© Kindra Nikole nuotr.

Kindra Nikole aistringa fotografė, įsikūrusi Sietle, Vašingtone. Naujoms nuotraukoms įkvėpimo menininkė dažniausiai semiasi iš pasakų bei istorinių įvykių, taip fantazijos ir siurrelistinės scenos tampa paslaptingos, svajingos ir išradingai įtikimos. Eksperimentuodama su įvairių būdų fotografavimu ir nuotraukų redagavimu, Kindra Nikole sukuria nuostabias nuotraukas, pilnas emocijų ir kūrybiškumo. Paskutinė šios fotografės nuotraukų serija vadinasi „Arisan“.

Įkvėpimą naujai nuotraukų serijai Kindra Nikole įgavo po vizito į Glastongerį, legendinę britų karaliaus Artūro poilsio vietą. Fotografė fiksuoja senovės pilies griuvėsius ir papildo istorinius rėmus nauja prasme. Nors moterys nedalyvavo mūšiuose, menininkė savo vaizduote atgaivina istoriją, įsivaizduodama Apvaliojo stalo riterius kaip stiprias, bebaimes moteris, pasipuošusias to periodo šarvais.

„Arisan“ parodo gražius peizažus, kurie tobulai atitinka nuotaiką kiekvienoje scenoje. Nuo Kanados snieguotų kalnų į Amerikos šiaurės vakarų žaliuosius miškus ir Anglijos pilies likučius. Fotografė naudoja paryškintas svajingas spalvas suporuotas su dėmesiu į smulkmenas. Menininkė norėjo padaryti kažką kitą negu tiesiog atgaivinti tų laikų scenas. Todėl ši nuotraukų serija įkvepia gyvenimą tame klausimų pasaulyje „kas, jei“, kurį fotografė visada norėjo ištirti ir siūlo alternatyvą karaliaus Artūro laikams.

11

Nuotraukų serijos pavadinimas „Arisan“ kaip ir įkvėpimas atsirado Anglijoje. Arisan – yra vidurinė Anglija ir reiškia pakilti. Fotosesijų metu Kindra Nikole dirbo viena su modeliais, nors asistentai visada padeda, tačiau fotografė dažniausiai dirba tik su savimi ir pozuojančiais modeliais ir teigia, kad kuo mažiau žmonių, tuo geriau. Tai leidžia patekti į kūrybinę erdvę, į kurią sunku patekti kai aplink yra per daug žmonių ir vyksta išsiblaškymas.

12

Rengiant fotosesijas, menininkė tiksliai žinojo ko nori, todėl kiekvieną atvaizdą sekė klausimai susiję su butaforija, apšarvavimu ir vietos žvalgymusi. Šarvai buvo būtinas komponentas kuriant šios serijos riteres, todėl fotografė bendravo su vietoskalviais, kurie užsiima šarvų gamyba bei viduramžių ekspozicija, būtent tie žmonės suteikė galimybę pasiskolinti reikalingas šarvų dalis.
Pagrindinis iššūkis, su kuriuo fotografė susidūrė rengiant „Arisan“ ir buvo be galo sunkūs šarvai. Taip pat apsišarvavimas ne visada buvo tinkamas tam tikroje aplinkoje, su šarvais tapdavo labai karšta arba šalta, pavyzdžiui, scenose sniege.

15

Papildomo darbo prie nuotraukų retušavimo menininkė prideda gana daug, tačiau retušuoja tik šviesas ir siekia, kad retušavimas būtų tiek tikėtinas, kiek galima. Fotografė mėgsta žaisti su spalvomis ir sukurti sceną, kuri atrodo anapusinė. Spalvos padeda tai pasiekti daugiau, negu bet koks kitas nuotraukų apdirbimo tipas. Fotografė nuotraukų retušavimą prilygino lyg maisto receptui: „Reguliuojama šiek tiek čia, šiek tiek ten. Tai lyg virti pagal receptą, bet leisti sau pridėti netikėtų prieskonių ar daugiau daržovių, nepaisant to, ką receptas jums pasakoja daryti“.

9

„Arisan“ nuotraukų serija gali būti pratęsiama. Menininkė turi dar kelias neredaguotas šios serijos nuotraukas, bet kol kas šis projektas yra pristabdytas. Prieš kelis metus, kai fotografė pradėjo savo karjerą, ji neturėjo jokios minties ką daro ir kur tai nuves. Tai buvo tai ką visada norėjo daryti ir nesigaili, kad pradėjo eiti šios kelionės link. Kindra Nikole teigia, kad meną kurs iki savo dienų galo.

8
10
13

14
16

17

18

Taip pat skaitykite: Universalumas – stiprioji jos pusė, susipažinkite su fotografe Darija Bilyk [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: