© Phillip Toledano nuotr.

Grožio samprata laikui bėgant kinta. Tai, kas visuomenėje laikoma patrauklumo viršūne lemia įvairūs socialiniai ir kultūriniai faktoriai. Atsiradus technologijoms ir galimybei keisti savo išvaizdą, prie grožio sampratos formavimo prisidėjo ir plastinės chirurgijos paslaugos. Apie tai kalba fotografas Phillipas Toledano savo nuotraukų serijoje „Nauja grožio rūšis“ („A New Kind of Beauty“), kurioje nagrinėjamas šiuolaikinis grožio suvokimas, veikiamas populiariosios kultūros ir plastinės chirurgijos.

Londone gimusio ir visame pasaulyje puikiai žinomo fotografo Phillipo Toledano nuotraukose užfiksuoti vyrai ir moterys, savo išvaizdai tobulinti pasinaudoję plastikos chirurgų paslaugomis. Tiesa, rezultatas, matomas fotografijose, gali šokiruoti. Šių žmonių, vardan grožio atsigulusių po skalpeliu, išvaizdos pokyčiai – ekstremalūs.

Pasak fotografo, nuotraukų serija kalba apie šiuolaikinio grožio sampratos dilemą, šiandien visiems prieinamą galimybę kurti save iš naujo. Tik ar save perdarydami tikrai išryškiname privalumus? Galbūt atvirkščiai – paneigiant tai, ką žmogui davė gamta, tapatybė nublanksta? „Grožis visada buvo valiuta,“ – sakė Ph. Toledano. – „Ir dabar, kai pagaliau turime technologines galimybes kurti savo grožį, ką renkamės? Ar grožį nulemia šiuolaikinė kultūra? Istorija? Ar jį nulemia chirurgo ranka? Ar galime nustatyti fizinio grožio tendencijas, kurios kas dešimtmetį kinta, ar grožis yra amžinas?“

Fotografijų serijoje „Nauja grožio rūšis“ atsispindi ekstremalios plastinės chirurgijos poveikis žmogaus kūnui, besaikio savęs tobulinimo problematika. Nuotraukose žmonės įamžinti klasikinėmis pozomis, pagal romantinės portretūros tendencijas, taip išryškinant bėgant laikui kintantį grožio suvokimą, stipriai įtakojamą populiariosios kultūros, technologijų ir amžinai nevystančio grožio kulto.

© Phillip Toledano nuotr.

Taip pat skaitykite: Mathu Andersen – neįtikėtinas drag‘o fenomenas

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: