Garbanotas. Artiom Ponkratenko nuotr.

Aštuonios dainos, pirmą kartą grupės „Garbanotas“ istorijoje įrašytos išskirtinai tik lietuvių kalba, nuo jau pasiekiamos visiems grupės gerbėjams. Albumas „Paskutinė saulė“ žiemą pasitinka visose skaitmeninėse platformose, o gyvai bus pristatytas gruodžio 22 d. Kaune, Kauno Kultūros Centre.

„Paklausius daugiau lietuviškų miuziklų ir senosios estrados Šarukui kilo mintis kurti miuziklą. Čia buvo iššūkis – ar darom miuziklą? Kaip jį darom? Išėjo taip, kad ėmėmės kurti ne miuziklą, o albumą, kuris visas yra parašytas viena tema ir jame visai stipriai jaučiasi tuo metu klausytos muzikos įtaka. Tuomet atsirado kitas iššūkis – albumą pabaigti“, – „Paskutinės saulės“ atsiradimo istorija dalinasi grupės gitaristas Mantas Joneikis.

Miuziklo dvasia pasidabinęs lietuviškas grupės „Garbanotas“ albumas – pirmas toks, parašytas vien lietuvių kalba. Tai „Garbanoto“ kūriniams suteikia nemažai poetiškumo, skambūs jau vien albumo dainų pavadinimai – „Nukrito saulė“, „Jūros dugne“, „Lūžtančios spalvos“, „Liūdnos akys“, „Tu plauki“ ir kt. Patys grupės nariai apie kalbos pasirinkimą albumui pasakoja paprastai: „Jei mokėtume kalbėti angliškai ar prancūziškai, tikrai kurtume dainas ir tomis kalbomis. Visur galima rasti gražių kalbos momentų, ne tik prasmių, bet ir skambesio, ritmikos.“

Be lietuvių kalbos, „Garbanotas“ tikina paties grupės garso per daug nekeitę: „Dėl skambesio net nežinau, manau, kad nėra labai radikalių skirtumų, instrumentai panašūs, balsai irgi tie patys! O klausytojas tegul išgirsta!“

Išgirsti „Paskutinę saulę“ jau galima Spotify, iTunes, Deezer, Shazam, Pakartot.lt, Bandcamp ir Youtube platformose. Melomanams, kuriems vien internete paklausyti muzikos neužtenka, grupė žada išleisti kompaktinę bei vinilinę plokštelę. Juodus bei riboto tiražo saulės geltonumo spalvos vinilus nekantriausi gerbėjai rezervuoti vis dar gali, o pirmieji juos atsiims į koncertą Vilniuje užsukę klausytojai.

garbanotas-liudnos-akys-klipo-kadras

Vaizdo klipo “Liūdnos akys” kadras

Paskutinės saulės“ viršelį puošia grupės bičiulės, klipe „Liūdnos akys“ suvaidinusios Kristinos Aglajos Skaldinos ir jos sūnaus nuotrauka, pertapyta Š. Joneikio. „Šiam albumui radau tokią smagią nuotrauką ir pamaniau, kad reikia nutapyti panašų siužetą ir… gausis viršelis! Tai va, įkvėpimas – aplinkui!“, – džiaugiasi „Garbanoto“ vokalistas. Grupė prasitarė, jog pasaką primenantis albumo viršelis bus perkeltas ir ant marškinėlių, kuriuos gerbėjai galės įsigyti pristatymo koncertų metu.

Ymir Audio” studijoje su garso režisieriumi ir prodiuseriu Snorre Bergerud’u įrašytas albumas, kaip sako patys atlikėjai Šarukas Joneikis, Mantas Joneikis, Kipras Pugačiukas ir Mantas Augustaitis, yra unikalus. „Kartu mums visiems jis – labai aktualus. Visos dainos yra labai išjaustos, o kartu – ir labai tikros.“

Paskutinė saulė“ išleistas su (nepri)klausomos muzikos agentūros „Tilto namai“ pagalba, o rinkinio leidybą ir įrašus dalinai finansavo asociacija „LATGA“ ir asociacija „Agata“.

Išgirsti albumą „Paskutinė saulė“ gyvai ir įsigyti vinilinį jo originalą „Garbanotas“ kviečia koncerte gruodžio 22 d. Kauno kultūros centre „Tautos namai“.

Bilietai: http://bit.ly/bilietaikns12-22

„Paskutinė saulė“ internete:

Spotify: https://spoti.fi/2RDa41L 
Itunes: https://goo.gl/nHieK3 
Deezer: https://www.deezer.com/en/album/80378812
Youtube: http://bit.ly/2RsWaih
Pakartot.lt : https://www.pakartot.lt/album/paskutine-saule

Išankstinė „Garbanoto“ vinilų rezervacija: https://goo.gl/forms/zytYAabBawkPjdMv1 

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: