Ketvirtąją pergalę iš eilės ir pirmąjį laimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos „Petrochemos“ (4-1) krepšininkai.  Kęstučio Naruševičiaus treniruojamas klubas po atkaklios kovos – 74:71 (18:22, 20:20, 18:16, 18:13) palaužė lygos debiutantų „Rasų“ (2-3) pasipriešinimą.

Po rungtynių „Petrochemos“ trenerio asistentas Arūnas Kačenauskas tinklalapiui „jsk.lt“ teigė, jog pasiekti dar vieną pergalę NKL pirmenybėse padėjo gynyba.

„Pergalę lėmė aktyvi mūsų gynyba visų rungtynių metu. Galbūt protarpiais ji nebuvo užtikrinta, tačiau neleidome varžovams jaustis laisvai. Susitikimo pabaigoje mūsų komanda pademonstravo šiek tiek šaltesnius nervus ir sėkmingai sužaidę lemiamuose epizoduose iškovojome pergalę“, – kalbėjo A.Kačenauskas.

Susitikimo Jonavoje pradžioje šeimininkams teko vytis varžovus, kurie netruko susikrauti 5 taškų pranašumą – 7:12. Karolio Šaruko ir Henriko Vorotnikovo pastangomis „Petrochemos“ ekipa stabilizavo padėtį rungtynėse ir po pirmųjų dešimties minučių neleido „Rasams“ smarkiai nutolti – 18:22.

Pirmąsias keturias antrojo kėlinio minutes mačo eigą ir toliau kontroliavo svečiai – 25:32. Tiesa, atsigavęs K.Naruševičiaus auklėtinių puolimas leido suorganizuoti spurtą – 9:1 ir išsiveržti į priekį – 34:33. Nesutrikę raseiniškiai, besibaigiant ketvirčiui, atstatė keturių taškų persvarą – 38:42.

Intriga rungtynėse išliko ir po didžiosios pertraukos. Alberto Vilimo treniruojami „Rasai“ nesugebėjo atsiplėšti nuo šeimininkų, kurie ir toliau K.Šaruko ir H.Vorotnikovo tandemo pagalba kvėpavo varžovams į nugaras prieš prasidedant lemiamam kėliniui – 56:58.

Patikimos gynybos dėka ketvirtajame ketvirtyje Jonavos klubas šovė į priekį – 67:63 (34 min). Kaip bebūtų, jau po dviejų minučių „Petrochemai“ teko vėl turėjo deficitą – 68:69. Mačo pabaigoje K.Naruševiaus ekipa, atlaikiusi įtampą, nebeleido varžovams rinkti taškų ir iškovojo dramatišką pergalę – 74:71.

Jonavos „Petrochema“: Karolis Šarukas (11 atk. kam.) 23 taškai, Henrikas Vorotnikovas 20, Ričardas Verbickas 11, Evaldas Aniulis (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 10, Tomas Milinskas ir Lukas Grabauskas po 4, Vladislovas Razumnovas ir Dainius Gulbinas po 1, Dovydas Šemeklis ir Aurimas Urbonas taškų nepelnė, Mikita Balaban ir Vilius Sajekas nerungtyniavo.

Raseinių „Rasai“: Valdemaras Savostjanovas 18 taškų, Giedrius Kurtinaitis 17, Karolis Guščikas 11, Justas Petkevičius 10.

Kitas rungtynes NKL čempionate „Petrochema“ žais rytoj Kaune nuo 16 val. su vietos „JAZZ-Diremtos“ klubu.