Populiariausioje Kauno požeminėje perėjoje – unikali meno instaliacija

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-02-23 12:51

Spausdinti | Komentarai

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno Senamiestį su Naujamiesčiu jungiančią Vilniaus gatvės požeminę perėją papuošė pirma ir vienintelė Kaune, o galbūt ir visoje Lietuvoje meninė instaliacija, kurios dizainas buvo sukurtas kompiuterio algoritmų pagalba.

Per dieną tūkstančių kauniečių pereinamos Vilniaus ir Birštono gatvių požeminės perėjos lubas papuošė meninių idėjų konkurse „Kauno akcentai“ laimėjusio Karolio Nekrošiaus meno instaliacija, pavadinta „Transition“. Šis kūrinys – tai urbanistinio dizaino pavyzdys, sukurtas parametrinio dizaino būdu, kai kompiuterio algoritmų pagalba yra sugeneruojamas dizainas.

„Perėja tarsi jungia Naujamiestį ir Senamiestį, padalija į dvi skirtinas zonas pagal architektūrą, istoriją bei gyvenimo būdą. Norėjosi tą paryškinti ir akcentuoti šį perėjimą. Ant lubų  pažymėta apie 20 išskirtinių miesto centro objektų su atstumais nuo perėjos. Ant rusvų plytelių pažymėjome objektus esančius Senamiestyje, ant pilkų – esančius Naujamiestyje“, – pasakojo K. Nekrošius.

12

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Menininkas tikru iššūkiu vadino lengvos, tačiau tvirtos ir išraiškingos meninės instaliacijos sukūrimą. Dalis lubų – veidrodinės, o tai suteikia įdomų efektą ir padidina perėjos erdvę. Unikalų piešinį gali išvysti kiekvienas į perėją nusileidęs pėstysis – tereikia pakelti akis.

„Kadangi perėjos lubos yra pakankamai žemos, o noras buvo padengti didelį plotą, tai bene svarbiausiu faktoriumi tapo svoris. Pasirinkome lengvą aliuminio konstrukciją, ant kurios buvo „uždėtas“ piešinys“, – aiškino menininkas.

13

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šios unikalios meninės instaliacijos  įspūdį dar labiau sustiprins požeminės perėjos sienos, kurios  bus nudažytos tamsiai mėlyna spalva. Dėmesio taip pat sulauks ir perėjos laiptai bei turėklai.

„Dabar įrengėme naują, modernų apšvietimą, kuris papildo ir atkreipia dėmesį į meninę instaliaciją. Pavasarį, kai tik leis oro sąlygos, bus atliktas ir turėklų, lietaus surinkimo latakų bei laiptų remontas“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

logo-kaunas

Šis tekstas – kaunas.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama!

 
traffix.lt