(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Po kelių savaičių, balandžio 16 d., visose šalies savivaldybėse ir seniūnijose vyks visuotinė, jau tradicine tampanti švaros akcija „Darom“. Jos tikslas – sutvarkyti užterštas teritorijas, surinkti ir išrūšiuoti atliekas, skatinti visuomenę tausoti aplinką ir ja rūpintis. Aplinkos ministerija nuo pat pirmosios akcijos 2008 m. ją palaiko ir yra jos partnerė.

Vienas „Darom 2011“ tikslų – kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartynus ir kad kuo daugiau jų būtų išrūšiuota bei atiduota atliekų perdirbimo įmonėms. Akcijos metu atliekos bus rūšiuojamos į komunalines, elektronikos, antrines žaliavas ir padangas.

Ketinantieji dalyvauti akcijoje kviečiami užsiregistruoti jos tinklapyje. Akcijos organizatoriai ragina žmones telktis tvarkyti ne tik savo kiemus, bet ir miestų apylinkes – miškus, paežeres, laukus. Šiam tikslui reikia tvarkymo vietų vadovų, kuriais gali tapti kiekvienas savanoris – nuo moksleivio iki senjoro. Akcijos dalyviams sudaryta galimybė interneto svetainės skyrelio „žymėk“ žemėlapyje pažymėti labiausiai užterštas vietoves. Planuojama, kad bus pažymėta daugiau kaip 3 tūkst. tokių taškų.

Sumanymas rengti švaros akciją „Darom“ kilo grupei Estijos savanorių. Jiems 2008 m. pavyko į Estijos miškus ir laukus sukviesti daugiau nei 50 tūkst. talkininkų ir per vieną dieną surinkti apie 10 tūkst. tonų šiukšlių. Tais pačiais metais Lietuvoje prie gamtos švarinimo prisidėjo keli tūkstančiai savanorių, o „Darom 2010“ jau talkino daugiau kaip 150 tūkst. dalyvių. Šiemet tikimasi sulaukti daugiau kaip 200 tūkst. aktyvių Lietuvos piliečių.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: