(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams namuose po įdomios kovos su pratęsimu pavyko palaužti Latvijos „Valmiera“ komandą bei Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione į savo sąskaitą įsirašyti jau 14-ąją pergalę (84:81).

Dvikova prasidėjo dviem Šarūno Vasiliausko taškais (2:0), tačiau latviai atsakė tuo pačiu bei rezultatą išlygino (2:2). Ir toliau aikštelėje vyko įdomi kova, o po keturių Mirzos Begičiaus pelnytų taškų bei tikslių Marcuso Browno ir Siim-Sander Vene atakų švieslentėje degė 10:9 „Žalgirio“ naudai. Po akimirkos į savo sąskaitą pirmuosius taškus įsirašė ir Povilas Butkevičius, tuo tarpu kauniečiai išsiveržė į priekį rezultatu 12:9. Tiesa, kelių minučių atkarpą latviai laimėjo 13:0 bei įgijo dviženklį pranašumą (22:12), kurį apkarpė Artūro Milaknio tolimas šūvis (15:22). Ketvirtąjį tašką pelnius S.Venei „Valmiera“ pirmavo rezultatu 24:17, o po pirmųjų dešimties skirtumas buvo kiek didesnis – 26:17.

Antrasis ketvirtis startavo dar vienu A.Milaknio tritaškiu (20:26), tačiau svečiai iš kaimyninės Latvijos netruko surengti dvi tikslias atakas, vėl kiek nutoldami (30:20). Tiesa, su tuo žalgiriečiai taikytis nenorėjo ir po dar vieno A.Milaknio tritaškio bei eilės M.Begičiaus bei Mario Delašo taškų spurtavo 12:2 bei atstatė pusiausvyrą (34:34). Ir toliau vyko banguotas žaidimas, o „Valmiera“ akimirkai įgijo penkių taškų pranašumą, kurį labai greitai beveik iki minimumo sumažino jaunojo M.Delašo tritaškis (37:39). Pirmoji rungtynių dalis panašiai ir baigėsi – 37:41.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo komandoms didesnį dėmesį skiriant gynybai, kas puikiai atsispindėjo ir žaidime. Įpusėjus kėliniui ekipos savo taškų kraitį buvo papildžiusios atitinkamai penkiais bei šešiais taškais. Žalgiriečiams taškus rinko aktyvusis vidurio puolėjas M.Begičius bei įžaidėjas Aleksandras Čapinas (42:47). Po M.Browno šūvio iš toli bei metimo iš vidutinio nuotolio komandas skyrė du taškai (47:49). Situacija nepasikeitė ir baudas sumetus M.Delašui (49:51), tačiau tą patį padarius gynėjui M.Brownui rezultatas švieslentėje išsilygino (51:51). Deja, paskutinę ketvirčio minutę sėkmingiau išnaudojo svečiai, prieš lemiamą rungtynių atkarpą pirmavę rezultatu 56:51.

Į svarbiausią rungtynių dalį Dariaus Maskoliūno auklėtiniai išėjo nusiteikę ypatingai kovingai, ką parodė ir pirmosios ketvirčio minutės. Po Š.Vasiliausko bei M.Begičiaus dvitaškių su pražangomis „Žalgiriui“ pagaliau pavyko pralaužti ledus bei išsiveržti į priekį (57:56). Tiesa, svečiai taip pat atsakė tiksliomis atakomis, tačiau rezultatą išlyginti netruko patyręs M.Brownas (59:59). Nors vienu metu „Valmiera“ vėl perėmė iniciatyvą, tai truko neilgai, nes taškais pasižymėjo M.Begičius, A.Čapinas bei M.Brownas, tuo tarpu kauniečiai atsidūrė laipteliu arčiau pergalės (69:68). Tam pačiam M.Brownui svarbią akimirką pelnius dar du taškus „Žalgiris“ pirmavo 71:68. Varžovų treneriai netruko paprašyti minutės pertraukėlės, po kurios tiksliai šovė iš toli bei likus pusei minutės iki pagrindinio laiko pabaigos atstatė pusiausvyrą (71:71). „Žalgirio“ paskutinė ataka baigėsi netiksliu M.Browno tolimu metimu, tačiau tikslios atakos suregzti nesugebėjo ir latviai, tad pasibaigus pagrindiniam laikui švieslentėje degė vienodi skaičiai – 71:71.

Pratęsimą kiek aktyviau pradėjo „Valmiera“, tačiau M.Delašo antrasis tritaškis bei du taiklūs Ado Juškevičiaus baudų metimai latviams nutolti neleido (76:76). Po M.Browno 19-ojo taško Baltijos taurės laimėtojai įgijo dvejų taškų persvarą (78:76), vis tik varžovai atsakė tiksliu tolimu metimu, vėl apsunkindami aikštelės šeimininkų situaciją (79:78). Ir toliau svarbiausiomis akimirkomis nedrebėjo patyrusio snaiperio M.Browno ranka – jam sumetus baudas rungtynių svarstykles savo naudai vėl pakreipė „Žalgiris“ (80:79). Per paskutinę pratęsimo minutę M.Brownas sumetė dar keturias baudas, užtikrindamas Kauno komandai 14-ąją pergalę rezultatu 84:81.

„Žalgiris“: M.Brownas 25 (5 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Begičius 18 (10 atk. kam.), M.Delašas 13 (8 atk. kam.), A.Milaknis 9 (4 atk. kam.), A.Čapinas 6 (5 rez. perd.), Š.Vasiliauskas 5, S.Vene 4 (3 atk. kam.), P.Butkevičius 2, A.Juškevičius 2 (3 atk. kam.).

„Valmiera“: D.Davisas 21 (7 atk. kam.), B.Crešnaras 17 (5 atk. kam.).