(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Gardine vykusiame XX-ąjame I.Jolkino laisvųjų imtynių jaunių turnyre nugalėtojo titulus iškovojo Tomas Baracevičius ir Artiomas Chaldejevas.

Vilkaviškiečiai Tomas Baracevičius ir Rokas Neiberka kovojo svorio kategorijoje iki 42 kilogramų. Tomas pakeliui į finalą tiesiog „nušlavė“ visus varžovus. Nei Aleksandras Pavliučenko, nei Sergejus Liutik, nei Viktor Seredič nesugebėjo paimti iš Tomo nei vieno taško. Lemiamoje imtyje T.Baracevičius grumėsi su Aleksejumi Rudionaku iš Gomelio ir taip pat buvo nesulaikomas. Kova laimėta rezultatu 6:0 ir 6:1. Vaikinas šį turnyrą laimi antrus metus paeiliui. Rokas Neiberka pirmoje kovoje nesusitvarkė su startiniu jauduliu ir pralaimėjo imtį tam pačiam A. Rudionokui. Tačiau paguodos kovose dirbo žymiai geriau. Rokas įveikė Denisą Voidaką bei Dmitrijų Šlakovskį ir iškovojo trečiąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 63 kilogramų aukso medalį iškovojo Artiomas Chaldejevas. Klaipėdietis visas kovas laimėjo „sausu“ rezultatu.

„Svoryje“ iki 50 kilogramų sidabro medalį iškovojo Laurynas Damidavičius. Nežiūrint savo jauno amžiaus, trylikametis Laurynas užtikrintai nugalėjo Sergejų Šašelį bei Pavelą Miškevičių ir pateko į finalą. Imtyje dėl aukso teko pripažinti trimis metais vyresnio lenko Dawido Romanovicziaus pranašumą.

Lauryno brolis dvynys Martynas Damidavičius (46 kg) pirmą imtį laimėjo prieš baltarusį Aleksejų Mariničių. Antroje kovoje vilkaviškietis rezultatu 2-0; 2-0 „suklupo“ prieš Jurijų Litrejevą. Pastarasis prasiskynė kelią į finalą ir Martynui suteikė galimybę pakovoti dėl medalio. Pirmąją paguodos dvikovą vaikinukas laimėjo, deja, kovoje dėl medalio rezultatu 2:0/ 2:1 nežymiai nusileido baltarusiui Denisui Trojanui tenkintis 5-ąja vieta.

Pagėgiškiai Gvidas Rubežius (54 kg), Artūras Daugalas, Rokas Maciukevičius (63 kg) ir klaipėdietis Vladislavas Vasiljevas (76 kg) pralaimėjo pirmąsias kovas ir iš tolimesnių varžybų pasitraukė.

Tarptautiniame turnyre kovojo 139 imtynininkai. Lietuvai atstovavo rinktinė, sudaryta iš Klaipėdos, Vilkaviškio ir Pagėgių sportininkų. Be šeimininkų ir lietuvių į turnyrą buvo atvykusios Latvijos ir Lenkijos komandos. Ypač stipri lenkų ekipa – ji sudaryta iš rinktinės narių, kurie ruošiasi dalyvauti šių metų Europos jaunių čempionate.

Lietuvos imtynių federacija, Treneris Jonas Jurkynas (Vilkaviškis)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: