"Hoptrans-Sirenos" archyvo nuotr.

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) turi naujas čempiones – pirmą kartą istorijoje LMKL aukso medalius iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“. Lino Šalkaus treniruojamos „Hoptrans-Sirenos“ ketvirtajame finalo serijos mače 58:39 (10:8, 17:16, 15:8, 16:7) pranoko Marijampolės „Sūduvą“ ir laimėjusios seriją 3:1 triumfavo finale.

Rungtynes abi komandos pradėjo nervingai ir nerezultatyviai. Įpusėjus kėliniui, po tolimo Ievos Prėskienytės metimo, „Hoptrans-Sirenos“ išsiveržė į priekį – 6:4. Marijampolietės ilgą laiką nesugebėjo surengti sėkmingų atakų, o 4 taškus iš eilės pelniusios šeimininkės padidino atotrūkį – 10:4. Kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė „Sūduvai“, kuri atsakė 4 taškais ir sušvelnino atsilikimą – 8:10.

Antrajame kėlinyje, po Andros Gabalytės tritaškio, „Sūduva“ svarstykles persvėrė į savo pusę (11:10), tačiau Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė atsakė tuo pačiu ir vėl išvedė šeimininkes į priekį – 13:11. Tolimų metimų šou tuo nesibaigė – taiklus buvo ir Elos Briedytės tritaškis, po kurio marijampolietės vėl pirmavo – 14:14. Likus žaisti 2 minutes iki ketvirčio pabaigos, viešnios pirmavo 22:20, bet netrukus priekyje ir vėl buvo Kauno rajono klubas po Jolantos Marmienės tritaškio – 23:22. Kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė šeimininkėms, kurios pelnė taškus paskutinę sekundę ir prieš antrąją rungtynių dalį pirmavo – 27:24.

Po didžiosios pertraukos „Hoptrans-Sirenos“ savo pranašumą padidino iki 5 taškų, kai tolimą metimą smeigė Santa Okockytė – 30:25. Įpusėjus kėliniui, dvitaškį pataikė Kornelija Balčiūnaitė (32:27), o iškart po to sekė „Sūduvos“ klaida. Tokiu žaidimu nepatenkintas marijampoliečių treneris Rimvydas Samulėnas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios dvitaškiu iškart pasižymėjo Sandra Baliutavičiūtė ir sumažino atsilikimą – 29:32. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, dar vieną tolimą metimą pataikė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir šeimininkių pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų – 37:29. Kėlinį tiksliais baudų metimais baigė šeimininkės ir prieš lemiamą kėlinį susikrovė dviženklį pranašumą – 42:32.

Ketvirtąjį kėlinį 5 taškais be atsako pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir padidino savo pranašumą jau iki 15 taškų – 47:32. Įpusėjus kėliniui tritaškį smeigė Monika Petrauskaitė ir dar labiau atitolino šeimininkes – 50:32. Po Ivetos Šalkauskės tolimo metimo marijampoliečių deficitas kiek sumažėjo – 37:50. Likus žaisti 3 minutes, šeimininkių pranašumas siekė 16 taškų (55:39), o „Sūduva“ ir toliau nerado jokių priešnuodžių. Per likusį laiką marijampolietės stebuklo jau nebesukūrė, o persvarą dar labiau padidinusios „Hoptrans-Sirenos“ triumfavo iškovojusios pirmąjį LMKL čempionių titulą klubo istorijoje – 58:39.

„Hoptrans-Sirenos“: I.Prėskienytė 12 (10 atk. kam.), R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 12, J.Marmienė 10, S.Okockytė 8.

„Sūduva“: S.Baliutavičiūtė 13 (8 atk. kam.), A.Gabalytė 11 (6 atk. kam.).