(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Kauno Technologijos Universiteto žygeivių klubas „Ąžuolas“ kviečia į Žygių vakarą, kurio metu bus pristatomos išskirtinės šių metų kelionės. Renginio metu apie žygiuose patirtus išbandymus ir linksmas akimirkas pasakos patys žygių dalyviai. Žygių vakaras vyks gruodžio 10 d., šį ketvirtadienį, 18.30 val., KTU Auloje (A.Mickevičiaus g. 37, Kaunas).

„Ąžuolo“ nariai šiemet organizavo keturias ekspedicijas į kalnus: Altajų, Kaukazą bei dvi į Tian Šanį. Klubo nariai Paulius Jakutavičius ir Dovilė Garlaitė įkopė į Džigito viršūnę (5130 m, 4A sunkumo kategorija) Centriniame Tian Šanyje (Kirgizija). Vakaro metu bus rodomos nuotraukos bei filmai iš šių žygių.

Patirtais įspūdžiais taip pat dalinsis ir kitų žygeivių klubų nariai. Vilniaus Universiteto žygeivių klubo atstovai šiemet laipiojo Nevados Kalnyne (Kalifornija, JAV). Įkopę į El Capitan ir kitas viršūnes, jie 2009 m. Lietuvos alpinizmo ir kalnų turizmo čempionato Uolinėje klasėje (iki 3500 m.) užėmė prizines vietas.

Dideli atradimai slypi ne tik aukštai kalnuose, bet ir po žeme. Apie nusileidimą į giliausią pasaulio urvą Kruberio-Voronja (Gruzija) pasakos speleologas Aidas Gudaitis, vadovavęs ekspedicijai “Gilyn į žemės centrą”. Vienas iš pagrindinių vykdytos ekspedicijos tikslų buvo pasiekti urvo dugną ir taip įamžinti Lietuvos vardą. 2140m gylyje prie sifono (apsemtos urvo dalies) „Du kapitonai“ buvo pritvirtintas Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo ženklas.

„Ąžuolo“ klubo nariai Dovilė Dimindavičiūtė ir Nerijus Lamanauskas neseniai grįžo iš kelionės aplink pasaulį, kuri truko beveik metus. Aplankę 17 šalių Azijoje, Okeanijoje ir Pietų Amerikoje, jie pasiruošę pasidalinti dar karštais kelionės įspūdžiais.

Žygeivių klubas „Ąžuolas“ vienija mėgstančius keliauti ir pažinti aplinką, kurioje gyvename. Klubas organizuoja ne tik alpinistinius žygius: savaitgaliais vyksta žygiai pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, o žiemą – slidėmis. Taip pat klubo nariai tradiciškai švenčia Kalėdas, Rasas, Vėlines ir kitas kalendorines šventes. Prie klubo veiklos gali prisijungti visi, mėgstantys ir norintys keliauti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: