© Erwin Olaf nuotr.

Pamirškite kakavos gėrimą draugų kompanijoje: vyresniems nei 60 metų turintiems žmonėms, meilė taip pat yra kupina aistros.

Kalifonijos Universiteto mokslininkai atiko naujus tyrinėjimus, kurie visai neseniai buvo išspausdinti žurnale „Psichologija ir senėjimas“. Tyrimo metu 5500 tyrimo dalyvių nuo 20 iki 95 metų atskleidė, jog aistra yra tokia pat svarbi kaip ir esama draugija žmonėms, esantiems virš 60 metų. Be to, visi dalyviai buvo internetinio pažinčių portalo „eHarmony“ nariai.

Tai nėra pirmas ir tikrai ne paskutinis tyrimas, atliktas norint išsiaiškinti ir įrodyti, kad aistra laikui bėgant niekur nedingsta. Įdomiausia tai, jog ji turi būti kaskart atrandama iš naujo, kadangi tai taip stipriai prieštarauja vyraujantiems pasakojimams apie senėjimą ir seksą, jog žmonės paprastai nebesitiki aistros sugrįžimui į jų santykius.

Mūsų mąstymas apie seksą yra paremtas gimnastikos pavyzdžiu – visokie akrobatiniai išsikraipymai, kaip manoma, nepalankūs artrito paveiktiems klubams ar nusilpusiems keliams. Tačiau dar anksti nuleisti rankas ir ne tik jas.

Dar viena prielaida yra daroma apie tai, jog aistra mėgsta, netgi reikalauja naujovių, tarsi būtų kokia nors tarptautinė įmonė, kuriai kaskart reikia sugalvoti nuolat besikeičiančius ir mus dominančius produktus. Žmonės tikriausiai dėl to nuvertina patyrusį mylimąjį, prieš naujoką.

Senyvų žmonių gyvenimas reiškia, kad nebelieka jokio sekso, tačiau tai yra tik stereotipas. Žinoma, jog aistra yra per didelis jausmas, jog būtų siejamas su senyvo amžiaus karikatūra (per daug nesidžiauk, ištiks infarktas). Visa tai yra senatvės pavaizdavimas, supratimas, kad kartu su žilais plaukais, spalvos nyksta ir gyvenimo paletėje: kad progresuojantis amžius reikalauja pižamos iš medvilninės flanelės, puodeli kakavos ir kompaniono, bet ne mylimojo. Susiraukšlėję seni kūnai dažnai apibūdinami lyg būtų iš prigimties atstumiantys ar bjaurūs. Kol moterys šį pasibjaurėjimo kėlimą sieja su savimi ir labai dėl to įsižeidžia, seksualiai aktyvūs vyrai taip pat tampa pokštų ir keliamų antipatijų subjektai, dėl neigiamai vertinamos viagros naudojimo ar net nešvankaus senio sukurto įvaizdžio.

Realybėje, nepaisant kultūrinių skirtumų, daugeliui aistra (tačiau ne visiems) yra tipiškas žmogiškas instinktas: kol kai kurie žmonės, kai jie sensta, vis mažiau domisi, tarkim, maistu arba mažiau jo suvalgo, mes nemanytume, kad visi senyvo amžiaus piliečiai neišalksta ar nebesimėgauja maisto teikiamais malonumais. Iš tikrųjų, senyvo amžiaus žmonės dažnai pasakoja apie troškimus liesti ir būt liečiamais. Nors tam patirti yra nemažai būdų, seksas – bene geriausias. Tačiau viso to labiau trokšta žmonės gyvenantys paternalistinės priežiūros namuose, kuriuose į kiekviena užuominą apie seksualinius susiėjimus tarp gyventojų žiūrima nepalankiai.

Mature-3

© Erwin Olaf nuotr.

Iš tikro, daugumos senyvo amžiaus žmonių reakcijos į šį naują tyrimą yra atviras jei tik. Ne aistros, o galimybių trūkumas yra tai, ko jiems trūksta. Naujasis tyrimas atliktas remiantis pažinčių portalo nariais, tad galimas daiktas, jog juo besinaudojantys vyresni žmonės yra truputį gyvybingesni, nei kiti tokio paties amžiaus atstovai.

Tačiau kur visi tie įrodymai, kad ilgą laiką besitęsiantys santykiai tampa vis mažiau jaudinantys? Galbūt tai nėra tas atvejis, kuomet vyrai tampa mažiau seksualiai nepakantūs, o moterys labiau lytiškai užsispyrusios, kai pora žino vienas kito poreikius ir kūnus geriau, seksas, skirtingai, tampa daugiau ar mažiau erotinis? Arba, kai nėra jokio poreikio naudoti kontraceptines priemones, ar vaikų užklydimo į kambarį, jis tampa mažiau neramus?

Caitlyn Jennerinstagram.com/caitlynjenner nuotr.

Žinome, kad senėjimas mus keičia. Dabartinis senyvo amžiaus žmonės pilnamečiais tapo 1960-aisiais. Jie – kontraceptinių tablečių, homoseksualų viešumo ir kitų reiškinių karta. Caitlyn Jenner, naujoji trans reklamuotoja, yra 66 metų amžiaus. Polimorfinis, kitaip tariant įvairių formų ir būsenų seksualumas – ne tik jauniems. Būtų gaila, jei sėkmingi atradimai, jog aistra nebūtinai nyksta kartu su amžiumi, būtų naudojami kaip dar vienas įsakymas, skelbiantis, kad privalu tai tęsti. Kai kurie vyrai ir moterys su malonumu atsisako viso šito reikalo, tačiau tada, tai tinka visų amžiaus grupių žmonėms.

Taip pat skaitykit: Erwin Olaf: vyresnio amžiaus moterų fotografijos (N18)

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: