Projektas "Careful: Soul Inside" Pedro Oliveira nuotr.

„Atsargiai: siela viduje” – tai projektas, kuriame pasakojamos atskiros istorijos ir keliami visuomenės informuotumo apie benamystę klausimai. Projekto tikslas – supažindinti visuomenę su benamiais, kurie yra atskirti nuo normalaus gyvenimo. Tikimasi, kad į juos bus pasižiūrėta kitaip, nes dauguma iš jų dažnai yra nepastebimi.

Yra žmonių kurie taip pat turėjo planų ir svajonių, tačiau dėl kažkokių priežasčių atsirado gatvėje ar prieglaudoje. Po tėvo mirties, vienišos mamos užaugintas Pedro, puikiai supranta ką reiškia susidurti su socialinėmis kliūtimis.

Brazilijoje gimęs Pedro Oliveira savąją fotografo kelionę pradėjo persikėlęs į Jungtines Amerikos Valstijas. Per labai trumpą laiką, vaikino darbas susilaukė didelio pripažinimo, jo nuotraukų serija „Atsargiai: siela viduje“ susilaukė apdovanojimų ir tarptautinės spaudos dėmesio.

112

Vaikinas nežino tikslaus skaičiaus, kiek nepasiturinčių žmonių jam teko sutikti per šio projekto kūrimo laiką, tačiau skaičius turėtų prasidėti bent nuo trisdešimties. Tai tapo jo kasdienio gyvenimo dalimi, ir tam buvo skirta labai daug laiko. Kai kurie iš jo darbų dar tik turi būti paskelbti. Viskas prasidėjo Portlande, bet fotografavimas vyko visoje Vakarų pakrantėje, taip pat Niujorke, San Paulo ir Rio de Žaneire, Londone, Kopenhagoje ir Amsterdame.

12

Pagrindinis dalykas kuriant šį projektą buvo sąveika su žmonėmis. Dauguma benamių niekada nebuvo fotografuojami, todėl norint gero portreto reikia didelės kantrybės ir išsamių nurodymų kaip ir ką daryti.

15

Projekto idėja buvo gana paprasta: nuoširdus bendravimas, klausymasis varguolių istorijų ir dalinimasis jomis. Kai tik leidžiama, naudojamos nuotraukos ir rašytiniai pasakojimai apie pokalbius.

16

13

17

18

14

19

20

Taip pat skaitykite: Apie gyvenimą be pastogės, meną ir neįprastas benamių istorijas

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: