Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno kolegijos socialinės pedagogikos III-čio kurso studentės kartu su ERASMUS mainų programos studentais iš Turkijos, prieš kelias dienas užbaigė tarptautinį socialinį projektą „Atrask save“ Kauno rajono moterų priklausomybių reabilitacijos centre.

Projekto tikslas buvo  – atitraukti moteris nuo kasdienybės rutinos, rasti įvairių būdų kaip praleisti laisvalaikį bei atrasti save. Projekto metu studentai vykdė 8 veiklas: susipažinimas, „Maisto banko“ akcija, joga, turkiškas maistas bei stalo etiketas, dailės terapija, tradiciniai turkiški šokiai bei tolerancija, bendravimo įgūdžiai bei atsisveikinimas. Visos veiklos buvo gerai apgalvotos, su tikslu – praplėsti moterų akiratį bei padėti atrasti naujų laisvalaikio praleidimo galimybių.

Jogos veiklos metu studentams talkino „Kauno Jogos studijos“ jogos meistrė Ilma Pranciulytė-Bagdžiūnienė, kuri jogos pagalba išplėtė moterų fizinių, dvasinių ir mentalinių galimybių ribas. Meistrė projekto dalyvėms padėjo suprasti moteriškos disciplinos bei sveikos gyvensenos svarbą. Projekto dalyvės – moterys, iš tiesų liko labai sužavėtos bei sakė, kad stresinėse situacijose-stengsis vadovautis jogos pratimais.

Studentų savarankiškai rengta dailės terapijos veikla padėjo moterims bent kelioms valandoms atpalaiduoti mintis, išreikšti save mene – mandalose. Projekto dalyvės noriai darė mandalas iš siūlų, kurios reikalavo ypatingo atsipalaidavimo bei kūrybiškumo.

Kadangi pusė projekto organizatorių buvo atvykę iš Turkijos, vienoje iš veiklų, jie supažindino moteris su savo šalies kultūra, istorija bei tradicijomis, su projekto dalyvėmis kartu gamino tradicinį turkišką patiekalą iš bulgur kruopų. Pasak projekto organizatorių, moterys iš pradžių gąsdinosi svetimšališko maisto, tačiau vėliau patiekalą gyrė ir žadėjo jį įtraukti į savo kasdieninį meniu.

Projekto organizatoriai – studentai, tiek lietuviai, tiek svečiai iš Turkijos, projektą apibūdino kaip labai įdomią ir nepakartojamą patirtį.

„Labai džiaugiamės, kad vykdėme projektą būtent šioje įstaigoje. Moterys mus priėmė maloniai, aktyviai dalyvavo veiklose. Su kai kuriomis iš jų užmezgėme labai šiltus santykius“ – užbaigė projekto organizatorės.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: