© VDU teatro archyvo nuotr.

Boriso Dauguviečio auskaro nešiotojas režisierius Artūras Areima balandžio 18 ir 19 d. Vytauto Didžiojo universiteto teatre išleidžia savo naują pozityvaus chuliganizmo kupiną spektkalį „Intymumas“. Kartu su aktoriais Severija Janušauskaite, Goda Piktyte, Vainiumi Sodeika, Andriumi Žiurausku ir kostiumų dailininke Diana Kuzmickaite režisierius sieks „nurengti“ publiką ir intymiai padiskutuoti apie tai, kas esame ir kaip esame. Temos diskusijai – iš prancūzų egzistencialisto Jeano-Paulo Sartre’o novelių.

Intymus prisirišimas ir jutiminė antipatija, moters ir vyro galios teritorijų (ne įpročių) susidūrimai, socialinė potencija ir impotencija – temos, kuriomis bendraujama spektaklyje. „Žmogus įdomus tiek, kiek jis nepaslėptas po padorumo kauke, tiek, kiek jį galima nurengti iki visiško nepadorumo, kiek jis gali būti beodis. Ne anatomiškai nuogas, o nuogas prieš save patį. Įdomu tai, ką jis slepia net nuo Dievo“,– teigia režisierius.

Naujas VDU teatro spektaklis „Intymumas” sukurtas perpinant tarpusavyje dvi prancūzų mąstytojo Jeano-Paulo Sartre’o noveles iš 1936 m. pasirodžiusio rinkinio „Siena”. Šis novelių rinkinys pasaulinėje literatūroje nubrėžė egzistencializmo pradžią, davusią pagrindus Alberto Camus, Franzo Kafka’os ir kitų egzistencialistų mąstysenai.

©VDU teatro archyvo nuotr.

Artūras Areima scenoje tekstiliškai supynė dvi garsiojo rinkinio noveles „Herostratą” bei „Intymumą”. Spektaklio dėlionės pamatas – intymių pojūčių spektras, kurį šiuolaikinis žmogus projektuoja į savo socialinių vaidmenų ir būties filosofijos kontekstus. Na, o atskirų novelių personažų buitį režisierius-scenografas sujungė į vieną erdvę, kurioje išstatė mūsų sovietinę buitinę praeitį: iš vaikystės atmenamus beskonius baldus, „Snaigės” šaldytuvą, kineskopinį televizorių – tą rekvizitą, kurio apsuptyje formavosi mūsų kartos intymumas.

Tyrinėti šiuolaikinį žmogų stambiu planu A. Areimą inspiravo nedidelė, jauki VDU teatro salė. VDU teatras – vienintelis profesionalus universiteto teatras Lietuvoje, kurio misija – pristatyti naujausias teatro kryptis. „Intymumas“ – pirmasis spektaklis, pastatytas VDU teatro scenoje ir antrasis su VDU teatro ženklu išleistas pastatymas, kurio koprodiuseris – teatras „Mens publica“.

VDU teatro repertuaras:

Balandis / 2013
18 d., ketvirtad. 19 val. PREMJERA! Jean-Paul Sartre INTYMUMAS Rež. Artūras Areima.
Bilietai 30 Lt, studentams – 15 Lt
19 d., penktad. 14 val. Konsultacija STOJANTIESIEMS Į VAIDYBĄ VDU Doc. Goda Piktytė
19 d., penktad. 19 val. PREMJERA! Jean-Paul Sartre INTYMUMAS Rež. Artūras Areima.
Bilietai 30 Lt, studentams – 15 Lt
24 d., trečiad. 19 val. PREMJERA! Jean-Paul Sartre INTYMUMAS Rež. Artūras Areima.
Bilietai 30 Lt, studentams – 15 Lt

Gegužė / 2013
17 d., penktad. 14 val. Konsultacija STOJANTIESIEMS Į VAIDYBĄ VDU Doc. Goda Piktytė
22 d., trečiad. 19 val. PREMJERA! Jean-Paul Sartre INTYMUMAS Rež. Artūras Areima.
Bilietai 30 Lt, studentams – 15 Lt
23 d., ketvirtad. 19 val. PREMJERA! Jean-Paul Sartre INTYMUMAS Rež. Artūras Areima.
Bilietai 30 Lt, studentams – 15 Lt

Bilietus platina „Tiketa“ internete www.tiketa.lt, taip pat visose „Tiketos“ kasose. Rezervacija tel. 1588 (2 Lt/min)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: