Lapkričio 30-ąją restorane „Buon Giorno“ vyko atvira diskusija tema „Kaunas – 2011-ųjų Europos krepšinio sostinė“. Jos metu buvo aptarti klausimai, susiję su Žalgirio arenos statyba ir Kauno miesto pasiruošimu Europos vyrų krepšinio čempionatui, kuris vyks 2011-aisiais.

Kauno miesto gyventojams ir krepšinio sirgaliams aktualią informaciją ankščiau minėtomis temomis pateikė Ūkio banko investicinės grupės valdybos pirmininkė Angelė Dementavičiūtė, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, pasiruošimo Europos krepšinio čempionatui Kaune koordinatorius Vygantas Gudėnas ir „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

„Krepšinis – populiariausia sporto šaka Kaune. Miestas turi sukaupęs didelę patirtį šioje srityje: čia vyko pirmosios krepšinio rungtynės Lietuvoje, sovietiniais metais „Žalgiris“ buvo ne tik Kauno, tačiau ir visos valstybės vienybės bei stiprybės simbolis. Dėl to labai džiugu, kad mūsų mieste vyks finalinės Europos vyrų krepšinio čempionato kovos. Teisė organizuoti tokio aukšto lygio rungtynes yra prestižo reikalas ir teigiamo miesto įvaizdžio kūrimo dalis, todėl turime įvykdyti visus mums keliamus reikalavimus“, – sakė Vygantas Gudėnas.

Vienas iš kertinių diskusijos klausimų buvo Žalgirio arenos statybos plano įgyvendinimas. Anot pokalbio dalyvių, nepaisant to, jog ankščiau numatyti arenos statybos darbų terminai buvo pratęsti iki vasario pirmosios dienos, o pilnai funkcionuoti sporto kompleksas turėtų pradėti tik gegužės mėnesio pabaigoje, nekyla grėsmė finalinių kovų organizavimui Kauno mieste. „Jau pasirašytas susitarimas dėl finalinių kovų organizavimo Kaune, todėl terminų vėlavimas neturės jokios įtakos rungtynių perkėlimui į kitą miestą“, – teigė Mindaugas Balčiūnas.

Diskusijos dalyviai neabejojo, kad Kauno miesto sporto kompleksas ir po čempionato miestui teiks didelės finansinės naudos. „Arena yra universalus statinys – ateityje joje bus galima rengti ne tik sporto, tačiau ir pramoginius renginius: įvairius koncertus, motokroso varžybas. Jau dabar yra numatyta, kad joje nuolat veiks vienas restoranas, biurai, fitneso bei informacijos centrai. Be to, esame įsipareigoję per metus suorganizuoti mažiausiai septyniasdešimt penkis renginius“, – mintimis dalinosi Angelė Dementavičiūtė.

Vakaro metu taip pat buvo aptarti kainodaros klausimai. Diskusijos dalyviai teigė, kad Europos vyrų krepšinio čempionato metu bilieto kainos turėtų svyruoti nuo 50-60 litų. Planuojama, kad į Eurolygos rungtynes bilietus bus galima įsigyti dar pigiau – minimali numatoma kaina yra 20 litų. Be to, „Žalgirio“ klubo valdyba, siekdama užpildyti visas laisvas vietas arenoje, organizuos įvairias akcijas: „Studentų pajamos yra pakankamai mažos, todėl ketiname jiems taikyti specialias nuolaidas. Taip bus sudaryta galimybė į rungtynes patekti visiems norintiems“, – sakė Paulius Motiejūnas.

Diskusijos pabaigoje buvo aptartas svarbiausias klausimas. Ar Kaunas yra pasiruošęs ateinančią vasarą tapti Europos krepšinio sostine? Dalyvių nuomone, didžiausia problema yra miesto svečių apgyvendinimas, kadangi Kauno mieste nėra pakankamai aukštos klasės viešbučių. Tačiau Vygantas Gudėnas akcentavo, kad ši problema turėtų būti lengvai išsprendžiama, nes Kaunas – strategiškai patogioje vietoje, todėl turistai turės galimybę apsistoti aplinkiniuose miestuose bei kaimo turizmo sodybose. Taip pat buvo aptarti klausimai susiję su transporto spūsčių išvengimu bei saugumo užtikrinimu mieste. „Visos tarnybos jau dabar ruošiasi būsimam renginiui. Vienintelė problema yra ta, kad Kauno miestas neturi atskiros viešosios policijos. Dėl šios priežasties planuojame prašyti pagalbos iš kitų miestų savivaldybių“, – sakė Vygantas Gudėnas. Anot jo visos problemos yra išsprendžiamos – svarbiausia tinkamai pasiruošti. Pagrindinis kauniečių tikslas – miesto svečiams suteikti galimybę gerai praleisti laiką ir išsivežti neišdildomus prisiminimus.

Tikimasi, kad ateityje Kaunui pavyks ne tik išsaugoti ir puoselėti krepšinio sostinės vardą, bet ir tapti visos Lietuvos sporto sostine. Planuojama 2012-ais metais čia surengti Eurolygos finalinio etapo (Final four) varžybas, o 2022-ais metais Baltijos šalyse organizuoti pasaulio krepšinio čempionatą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: