© Gemmy Woud-Binnendijk nuotr.

Fotografė Gemmy Woud-Binnendijk perkėlė saldų senųjų meistrų paveikslų grožį į savo dailės fotografiją. Nesenstantys jų kūriniai peržengia įkvėpimo ribas, vis dėlto ir meno istorijos mėgėjai fotografės kūriniuose ras tiesioginės įtakos. Vienoje nuotraukoje matoma jauna mergaitė, jos galvos apdangalas, drabužiai ir aksesuarai, kurie yra tokie patys kaip Johanneso Vermeerio paveiksle „Mergina su perlo auskaru“. Kitose nuotraukose tiesioginio įkvėpimo aptinkama mažiau, tačiau jose užfiksuoti drabužiai, pozos, švelnumas, kurie susiję su tapyba aliejiniais dažais.

Fotografija – palyginti naujas Gemmy Woud-Binnendijk karjeros kelias. Mokykloje ji mokėsi auksakalystės ir multimedijos dizaino, tačiau 2016 m. kovą pradėjo rimtai fotografuoti. Būtent tai buvo pastanga, leidusi fotografei panaudoti savo „didžiąją aistrą“ piešimui ir tapybai – ji sukuria šį efektą, sutelkdama dėmesį į kiekvieno kūrinio apšvietimą. Suderinusi dvi meno technikas – chiaroscuro ir sfumato (abi atsirado Renesanso metu), Gemmy Woud-Binnendijk kuria gylį ir formą, sluoksniuodama spalvas ir tonus. Rezultatas – sukuriami „nepastebimi perėjimai“ vaizduojant vaikus ir jaunus suaugusiuosius, kurie atrodo kaip to laikotarpio paveikslai. Jei nesuprastumėte, kad tai – nuotraukos, manytumėte, jog tai Renesanso laikotarpio paveikslai, kurių niekada anksčiau nebuvote matę.

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-6

Jei nesuprastumėte, kad tai – nuotraukos, galėtumėte pagalvoti, jog tai aliejiniais dažais tapyti paveikslai.

Fotografė atlieka daug nuotraukų redagavimo su programa „Photoshop“. Kad tai padarytų, ji dažniausiai mokosi savarankiškai ir žiūri internetines pamokas iš tokių fotografų kaip Brooke Shaden, Thomas Dodd ir Paul Apal’kin, kad išmoktų jų technikos.

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-12

Naudojant senųjų meistrų tapybos principus, tokius kaip chiaroscuro ir sfumato, fotografė Gemmy Woud-Binnendijk kuria dailės fotografiją.

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-0

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-1

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-2

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-3

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-4

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-5

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-7

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-8

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-9

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-10

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-11

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-13

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-14

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-15

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-16

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-17

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-18

gemmy-woud-binnendijk-fine-art-portraits-19

Taip pat skaitykite: Spalvų nematantis fotografas fiksuoja įspūdingus kadrus [FOTO]

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: