Youtube archyvo nuotr.

Ruonių, aštunkojų, jūrų ežių, krabų ir įvairių žuvų gaišenos nusėjo pusiasalio pakrantes. Khalatyr paplūdimyje, pamėgtame banglentininkų, daugelis jų pastebėjo „nemalonius simptomus“, tokius kaip nudegintos akys, odos neižėjimas, žaizdos. Papludimys randasi netoli karinio Rusijos poligono, spėjama, kad į gamtą papuolė itin pavojingos medžiagos.

Ruonių, aštunkojų, jūrų ežių, krabų ir įvairių žuvų gaišenos nusėjo ir keletą dienų dengė tolimojo Rusijos pusiasalio Kamčiatkos pakrantes. Šis reiškinys buvo pastebėtas banglentininkų mėgstamame Khalatyr paplūdimyje ir Avacha įlankoje, iš kurių atsiveria vaizdas į Ramųjį vandenyną. Beveik visa gyvybė jūros dugne buvo išnaikinta, po tyrimų tose vietovėse patvirtino mokslininkai, susitikę su regiono gubernatoriumi Vladimiru Solodovu. „Tai – ekologinė katastrofa“, – teigė tarptautinė aplinkos apsaugos organizacija „Greenpeace“. Ji nustatė, jog naftos produktų kiekis vandenyje normą viršijo „keturis kartus“, o fenolio kiekis – „2,5 karto didesnis“.

„Nardymų metu, 10-15 metrų gylyje pastebėjome masinę organizmų mirtį – buvo išnaikinta apie 95%. Kai kurios didesnės žuvys, krevetės ir krabai išvyveno, tačiau tas skaičius labai nedidelis“, – susitikimo su V.Solodovu metu sakė mokslininkas Ivanas Usatovas. Mokslininkai pranešė, jog mirus įvairiems organizmams, mirs taip pat ir žuvis, kurios jais maitinasi.

„Po nardymų galiu patvirtinti, jog tai – didelė ekologinė katastrofa. Ekosistemai buvo gerokai pakenkta ir tai turės ilgalaikių pasekmių, nes gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję“, – sakė povandenine fotografija užsiimantis Aleksandras Korobokas, pridurdamas, jog nardymų metu patyrė cheminių nudegimų.

Vienos žinomiausių banglenčių sporto mokyklų pusiasalyje „Snowave“ direktorius Antonas Morozovas buvo vienas iš pirmųjų pranešusių apie keistus ir nemalonius simptomus, pirmą kartą banglentininkams pasireiškusius prieš tris savaites. „Daugelis skubėjo išlipti iš vandens. Tačiau simptomai atsiranda net ir neturėjus kontakto su vandeniu“, – aiškino A.Morozovas kalbėdamas su populiariu „Youtube“ vlogeriu Juriju Dudu. Pasireiškia tokie simptomai kaip perštinčios akys, gerklės skausmas, pykinimas ir vėmimas, kurį sukelia neįprastas jūros kvapas. „Jei kaltininkai būtų drąsesni ir pripažintų savo klaidą bei pradėtų gelbėjimo operacijas, galbūt galėtume padėtį suvaldyti“, – pridūrė A.Morozovas.

Nepaisant A.Morozovo skundo ir „Greenpeace“ prašymo pradėti tyrimą, valdžia teigia, jog regione neįvyko jokių pramoninių nelaimių ar avarijų. Rusijos gamtos išteklių ministras Dmitrijus Kobilkinas interviu su „Rossija 24“ metu tvirtino, kad tyrimų mėginiai jokių nukrypimų nerodo, o masinės jūrinių gyvūnų mirtys yra „natūralios kilmės“ reiškinys. „Po audrų šiame regione pakyla mikroorganizmų toksiškumo lygis, lemiantis deguonies kiekio pakitimus“, – teigia jis. Tačiau regiono gubernatorius Vladimiras Solodovas svarsto kitas priežastis, sukėlusias šią ekologinę katastrofą: žmogaus sukelta tarša, natūralūs gamtos reiškiniai ir žemės drebėjimas.

Ekspertai spėja, kad galėjo išsilieti itin toksiškas raketinis kuras vienoje iš daugelio karinių įrenginių Kamčiatkoje. Būtent dėl tokių struktūrų Kamčiatka iki pat Sovietų Sąjungos žlugimo buvo visiškai uždaryta ir neprieinama visuomenei. Tačiau vėliau pusiasalis tapo mėgiama turistų vieta dėl savo laukinės gamtos, ugnikalnių, meškų ir banginių. V.Solodovas teigia, jog speciali komisija ištirs netoli Kozelsko ir Radyginskio karinių poligonų esančius vandenis.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: