© Janelia Mould nuotr.

Apibūdinti pačią depresiją yra be galo sunku. Tai daugiau nei liūdesys, labiau tuštumas, beprasmiškumas. Momentas kai viskas aplinkui atrodo tamsu ir gilu, ir niekas negali tau padėti. Tie, kas nėra susiję su šia liga, niekada nesupras kaip gali būtų sunku tai išgyventi. Tačiau viena fotografė pabandė apibūdinti depresiją fotografijose, kurios galbūt gali padėti kovoti su šia liga.

Fotografė Janelia Mould specializuojasi fotografijoje, pasakojančioje istorijas. Darbuose ji vaizduoja savo mintis, kurias perteikia į ,,fantazijos žemę“ nuotraukose. Depresija sukelia praradimo jausmus. Tuštumo jausmas yra pagrindinis objektas fotografės nuotraukų serijoje ,,Mergina melancholijoje – depresijos istorija“.

Janelia Mould yra savamokslė fotografė iš Pietų Afrikos. Pirmąją kamerą gavo būdama 11 metų, todėl tai buvo jos vienas iš pagrindinių hobių. Mylėdama meną, tai pat piešimą bei tapymą, fotografė savo idėjas išreikšdavo meniniu būdu. Ji visada piešdavo fantaziją, kuri, kaip teigia fotografė, esanti ypatingai suaktyvėjusi bei ryški, o kartais ir ,,tasmsią“ vaizduotę. Tai pat ši nuotraukų serija atsirado iš vieno fotografės gyvenimo etapo, kai depresija buvo atkeliavusi ir į jos gyvenimą. Įveikti šiuos sunkumus Janelia nusprendė paėmusi fotoparatą į savo rankas, kaip atlikti terapijos sensą.

Janelia-Mould-fine-art-photography-6

Kiekviena nuotrauka iš šios serijos turi pagrindinį trūkumą – veidą. Tiklas buvo parodyti kokia yra tuščia ir beviltiška depresija, ir šios nuotraukos gali padėti sukelti tokius jausmus. Pati fotografė tikisi, jog ši nuotraukų serija padės kitiems suprasti koks yra jausmas gyventi depresijoje.

Galvos ir galūnės buvo paliktos tikslingai atokiau. Kaip pati fotografė teigia, ji norėjusi parodyti kitokį žvilgsnį į depresiją, kaip tai gali pasireikšti žmogaus gyvenime. Šie personažai sukuria nepilnumo jausmą, kurie stebėtojui perteikia nepatogumą. Janelia Mould įkvėpė ir citatos rastos internete. Jos sukėlė didesnį artumą bei padėjo suprasti, kaip būtų įmanoma išreikšti šį projektą fotografijose.

16991652_1491888764157662_3665977105586581807_o

Pati fotografė tikisi, jog šios nuotraukos galbūt padės kam nors gauti didesnį supratimą apie šią psichikos ligą ir padėti artimiesiems, kurie kenčia nuo depresijos.

Janelia-Mould-fine-art-photography-5

Janelia-Mould-fine-art-photography-1

Janelia-Mould-fine-art-photography-2

Janelia-Mould-fine-art-photography-4

17155887_1497036870309518_4755699973364172850_n

Taip pat skaitykite: Fotografė intymiose nuotraukose užfiksavo sunkią savo vyro ligą – depresiją [FOTO]

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: