(c) zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pergalingai pradėti Eurolygos „TOP 16“ etapo. Be puolėjų Tado Klimavičiaus bei Traviso Watsono rungtyniavę žalgiriečiai Lenkijos mieste Gdynėje nusileido Tomo Pačėso vadovaujamiems „Asseco Prokom“ vaikinams – 65:89.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo aikštelės šeimininkai (2:0), tačiau Dainiaus Šalengos tritaškis jau po akimirkos leido į priekį išsiveržti žalgiriečiams (3:2). T.Pačėso auklėtiniai į tai atsakė dviem rezultatyviais išpuoliais, vis tik Mirzos Begičiaus pelnyti keturi taškai iš eilės lenkams labiau įsibėgėti neleido (7:8). Nepaisant to, prabėgus dar vienai minutei iniciatyvos ėmėsi Davidas Loganas – jam pelnius septynis taškus iš eilės „Asseco Prokom“ pirmavo 15:7, o po akimirkos žalgiriečių deficitas buvo jau dviženklis (7:17). Su tuo taikytis nenorėjo D.Šalenga, realizavęs dar vieną tolimą metimą (10:17). Ir toliau „Žalgirį“ į priekį vedė būtent jis – po trečiojo komandos kapitono tolimo šūvio ekipas skyrė šeši taškai (13:19). Prieš pat ketvirčio pabaigą po du taškus į savo sąskaitą įsirašė M.Begičius bei Siim-Sander Vene, vieną baudą realizavo Mantas Kalnietis, o po pirmųjų dešimties minučių „Asseco Prokom“ pirmavo rezultatu 25:18.

Antroji dvikovos atkarpa startavo „Žalgirio“ įžaidėjo Aleksandro Čapino tiksliais baudų metimais (20:25), tačiau T.Pačėso auklėtiniai suskubo surengti dvi greitas atakas, vėl atstatydami dešimties taškų pranašumą (30:20). Po M.Begičiaus metimo iš po krepšio bei vienos Mario Delašo baudos žalgiriečiai kiek priartėjo (23:30), vis tik pilnai perimti iniciatyvos kauniečiams šeimininkai neleido (34:23). Aikštelėje ir toliau virė arši kova, tačiau Lenkijos čempionai kiek tiksliau išnaudojo savo progas, taip neleisdami svečiams iš Lietuvos pavojingiau priartėti. Nors vienu metu „Asseco Prokom“ pirmavo jau 15 taškų skirtumu (43:28), M.Delašo bei D.Šalengos tikslių šūvių dėka „Žalgiris“ sušvelnino atsilikimą iki 32:43. Prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečių taškų kraitį papildė ir Adas Juškevičius bei Marcusas Brownas, o po pirmosios susitikimo dalies šeimininkai turėjo devynių taškų pranašumą – 45:36.

Vos prasidėjus trečiajam ketvirčiui „Žalgiris“ vėl priartėjo iki septynių taškų (38:45), deja, lenkai ir vėl spurtavo, tik šį kartą 13:0 bei įgijo rekordinę 20 taškų persvarą (58:38). Nors situacija darėsi išties karšta, žalgiriečiai kelti baltos vėliavos net nesiruošė ir po A.Čapino, D.Šalengos bei Artūro Milaknio šūvių kiek aptirpdė „Asseco Prokom“ pranašumą (45:62). 17 taškų komandas skyrė ir prasidėjus paskutinei kėlinio minutei, kai pirmuosius taškus į savo sąskaitą tolimu metimu įsirašė gynėjas Martynas Pocius (48:65), o prieš lemiamas dešimt minučių „Žalgirio“ deficitą sudarė 15 taškų (52:67).

Svarbiausia dvikovos dalis prasidėjo T.Pačėso auklėtinių rezultatyviu išpuoliu, tačiau M.Kalnietis netrukus atsakė tuo pačiu (54:69), šeimininkams primindamas, kad „Žalgiris“ pasiduoti net neketina. Deja, po šios atakos žalgiriečiai vėl pateko į „duobę“ – krepšininkai neišnaudodavo savo progų, tuo tarpu lenkai tiksliai šaudė net per varžovų rankas, didindami pranašumą. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus penkioms minutėms M.Kalnietis sumetė baudas, o „Asseco Prokom“ buvo priekyje rezultatu 80:59. Kauniečiai dar mėgino pakilti į lemiamą šturmą, tačiau šį kartą Baltijos taurės laimėtojams pritrūko ir laiko, ir jėgų. Aidint finalinei sirenai džiaugėsi T.Pačėso treniruojami šalies čempionai – 89:65.

„Žalgiris“: D.Šalenga 15 (8 atk. kam., 3 per. kam.), M.Delašas 14 (3 atk. kam.), M.Begičius 8, A.Čapinas 7 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Kalnietis 7 (4 atk. kam.), S.Vene 4 (3 atk. kam.), A.Milaknis 3, M.Pocius 3, M.Brownas 2 (3 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Juškevičius 2.

„Asseco Prokom”: D.Loganas 20 (8 rez. perd.), D.Ewingas 16.