© Jordan Matter nuotr.

Fotografui Jordanui Matter žmonės visuomet kėlė susižavėjimą. Po daugybės apdovanojimų, įžymių žmonių fotosesijų ir jo fotografijų parodų „Today show“ ir „BBC,“ Matter sugeba parodyti, kad pasaulyje dar yra neatrastų ir neparodytų žmonių. Ankstesnėse, bestseleriais tapusiose, knygose „Dancers Among Us“ ir „Uncovered,“ Matter išdrįso pažvelgti į pažeidžiamumą, bebaimiškumą ir nepaliestą žmogaus kūno grožį. Pastarajame jo projekte, pavadinimu „Dancers After Dark,“ Matter dar toliau pastumia žmogaus išraiškos ribas ir savo nuotraukomis priverčia savo žiūrovus. „Pasakyti taip. Akis į akį susitik su gyvenimo siunčiamais išbandymais ir galimybėms.“

Peržiūrėti „Dancers After Dark“ nuotraukas ir interviu su šokėjais galite žemiau, kartu su video iš fotosesijos užkulisių. Taip pat žemiau yra pateiktas mymodernmet.com interviu su pačiu fotografu Matter atskleidžia kas jį įkvėpė šiai fotosesijai, fotosesijos procesą ir idėjas, kurias jis tikisi perteikti savo jausminguose darbuose.

Prieš „Dancers After Dark“ jums neįtikėtinai pasisekė su „New York Times“ bestseleriu „Dancers Among Us.“ Kaip jūs susidomėjote šokėjų fotografijomis?

Mane traukė šokėjų atletika ir dinamiškumas, kurį aš galėjau sukurti fotografijose. Koledže žaidžiau beisbolą ir man atrodė, kad tai ką aš dariau kaip atletas aš galėjau sujungti su fotografija. Ir kai pradėjau dirbti su šokėjais supratau, kad jie yra daug atletiškesni nei įprasti sportininkai. Per visas treniruotes ir disciplinos pamokas juos veda nepasidavimo idėja.

Kas tapo tokių fotosesijos „Dancers After Dark“ vietų pasirikimo priežastimi?

Šiuose nuotraukose matomas pažeidžiamumas. Jos yra tikros, jos tikrai įvyko. Jos yra nelegalios ir mes buvome atviri elementams. Atviri policijai, pro šalį einantiems žmonėms, viskam. Nepaisant to norą fotografuotis išreiškė 300 šokėjų tiek Europoje, tiek Amerikoje. Ir tai parodo kaip labai jie nebijo rizikuoti, nes žino, kad ši knyga bus skirta būtent jiems, jų sunkiam darbui, aistrai, pasiaukojimui ir bebaimiškumui paminėti. Ir todėl jie sutiko tai padaryti.

jordan-matter-dancers-after-dark-2

jordan-matter-dancers-after-dark-3

jordan-matter-dancers-after-dark-4

Kokiomis svarbiausiomis temomis ar žinutėmis tikitės pasidalyti su žiūrovais?

„Dancers After Dark“ tikslas yra parodyti sunkų darbą, kurio reikia, kad žmogus taptų sėkmingas. Jeigu jūs pamatote šokėjo kūną, jų raumenyse galite įžvelgti tūkstančius valandų darbo, kuris šokėjus atvedė ten, kur jie yra dabar. Jie yra gyvas įrodymas to, ko mes visi siekiame – susikaupti tik ties vienu tikslu. Dar vienas didelis elementas yra bebaimiškumas. Norint kažko pasiekti ir tapti geru šokėju, reikia būti bebaimiu. Nėra jokių piniginių apdovanojimų, jokios garantijos kad pasiseks, o karjera baigiasi esant dar labai jaunam. Nepaisant to, žmonės siekia to ir į tai sudeda kiekvieną turimą psichologinės ir emocinės energijos gramą, tam kad pasiektų savo svajones.

Mėgstamiausia mano citata yra „Šok ir tinklas atsiras.“ Ir tai puikiai matosi šiose fotografijose. Mes rizikavome, mes nežinojome kas iš to išeis. Visos fotografijos yra spontaniškumo ir lemtingų akimirkų kombinacija. Bebaimiškumas yra įkūnytas fotografijose.

Kaip šokėjai pasiruošė fotosesijai viešumoje?

Jie žinojo tik tiek, kad jiems teks nusirengti. Kiekvienoje fotografijoje matosi, kad jiems tai pirmas toks potyris gyvenime. Kai fotografavau „Dancers Among Us“ dauguma iš šokėjų jau buvo fotografuoti. Tačiau tokios fotosesijos dar nėra buvę. Aš dirbau ne tik su pažeidžiamumu, kurį patyrė šokėjas nusirengęs ir privalėjęs stovėti viešoje vietoje, bet ir su baime kas bus jei ateis policija ir lieps jiems liautis ar žmonės, einantys pro šalį, pradės šūkauti. Visa tai buvo labai pažeidžiama pozicija. Bet kas buvo nuostabiausia, yra tai, kad kai jie pradėdavo pozuoti, jie tapdavo scenos artistais. Jie nusiramindavo ir atsipalaiduodavo. O kai tai baigdavosi jie vėl pamesdavo galvas.

jordan-matter-dancers-after-dark-5

jordan-matter-dancers-after-dark-6

jordan-matter-dancers-after-dark-7

jordan-matter-dancers-after-dark-8

Jūsų fotosesija apkeliavo daugybę miestų Europoje ir Jungtinėse Valstijose. Koks buvo jausmas fotografuoti tokiuose atvirose, žmonių pilnose vietose?

Fotografavimo vietos ir žmonių reakcijos priklausė nuo nakties. Kai kada žmonės į tai žiūrėjo su pagarba. Bet reakcijos ne visada buvo tokios, kokių būdavo tikimasi. Pavyzdžiui, daugiausiai nepatenkintų praeivių buvo Paryžiuje. Daug kartų į mus skriejo alaus buteliai ar nepasitenkinimo šūksniai, vien dėl to kad fotografuojami buvo nuogi žmonės. Tuo tarpu Berlyne, Vokietijoje, kur žmonės yra konservatyvesni, jie buvo stebėtinai atviri ir ramūs. Knygos paskutiniame puslapyje yra ne šokėjų, o žiūrovų nuotrauka. Ir tai atskleidžia kaip atrodė visa scena prieš padarant nuotrauką.

Nuotraukos tapo nepaprastai sėkmingos ir gerai sutiktos. Koks bus kitas jūsų projektas?

Aš nepaprastai didžiuojuosi „Dancers After Dark“ ir manau, kad tai yra geriausias mano darbas. Kita mano knyga bus apie mažuosius šokėjus – vaikus. Vėlgi tai parodys ne tik vaikystę, bet ir kiek darbo į tai įdeda tiek vaikai tiek jų tėvai.  Tie vaikai dažniausiai dirba po 6 valandas per dieną ir mokosi namuose ir viskas tik dėl konkursų.  Toks gyvenimas nėra lengvas. Bet jie yra pasiruošę viską padaryti dėl savo aistros šokiui.

jordan-matter-dancers-after-dark-9

jordan-matter-dancers-after-dark-10

Jordan Matter: Svetainė | Facebook | Instagram | Twitter | Tumblr | Vimeo
Dancers After Dark: Svetainė

Taip pat skaitykite: Elegantiškas judesio tyrinėjimo projektas įamžino šokio grožį ir graciją

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: