Lietuvos energijos 9–ojo bloko statyba vyksta sklandžiai
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos energija ruošdamasi naujojo 455 MW galios bloko bandymams (Lietuvos elektrinėje – Elektrėnuose), kurių pradžia numatoma lapkričio mėnesį, derina bandymų ir Lietuvos elektrinės, Kauno hidroelektrinės ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinių darbo grafikus taip, kad vartotojai nepajustų naujo įrenginio įjungimo į tinklą poveikio.

Daugiau nei pusę metų truksiančių bandymų metu bus pagaminta apie 450 milijonų kilovatvalandžių elektros energijos.

„Pradėjus eksploatuoti naująjį kombinuoto ciklo dujų turbininį bloką, padidės bendrovės valdomų elektrinių veiklos efektyvumas. Blokas bus ekonomiškesnis ir efektyvesnis aplinkosauginiu požiūriu, lyginant su senaisiais Lietuvos elektrinės blokais“, – komentavo Lietuvos energija, AB generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Pasak jo, naujasis blokas padidins Lietuvos energetinės sistemos gamybos pajėgumą, patikimumą ir eksploatacinę parengtį, suteiks galimybes lanksčiau planuoti darbo režimus, atsižvelgiant į situaciją Lietuvos bei aplinkinėse elektros energijos rinkose.

9-ojo bloko bandymai ir derinimas truks apie 7 mėnesius. Baigus šį etapą, bus atliktos statinio pripažinimo tinkamu naudoti procedūros ir planuojama, kad 2012 m. rudenį bus pradėta jėgainės eksploatacija. 9-asis blokas pakeis Lietuvos elektrinės 3 ir 4 blokus, kurie statyti šeštame dešimtmetyje ir yra susidėvėję bei neefektyvūs.

Visi bloko įrengimo darbai vykdomi pagal numatytą grafiką. Šiuo metu yra montuojami įrenginiai, vykdomas elektros ir automatikos įrengimas, tęsiami požeminių komunikacijų, pastatų fasadų ir stogų montavimo, apdailos darbai. Pradedami bloko atskirų sistemų derinimo ir paleidimo darbai.

Lietuvos energijos informacija

Pasirengdami naujojo bloko bandymui, Lietuvos energija, AB specialistai modeliuoja galimus bandymų scenarijus, pagal skaičiavimus derina visų elektros gamybos įrengimų darbo režimus bei vertina bandymų metu pagamintos elektros energijos realizavimo galimybes.

Tikslas yra suderinti bandymų grafikus taip, kad bandymų metu pagaminta elektros energija būtų panaudota efektyviai ir tai leistų maksimaliai sumažinti pačių bandymų kaštus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: