Transseksuali vilnietė: „Žmogus turi teisę rinktis, kuo jis nori būti“

Paskelbė: Data: 2015-06-29 10:28

Spausdinti | Komentarai

instagram.com/zheniakh archyvo nuotr.

Transseksualumas Lietuvoje ilgą laiką buvo gan opi tema visuomenės diskusijose, tačiau paskutiniaisiais metais tokios diskusijos įgauna pagreitį ir žmonės ima apsiprasti. Ženia (Zhenia) – transseksualė mergina kilusi iš Baltarusijos, dabar gyvenanti Vilniuje, prieš mažiau nei metus pasikeitusi savo lytį. Šiuo metu ji veda video dienoraštį (vlogą), dalindamasi patirtimi, įspūdžiais bei nuomone transseksualizmo tema, pasakodama matomus ir nematomus kūno pokyčius, skatindama nebijoti kalbėti šia tema ir kelti diskusijas.

Transeksualumas – trroškimas gyventi ir būti priimamam kaip priešingos lyties atstovu, kad būtų galima pakeisti lytį ir gauti hormoninį gydymą. Ženia jau puse metų vartoja hormoninius preparatus ir stebi savo kūno ir organizmo pokyčius. Norint sumažinti vyriškųjų hormonų kiekį organizme teko vartot anti-androgenus, o estrogenų dėka padidino moteriškųjų hormonų kiekį savo organizme, kas leido pastebėti ryškesnius kūno ir organizmo pokyčius. Pavyzdžiui, vienas iš labiau pirmųjų buvo lytinio potraukio sustiprėjimas, sumažėję raumenys bei prakaitavimas. Taip pat, vienas ryškiausių merginų bruožų, nuotaikų svyravimas. Pasak Ženios, dabar ji emocijas jaučia daug stipriau. Hormoninis gydymas duoda aiškius rezultatus. Oda tapo švelnesnė, švaresnė ir ganėtinai jautresnė, išnyko spuogeliai. O po keturių mėnesių organizmo pokyčių stebėjimo pagaliau ir sušvelnėjęs balsas.

nstagram.com/zheniakh archyvo nuotr.

Ženia džiūgauja, kad gali būti mergina, džiaugiasi moteriškėjančiu kūnu, padidėjusia krūtine. Tačiau kada pirmą kartą pajuto lyties disforijos sindromą, tiksliai atsakyti sau negali. „Galbūt 5 – erių ar vėliau. Sunku pasakyti. Ir vaikystėje jaučiausi  kaip mergaitė, nors žmonės galėjo pavadinti berniuku, bet aš nuolat būdavau su mergaitėmis. Ir tėvai pernelyg nespaudė būti labiau berniukišku“ , – sakė Ženia. Kai nusprendė pasidaryti lyties keitimo operaciją, gydytojai stengėsi atkalbėti, akcentuodami operacijos kainą ir tai, jog sprendimo niekada nebegalės pakeisti. Bet mergina dabar laiminga.

Ženia nebijo pasakyti, kad yra transseksualė mergina. „Lyties identifikacija prasideda tavo mąstymu, tuo, ką tu manai apie save, kuo save laikai. Svarbu ir savęs pristatymas kitiems: kaip tu elgiesi, rengiesi, bendrauji.“  Ji nebijo apie tai diskutuoti, jai tai įdomu. Tačiau merginai iškyla klausimas kodėl žmogaus asmens dokumentuose, pavyzdžiui, pase rašoma žmogaus lytis.  Pasak Ženios, tokiu atveju žmogaus dokumentai nurodo tai, kaip jis turi elgtis ar atrodyti. Tarsi tai turi būti nustatyta jau tuomet, kai gimei. Jos nuomone, žmogus turi teisę būt tuo, kuo nori būti ir elgtis taip, kaip jam patinka.

Prieš pradedant vartoti hormonines priemones, mergina pasistengė gauti kuo daugiau  informacijos apie būsimus pokyčius, ko laukti ir tikėtis, tačiau jai pritrūko asmeninės žmogaus nuomonės, konkretesnių pavyzdžių, apie nuotaikų svyravimus. Ji nežinojo, kaip turėtų būti iš tiesų ir ko tikėtis. Tai buvo viena iš priežasčių kurti video dienoraštį. Galbūt kitiems bus lengviau. Be to, ji skatina diskutuoti, dalintis patirtimi, džiaugiasi, kad visuomenėje transseksualizmo tema nebėra tokia vengiama, žmonės nebebijo kalbėti, didėja tolerancija.

„Reikia leisti sau būti savimi“ , – sako transseksualė mergina. „Būti tuo, kuo nori būti. Tai gerai.“

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt