(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Tokias prognozes Kauno vicemeras Rimantas Mikaitis išsakė trečiadienį Vilniuje vykusiame pasitarime dėl Europos krepšinio čempionato Lietuvoje. Jei arena nebus baigta iki spalio mėnesio, Kauno „Žalgiriui“ tikriausiai teks sugrįžti į Kauno sporto halę.

„Šiuo metu su Ūkio ir Finansų ministerijomis sprendžiamas finansinių srautų klausimas. Jei artimiausiu metu rasime sprendimą, realiai planuojame areną atidaryti 2010 m. gruodžio pabaigoje“, – sakė R. Mikaitis.
reklama

Sumaištis dėl arenos atidarymo kilo dar birželio pradžioje kai Europos čempionato organizacinės grupės vadovas Mindaugas Špokas paskelbė, kad, jo žiniomis, arena turėtų būti atidaryta tik 2011 metų vasarį arba kovą.

Iki tol buvo skelbta, kad „Žalgirio“ vardą gavusią areną planuojama atidaryti jau šių metų spalio mėnesį.

Problemų yra

Reaguodamas į pareiškimus, kad arenos atidarymas gali vėluoti pusmetį, Kauno meras teigė, kad tokios kalbos jį nustebino. Tačiau jo žodžiuose užtikrintumo dėl arenos atidarymo dar spalį taip pat nebuvo. Meras kalbėjo apie „rangovui kylančius iššūkius“ ir užsiminė, kad „darbai turi būti baigti šiemet“.

„Mes statybos terminų nekeičiame ir rangovui išlieka atsakomybė užbaigti Žalgirio areną iki nustatyto sutartyje termino – spalio mėnesio. Aišku, suprantame kylančius iššūkius rangovui, nenugalimas aplinkybes, bet darbai turi būti baigti šiemet, kaip ir rekomenduoja Vyriausybė savo nutarime, skirtame Europos čempionatui pasirengti. Taip pat tikimės, kad operatorius kuo skubiau apsispręs dėl papildomos įrangos, reikalingos „Žalgirio“ arenai“, – tada sakė A. Kupčinskas.

Iš Kauno mero ir vicemero retorikos galima daryti išvadas, kad yra finansinių problemų, dėl kurių statybos darbai nevyksta taip sparčiai, kaip buvo planuota.

Iš tiesų, tai, kad arena bus pabaigta per keturis mėnesius, kelia abejonių vien pažvelgus į statybų aikštelę: arena dar neturi fasado, didžiulis darbas laukia tvarkant aplinką ir įrengiant vidų.

Nemaloniausia situacija – „Žalgiriui“

Vis tik, jei arena būtų atidaryta ir kovo mėnesį, Europos čempionatui Lietuvoje tai neturėtų labai pakenkti, nes renginys vyks rugsėjo mėnesį. Labiausiai ši situacija būtų nemaloni Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui, kurį Eurolyga jau kelerius metus spaudžia dėl reikalavimų neatitinkančios Kauno sporto halės.

Nors neseniai pasibaigusio sezono priešpaskutinėse LKL finalo rungtynėse „Žalgiris“ jau atsisveikino su aštuntą dešimtį skaičiuojančia arena, panašu, jog naują sezoną legendiniam klubui teks pradėti vis dar Kauno sporto halėje.

Skelbiama, kad Eurolyga iki 2010-2011 m. sezono nesiims sankcijų prieš klubus, kurių arenos neatitinka reikalavimų.

Mantas Vitkauskas, www.sportosavaite.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: