Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienis – puiki diena gyvai muzikai. Tuo šventai įsitikinę ne tik Kauno senamiesčio kultūros židinio kurstytojai „Ryšių kiemelis 837“, bet ir jau trečius metus jame vasarojantys miesto melomanai. Liepos 31-ąją gyvą pasirodymą su naujai suburta grupe kiemelyje surengs Jurga Šeduikytė. Atlikėjos koncertas – kokybiškai lietuviškai muzikai skirto ciklo „Volfas Engelman Gyvai“ dalis.

Viena tituluočiausių šiuolaikinės Lietuvos muzikos atstovių Jurga Šeduikytė kartu yra ir mažiausiai scenos madoms pavaldi, greičiau jas aplenkianti ir diktuojanti, kūrėja. Beveik prieš dešimtmetį išleidusios Andriaus Mamontovo prodiusuotą albumą debiutinį albumą „Aukso pieva“ Jurgos kūrinys „Nebijok“ tuomet tapo grojamiausiu šalies radijo stotyse. Tuomet ir prasidėjo koncertų, konkursų ir apdovanojimų virtinė, vienas svarbiausių pasiekimų kurioje – 2007-aisiais iš Justin Timberlake rankų gauta „MTV Europe Music Awards“ statulėlė.

Naujausias studijinis Jurgos albumas pasirodė pernai – po dviejų Maskvoje praleistų metų atlikėja užsidarė studijoje su prodiuseriu Leonu Somovu ir po kurio laiko gerbėjams pristatė kino meno įkvėptą „Breaking the line“. Šis diskas daugelio įvertintas kaip bene įdomiausias 2013-ųjų albumas Lietuvoje.

2014-ųjų vasarą Jurga pradėjo koncertais su nauja grupe ir naujais kūriniais. Šiuo metu scenoje atlikėjai talkina Juozas Martinkėnas (gitara, pritariamasis vokalas), Gintaras Nakas (klavišai), Paulius Adomėnas (bosas) ir Gediminas Augustaitis (mušamieji). Seniesiems Jurgos talento gerbėjams naujoji kompanija ir atnaujintas skambesys jau tapo malonia staigmena.

Birželį talentingoji atlikėja spėjo pasisvečiuoti Airijoje ir surengti du pasirodymus šios šalies lietuviams, o likusią vasaros dalį žada leisti ne mažiau aktyviai. Jau suplanuoti Jurgos koncertai blaiviame festivalyje „Varom“ ir Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Prienuose, o po stotelės „Ryšių kiemelyje 837“  laukia festivalis „Galapagai“ ir keli jaukūs pasirodymai pajūryje bei sostinėje.

Ciklas „Volfas Engelman Gyvai“ po atviru „Ryšių kiemelio 837“ dangumi tuo tarpu ruošiasi užsibūti iki pat vasaros pabaigos. Po Jurgos koncerto liepos 31-ąją jau suplanuoti grupės „SKAMP“ (rugpjūčio 14 d.) ir Giedrės Kilčiauskienės (rugpjūčio 31 d.) pasirodymai. Ketvirtadieninių koncertų dalyviai kultūrą remia simboliniu 10 Lt mokesčiu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: