Kadras iš filmo (c) Festivalio rengėjų archyvo nuotr.

Duris atvėręs Tarptautinis Kauno kino festivalis savaitgaliui parengė programą, kupiną gero kino, muzikos ir susitikimų. Šeštadienį kino ir muzikos mylėtojų džiaugsmui – net du renginiai.

Tiems, kurie neįsivaizduoja gyvenimo be muzikos garsų, o žiūrėdami kino filmus ne tik žiūri, bet ir klauso, skirtas šeštadienį meno galerijoje „101” vyksiantis seminaras „Šiaurės garsai kine“ su kino kompozitoriais Johan Johansson iš Islandijos, Ola Kvernberg iš Norvegijos ir Erik Enocksson iš Švedijos. Tai puiki proga išgirsti ne tik originalių kūrėjų pasisakymus, bet ir pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos, peržiūrėti filmus, kuriems muziką sukūrė kompozitoriai, besisvečiuojantys Kaune.

Susitikimas ir kino peržiūros logiškai pasibaigs gyvu koncertu, kurį dovanos vieno iš besisvečiuojančių kompozitorių suburta grupė „Ola Kvernberg Trio“. Koncertas vyks Kauno muzikos klube „Liberty Pub“ (Putvinskio g. 48) 23 val. Vakaras, kaip žada muzikantai, bus kupinas spalvingų garsų kaleidoskopų, pripildytų dinamiškų džiazo melodijų, sumaišytų su norvegiškais liaudies muzikos motyvais.

Prisiekusius kino mylėtojus „TKKF“ kviečia mėgautis laikinai atgimusios „Romuvos“ prieglobščiu ir pamatyti labai skirtingų, tačiau kartu, mums visiems artimų filmų premjeras. Juosta „Transmisija“ privers susimąstyti, kaip atrodytų gyvenimas be šiuolaikinės technikos tebuklų. Šiųmetinis Kanų kino fesivalio numylėtinis filmas „Pranašas“ įrodys, kad filmai apie kalėjimą gali būti labai skirtingi ir netikėti. Tie, kurie nori pasimėgauti 7-ojo dešimtmečio Londono dvasia, su mielu noru žiūrės juostą „Auklėjimas“, kurios pagrindinė herojė vadinama naująja Audrey Hepburn.

Negalintys užmigti be „U2“, „Led Zeppelin“ ar „The White Stripes“ dainų privalo pamatyti filmą „Gali būti triukšmo“, kuriame pasakojamos šių grupių elektrinių gitarų virtuozų istorijos. Norintys bent porai valandų įsijausti į patyrusio detektyvo vaidmenį, gali apsilankyti filme „Mergina prie ežero“, kurioje narpliojama mistiška jaunos gražuolės nužudymo istorija. Įvairiausiomis istorijomis apipinta jau 17-oji Pedro Almodovaro juosta „Šalti apkabinimai“, „Romuvos“ kino teatre bus rodoma taip pat šį savaitgalį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: