Nors iki šiol kine buvo daugybė žiūrovų simpatijų vertų antagonistų, tokie filmai kaip „Kopa“ ir „Nėra laiko mirti“ įrodė, kad gerai sukurtas piktadarys gali būti dar įtikinamesnis.

Visada smagu sirgti už herojus, kai jie kovoja dėl pergalės, tačiau dar smagiau gali būti sutelkti dėmesį į istorijos piktadarius. 2021 m. žiūrovai turėjo galimybę stebėti mėgstamų herojų kovas su tokiais blogiukais, kurie ne tik dare tas kovas įdomesnes, bet ir patys buvo įdomūs, o kai kurie iš jų paliko didesnę įtaką nei filmo herojai.

Kai kurie iš šių piktadarių buvo sudėtingi personažai, kurių bjaurus elgesys buvo pagrįstas kažkuo kas vertė jų gailėtis ir norėti pateisinti. Kiti buvo tiesiog siaubingi blogio įsikūnijimai. Nesvarbu, ar tai būtų superpiktadariai, galintys sunaikinti pasaulį, ar nerimą keliantys žmonės, šie 2021 m. filmų piktadariai padarė įspūdį.

10. Džekas ir Patrikas – „Trokštantys mano mirties“

Nors „Trokštantys mano mirties“ (angl. Those Who Wish Me Dead), trileris, kurio prejmera buvo metų pradžioje, netapo itin populiariu, tai vistik buvo įdomus ir įtraukiantis nuotykis, kurį pamatyti tikrai verta. Filme Angelina Jolie vaidina gaisrininkę miško gaisro apsuptyje, saugančią mažą berniuką nuo poros žudikų.

Nicholas Houltas ir Aidanas Gillenas vaidina samdomus žudikus Džeką ir Patriką. Jų žudymo metodai – šaltas apskaičiavimas ir tikslingas tikslo siekimas daro juos išties įtampą keliančiais blogiukais. Jie į tai žiūri tiesiog kaip į darbą, kurį reikia užbaigti, ir nė akimirkos nesustoja, net kai dalykai, kuriuos reikia padaryti tampa tikrai baisiais.

9. Karneidžas – Venomas 2: „Tegul būna skerdynės“

Vos tik Venomas pasirodė didžiajame ekrane savo pirmajame soliniame filme, gerbėjai nekantriai laukė jo garsiausio priešo – Karneidžo. Po to, kai Woody Harrelsonas suvaidino Cletus Cassidy, Venomas 2: „Tegul būna skerdynės“ išlaisvina visą griaunantį raudonąjį simbijotą epiniu būdu.

Tiesa, filmo reitingas N-13 pastebimai prislopina sadistinę personažo prigimtį ir palyginus su Venomu jis ne toks smagus, tačiau jaudina galimybė pirmą kartą pamatyti kultinį piktadarį didžiajame ekrane.

8. Maiklas Majersas – „Helovinas žudo“

Maiklas Majersas yra vienas žinomiausių visų laikų kino piktadarių, todėl turbūt nenuostabu, kad jis išsiskiria bet kuriais metais. Tačiau jo pasirodymas filme „Helovinas žudo“ yra labiausiai bauginantis ir išskiriantis savo žiaurumu visoje ilgametėje kino franšizėje.

Filme Maiklas vaizduojamas kaip bejausmis mirties nešėjas. Jis tarsi nesustabdoma gamtos jėga daro viena kraupią žmogužudystę po kitos, o subtilios užuomenos veda į tai jog šis žudikas yra kažkas daugiau nei iš pradžių galėjo numanyti žiūrovai.

7. Sub Zero – Žūtbutinis mūšis

Naujausioje „Žūtbutinis mūšis“ adaptacijoje su herojais kovojo daug bjaurių piktadarių karių, tačiau gerbėjai ypač džiaugėsi pamatę Sub-Zero kaip pagrindinį blogiuką. Kultinis nindzė, turintis užšaldymo galią, buvo kietas antagonistas, o jo gebėjimai puikiai panaudoti.

Sub-Zero sukurtas kaip negailestingas žudikas, kuris atrodė tarsi nesustabdoma jėga. Ypač smagu buvo tyrinėti jo varžybas su Skorpionu, kurios tapo geriausiomis filmo kovų scenomis.

6. Ikaras – „Amžinieji“

Nors iš pradžių Ikaras atrodė kaip herojus, kuris vadovaus Amžiniesiems, jis pasirodė esąs kur kas sudėtingesnis personažas nei MCU atsakas Supermenui. Ikaras yra atsidavęs Amžinųjų misijos karys, net jei tai reiškia planetos sunaikinimą.

Nors blogojo Supermeno idėja jau kiek pabodusį, Ikaras yra daug sudėtingesnis piktadarys. Jis turi svarių argumentų, o jo sprendimai pagrįsti priežastimis kurias nesunku suprasti, tačiau galutinė Amžinųjų šeimos išdavystė paverčia jį širdį veriančiu antagonistu.

5. Xu Wenwu – „Šang-Či ir dešimties žiedų legenda“

Mandarino posūkis filme „Geležinis žmogus 3“ tebėra vienas prieštaringiausių MCU momentų. Tačiau šis personažas buvo tinkamai pristatytas ir iš naujo apibrėžtas filme apie Šang-Či, greitai tapęs vienu sudėtingiausių ir įtikinamiausių piktadarių, kuriuos „Marvel“ perkėlė į didįjį ekraną.

Tonis Leungas puikiai atlieka vaidmenį, dėl kurio Wenwu tampa užuojautos vertu, įspūdingu, negailestingu ir daugiasluoksniu. Jis ne tik sukūrė įtikinamą istorijos personažą, bet ir padarė Šang-Či sudėtingesniu personažu savo debiutiniame MCU filme.

4. Filas Burbankas – „Šuns galia“

Tais pačiais metais kai Benedictas Cumberbatchas suvaidino superherojų Daktarą Streindžą filme Žmogus-voras: nėra kelio atgal“ (angl. Spider-man: no way home), filme „Šuns galia“ (angl. The Power of the Dog) jis sukūrė vieną intensyviausių 2021 m. personažų Filą. Filas yra kaubojus, kuriam labiau už viską patinka klajoklio gyvenimas.

Tačiau Filą ne tik tiesiog sunku pamėgti, jis yra niekingas žmogus, psichologiškai kankinantis naująją brolio žmoną vien už tai, kad ši įsibrovė į jo gyvenimą. Filas turi sluoksnių, kuriuos slepia giliai giliai, ir numanoma švelniąją pusę, tačiau jo žiaurus elgesys su aplinkiniais sukuria tokį blogiuką, kuris atpažįstamas kaip tikroviškas antagonistas.

3. Liuciferis Safinas – „Nėra laiko mirti“

Džeimso Bondo kultinių priešų sąrašas tikrai ilgas, todėl naujiems personažams sunku padaryti ilgalaikę įtaką franšizėje. Tačiau paskutiniame Danielio Craigo filme Safinas buvo tinkamai šiurpus ir grėsmingas priešas 007.

Safinas tarsi kelia apčiupiama įtampa viso filmo metu, tad kai jis ištiesų pradeda veikti sukelia tikrai stiprias emocijas. Tai tylus ir apskaičiuojantis piktadarys, kuris sugeba užpulti Bondą taip, kaip jokie kiti piktadariai nesugebėjo, ir tai greičiausiai įtvirtins jį kaip įsimintiną 007 serijos blogiuką.

2. Rufusas Bakas – „Kuo smarkiau jie krenta“

„Netflix“ vesternas „Kuo smarkiau jie krenta“ (angl. The harder they fall) pasižymi nuostabiu žvaigždžių ansambliu, tačiau visame filme išsiskyrė Idrisas Elba, vaidinantis Rufusą Baką. Nors filme gausu personažų, kurie yra greiti ir mirtinai pavojingi su ginklu, Bakas labiau gąsdina savo tyla.

Jis yra sudėtingesnis piktadarys, nei žiūrovai gali tikėtis iš jo negailestingo įžengimo į istoriją. Jo motyvacija suprantama ir net verta susižavėjimo, tačiau jis taip pat pasiryžęs šaltakraujiškai nužudyti nekaltus žmones, kad tik įgyvendintų savo viziją.

1. Baronas Vladimiras Harkonenas – „Kopa“

Kalbant apie groteskiškiausią metų piktadarį, baronas Vladimiras Harkonenas lengvai laimi šį titulą. Jis – intrigantas ir niekšas, buvęs smėlio planetos, vadinamos Kopa, valdovas, kuris išdavyste siekia nuversti dabartinius valdovus.

Bjauri Harkonneno išvaizda atspindi jo amoralumą, nes jis be gailesčio įsako naikinti savo varžovus ir yra kupinas godumo. Jis įsitvirtina kaip tikrai bjaurus monstras, kurio gerbėjai neabejotinai ir toliau nekęs antrojoje „Kopos“ dalyje.

Taip pat skaitykite: TOP 10 mirtinų Džeimso Bondo priešininkų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: