(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

“Tyrėjų nakties 2009” organizatoriai kviečia jau dabar tapti šio renginio dalyviais ir sukurti plakatą “Tyrėjų naktis 2010”. Plakatų turinyje turi atsispindėti “Tyrėjų nakties” tikslas, rekomenduojama naudoti Europos Sąjungos emblemą. Bus išskirtos trys dalyvių grupės: vaikų (iki 13 metų), jaunimo (nuo 14 iki 18 metų) ir suaugusiųjų (18 metų ir vyresni). Plakatai bus publikuojami projekto svetainėje www.tyrejunaktis2009.lt ir juos galės vertinti kiekvienas svetainės lankytojas. Plakatus galima siųsti iki rugsėjo 18 d. Konkurso finalas ir laimėtojų apdovanojimai vyks rugsėjo 25 d. VDU Kauno botanikos sode. Geriausias plakatas bus siunčiamas į Briuselyje vyksiantį konkursą. Šį konkursą laimėjęs plakatas bus oficialiai naudojamas 2010 m. Tyrėjų nakčiai.

“Tyrėjų naktis” – tai kiekvienais metais (nuo 2005 m.) ketvirtą rugsėjo penktadienį visoje Europoje vykstantis renginys, kurio moto “Mokslininkai tarp mūsų”. Tai šventė skirta atskleisti visuomenei, kad mokslininkai yra paprasti žmonės, kurių veikla yra naudinga visuomenei, o gyvenimas – labai įdomus.

Lietuva taip pat prisijungė prie šios visą Europą apimančios šventės. Projekto “Tyrėjų naktis Lietuvoje 2009” renginiai vyks 2009 m. rugsėjo 25 d. šešiose Lietuvos vietovėse. Šeši Lietuvos universitetai (VDU, VU, KU, LŽŪU, ŠU, LVA LGI), lankomiausi Lietuvos muziejai (Lietuvos Jūrų ir Etnokosmologijos) ir du industriniai partneriai organizuoja nepaprastą renginį visiems, kurie trokšta iš arčiau pažvelgti į mokslo pasaulį ir mokslininko gyvenimą. Šią dieną visi maži ir dideli galės iš arčiau susipažinti su mokslininkų darbu, apsilankyti mokslinėse laboratorijose, stebėti ir patys atlikti mokslinius eksperimentus, klausyti populiarias paskaitas įvairiomis temomis, žiūrėti lietuviškus videofilmus apie mokslo įdomybes, stebėti teatralizuotus pasirodymus tema: „Istorijos iš mokslininkų gyvenimo“, dalyvauti konkursuose ir kitose interaktyviose veiklose.

Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.tyrejunaktis2009.lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: