(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Europos vyrų krepšinio čempionato („EuroBasket 2011”) savanoriais siekia tapti daugiau nei 6000 žmonių iš 63 pasaulio valstybių. Tiek anketų, pasibaigus registracijai, suskaičiavo organizatoriai.

„Tikrai turime iš ko rinktis. Sprendžiant iš anketų, turėsime labai kvalifikuotus ir motyvuotus savanorius“, – sako „EuroBasket 2011“ savanorių grupės vadovas Arnas Marcinkus.

Organizatoriai gavo anketų iš visų žemynų, išskyrus Australiją, iš tokių egzotiškų šalių, kaip Togas, Namibija ir Indija.

„Gali būti, kad kai kurių anketų autorius labiau domina galimybė atvykti į Europos Sąjungą, tačiau mes atrinksime tik tuos, kurie tikrai padės organizuoti didžiausią visų laikų sporto šventę Lietuvoje“, – sako A. Marcinkus.

Organizatoriai atrinktajai Europos vyrų krepšinio čempionato savanorių komandai numatę daugiau nei dvidešimt įvairaus pobūdžio atsakomybių – nuo veiklų krepšinio aikštelėse, žiūrovų tribūnose, lauko renginiuose iki pagalbos akreditacijos biure ar informacijos punkte viešbučiuose, oro uostuose.

Iš viso „EuroBasket 2011“ renginiams reikės daugiau nei pusantro tūkstančio savanorių. Iš pradžių ketinama atrinkti 2000 savanorių, kurie apie tai bus informuoti iki balandžio vidurio. Pirmasis savanorių mokymų etapas įvyks balandžio 29 d. Kaune. Po šių mokymų bus atrinktas reikiamas savanorių skaičius ir su jais bus pasirašytos savanorių sutartys.

Savanoriška veikla Lietuvos ir pasaulio krepšinio renginiuose vykdoma jau seniai. Didelės savanorių pajėgos atrenkamos Olimpinių žaidynių, pasaulio krepšinio, futbolo, rankinio, teniso čempionatų renginiams. Lietuvoje 2010 metais Europos jaunių iki 18 metų krepšinio čempionato metu žaidėjais, žiūrovais bei sėkminga renginio organizacija taip pat rūpinosi būrys motyvuotų savanorių.

„Savanoriška veikla neturi amžiaus ribų. Ji duoda naudą kiekvienam šalies piliečiui, nes taip galima ir prisidėti prie renginio organizavimo, ir pristatyti savo šalį svečiams iš užsienio“, – sako A.Marcinkus.

2011 metų Europos krepšinio čempionatas rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis vyks šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Pirmą kartą Europos istorijoje jame dalyvaus 24 geriausios Senojo žemyno komandos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: