikoma 20% nuolaida.

Tiesa, šiuo atveju mūsų darbą gerokai apsunkino pasirodę pranešimai žiniasklaidoje. Klientai pasimeta: savo paslaugas jiems siūlo apsimetėliai ar profesionalai? Kaip atskirti? Mūsų įmonė dėl susitikimo telefonu visuomet tariasi iš anksto. Darbuotojo pažymejimo paprašykite dar neižengus pro duris. Ir visada informaciją galite pasitikrinti žemiau nurodytu telefonu. Mes dirbame visoje Lietuvoje.

Mūsų padaliniai yra Vilniuje, Kaune,  Alytuje, Panevėžyje, Šiauliuose:

Tel. Kaune 862664799

Tel. Vilniuje 8 61269933, 8 616 86 099.

Tel. Panevėžyje 868610098, 8 616 86 099

Tel. Šiauliuose 860930242, 8 616 86 099

UAB „Unito aljansas“

www.unitoaljansas.lt 

Užsakymo Nr. KMC160021
KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt