© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Britanijos olimpinės asociacijos (BOA) vadovas sako, kad organizacija vis dar stengiasi „įtikinti“ kai kuriuos atletus, kad pasiskiepytų Covid vakcina prieš kitą mėnesį prasidėsiančias Tokijo 2020 olimpines žaidynes.

Vyriausias vadovas Endis Ensonas teigia, kad „gerokai daugiau nei 90%“ Britanijos atletų iki Olimpinių žaidynių jau bus pasiskiepiję dvejomis skiepų dozėmis.

Bet taip pat pripažįsta, „kad yra asmenų, kurie nenori vakcinuotis“.

„Mes stengiamės įtikinti juos, kad geriausia būtų pasiskiepyti“, prideda jis.

„Žmonės turi teisę rinktis ir mes turime tai gerbi. Bet nereiškia, kad tai naudinga“.

Plataus masto išskirtiniame pokalbyje „The sports desk“ tinklalaidėje, Ensonas sakė, kad Britanijos olimpinė asociacija vykdo „itin didelę lydinčiųjų asmenų vakcinacijos programą su gerokai daugiau nei 1,000 žmonių… nes tai sumažins ligos riziką“, tačiau teko susidurti ir su kliūtimis.

„Dėl keleto atletų, kurie keliavo po žemyną, kilo problemų“, sakė jis. „Esu įsitikinęs, kad beveik visi bus pasiskiepiję bent viena doze. Stengsimės iki paskutinės minutės“.

Šiek tiek istorijos

Olimpinės žaidynės 2020 metais dėl pandemijos buvo pirmą kartą istorijoje nukeltos ir turi įvykti liepos 23 dieną, nepaisant pastebimo Japonijos visuomenės ir medicinos ekspertų priešinimosi.

Organizatoriai tvirtina, kad visi bus saugūs, tačiau vakcinacijos procesas vyksta gan lėtai.

Koronaviruso atvejų skaičius nuo gegužės, kuomet Japonijoje per dieną būdavo po 6,000 naujų susirgimų, sumažėjo ir nepaprastoji padėtis Tokijuje buvo panaikinta.

Ekspertai sako, kad norint surengti saugias Žaidynes, mieste, kuriame jos vyksta, kasdienis užsikrėtimų skaičius neturėtų viršyti 100 atvejų.

Tačiau miesto sveikatos tarnyba birželio 23 dieną pranešė apie 619 naujus atvejus, o paskutinių septynių dienų užsikrėtimų vidurkis siekia 423 atvejus dienai.

Britanijos olimpinė asociacija į renginį siunčia daugiau nei 370 sportininkų.

„Sudėtingiausia sporto aplinka“

Ensonas sako, kad 18 tūkstančių sportininkų talpinantis Tokijo kaimelis „tikriausiai bus sudėtingiausia visų laikų sporto aplinka“.

„11 tūkstančių sportininkų, pietaujančių praktiškai vienoje salėje, yra tikras iššūkis“.

„Todėl su organizatoriais sudarome itin griežtus protokolus, kad kaip tik galima geriau užtikrintume, jog laikomės visų izoliacijos, saugaus atstumo ir buvimo savo „pusrutuliuose“ taisyklių“.

„Mes valgysime kartu – bet nesimaišysime tarpusavyje, kaip įprastai. Tai sunkioji dalis. Bet mes esame įsitikinę, jog surinkome pakankamai žmonių iš medicininės pusės, kurie užtikrintų, jog aplinka yra saugiausia, kokia tik gali būti“.

Šią savaitę du Ugandos sportininkai atvykę į Japoniją sulaukė teigiamų testo rezultatų, nors ir buvo pasiskiepiję abiem skiepo dozėmis.

Paklaustas ar nesibaimina sulaukti panašių atvejų ir su britų atletais, Ensonas atsakė: „Būtų gan naivu manyti, jog jų nebus“.

„Mes turime įtraukti į planus tokius atvejus… Mes to tikimės ir kai tokių atvejų atsiras, tinkamai su jai susidorosime“.

„Bet akivaizdu, kad rizika gauti teigiamus testų rezultatus tikrai yra“.

„Pasiskiepijusiems suteikiama galimybė anksčiau palikti karantinavimosi aplinką“.

„Manau visi žinome, kad šią pandemiją išties sunku suvaldyti“.

Karščiavimo klinika

Sportininkai, įtariami sergant Covid, bus siunčiami į kaimelio „karščiavimo kliniką“, o įtarimams pasitvirtinus bus perkeliami į „izoliacijos viešbutį“ bei pašalinami iš savo rungčių.

„Sportininkai supranta, kokia yra rizika, nes jie jau varžėsi ir kai kurie iš jų matė, kaip kolegos praleido tam tikras rungtis“, sakė Ensonas.

„Mes turime nuostabių žmonių, susitelkusių į psichologinę sveikatą ir gerą savijautą. Bet jei taip nutiks, lengva tikrai nebus“.

Ensonas patvirtino, kad Didžiosios Britanijos komandos sportininkams nereikės atvykus į Japoniją karantinuotis šešioms dienoms, nors Japonija įtraukė Jungtines Karalystes į „raudonąjį sąrašą“ dėl Delta viruso mutacijos atvejų daugėjimo.

„Mes susisiekėme su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (IOC) ir pasakėme, kad tai būtų visiškai nesąžininga. Ir jie iškart tai pripažino“, sakė jis.

„Jie sugalvojo tokį planą, kad Didžiosios Britanijos komanda tris dienas nuo atvykimo negalės treniruotis ar maišytis su kitų tautų atletais. Bet mums tai tinka, kadangi didžioji mūsų sportininkų dalis keliaus į pasiruošimo stovyklą, o tai yra vien mūsų aplinka“.

Tačiau ir kitiems dalyviams kyla abejonių dėl vakcinos. Vieni jų bijo neigiamų šalutinių poveikių, kurie gali pakenkti jų pasirodymui Žaidynėse, kiti bijo, jog dėl skiepo sulauks teigiamo dopingo testo – nors tokia tikimybė yra itin menka – tačiau didžioji dalis dalyvių vis tik sutinka pasiskiepyti. Vienas amerikiečių regbio žaidėjas Karlinas Aislas (Carlin Isles) taip pat dvejojo dėl vakcinos ir teigė, jog gali ir pats natūraliai susitvarkyti su užklupusiomis ligomis, tačiau neketina rizikuoti ilgu ir sunkiu darbu vien tam, kad būtų pasakyta, jog jis negali dalyvauti Žaidynėse.

Persiakiojami Covid‘o

Nepaisant apribojimų, Ensonas tiki, kad sportininkai galės pasimėgauti Olimpinėmis žaidynėmis.

„Viena iš žinučių, kurią gavome iš sportininkų buvo: „prašau, nepaverskite viso to Covid‘o žaidynėmis. Mes norime matyti jas kaip Olimpines. Tai mūsų laikas sužibėti“.

„Todėl mes, kaip organizacija, esame apsėsti Covid‘o daromu poveikiu. Mes stengiamės palengvinti ant sportininkų pečių gulinčią naštą, kad jie galėtų dalyvauti, varžytis ir pasimėgauti žaidynėmis, nesijaudindami dėl viso kito. Todėl manau, kad Žaidynės gali būti linksmos“.

„Yra ir liūdnesnių dalykų – faktas, kad sportininkai privalės palikti kaimelį praėjus ne daugiau kaip dviem dienoms po dalyvavimo rungtyse, o tai reiškia, kad negalės stebėti kitų atletų“.

„Draugai ir šeima buvo ta grupelė žmonių, kuriuos norėjome sugrąžinti ir pažiūrėti ar jie bus įleidžiami į šalį. Tačiau Japonijos valdžia, greičiausiai deramai, priėmė sprendimą neįleisti tarptautinių lankytojų“.

„Dėl to tikrai gaila, bet mes stengsimės sukurti kuo pozityvesnę aplinką“.

Teisingas sprendimas

Nepaisant baimės, jog Žaidynės gali sukelti susirgimų koronavirusu atvejų padaugėjimą, į rungtynes bus įleidžiama iki 10 tūkstančių Japonijos gerbėjų.

„Nėra nieko didesnio ir geresnio už Olimpines žaidynes, suvienijančias visą pasaulį. Taip, bus išties sunku ir kiek kitaip“, sako Ensonas.

„Bet esu įsitikinęs, kad tai teisingas sprendimas.Yra galimybė pakylėti visą šalį, o iš tiesų net visą pasaulį ir tai gali būti nuostabi patirtis“.

Ensonas pripažino, kad Žaidynių atšaukimas „BOA būtų reiškęs itin sudėtingą situaciją“.

„Ir tai būtų pasikartoję visame pasaulyje, ir net tik valstybiniams Olimpinių žaidynių komitetams, bet ir tarptautinėms federacijoms. Ir visa tai ne dėl godumo, o dėl finansinio visos sporto sferos tvarumo“.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: