(c) zalgiris.lt archyvo nuotr.

Nesėkmingai Europos jaunimo vaikinų (iki 20 metų) čempionatas baigėsi žalgiriečiui Mario Delašui ir jo atstovaujamai Kroatijos rinktinei. Kroatai kovoje dėl bronzos po pratęsimo 79:86 (9:18, 21:23, 15:15, 26:15, 8:15) nusileido bendraamžiams iš Ispanijos.

M.Delašas aikštėje praleido 30 minučių, pelnė 16 taškų (4/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/8 baudų), atkovojo 4, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo bei 4 sykius prasižengė.

Tai trečiasis čempionatas iš eilės, kuriame Ispanijos rinktinė iškovoja bronzos apdovanojimus.

Prieš tai pusfinalyje kroatai 56:71 (19:16, 8:16, 17:21, 12:18) neprilygo Graikijos rinktinei, kuri sekmadienį nesugebėjo apginti prieš metus gimtinėje iškovoto čempionės titulo ir finale pralaimėjo prancūzams.

Nepaisant nesėkmės pusfinalio mače M.Delašas taip pat pasirodė neblogai. Aukštaūgis per 27 minutes surinko 13 taškų (3/6 dvitaškių, 7/7 baudų), atkovojo 6, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Viso čempionato metu stabilius rezultatus demonstravusį žalgirietį pirmenybių organizatoriai išrinko į simbolinį turnyro penketą. M.Delašas prisijungė prie naudingiausiu jaunimo čempionato žaidėju pripažinto prancūzo Andrew Albicy, kito gynėjo graiko Nikos Pappas, puolėjo graiko Kostas Papanikolaou ir ispano „centro“ Nikola Mirotičiaus.

Per 9 rungtynes aikštelėje vidutiniškai praleisdamas po 27 minutes M.Delašas pelnydavo po 14 taškų, atkovodavo po 7 kamuolius ir atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Visi šie rodikliai buvo geriausi Kroatijos rinktinėje.