Dažnas iš mūsų norėtų turėti laiko mašiną, skirtą nukeliauti į kitą laikmetį. Kai kurie žmonės norėtų tapti XIX amžiaus dama, ar ponu, kiti norėtų išbandyti Marijos Antuanetės vaidmenį, dėvėti ilgą suknelę ir peruką.

Geriausi ir saugiausi portalai į kitą laikmetį yra filmai, stebinantys savo kostiumų grožiu ir nuostabios gamtos peizažais. Šie 10 filmų leis jums keliauti laiku nepajudant nuo mėgstamos sofos.

„Ledi Čaterli meilužis“ / Lady Chatterley’s Lover  (2015)

„Ledi Čaterli meilužis“ – britų romantinė drama, kurioje vaidina Holidai Greindžer, Rikardas Madenas ir Džeimsas Nortonas. Tai D. H. Lorenso romano adaptacija, kurios premjera įvyko per „BBC One“ 2015 m. rugsėjo 6 d.

Ledi Čaterli (Holidai Greindžer) džiaugiasi laiminga santuoka su aristokratu seru Klifordu Čaterli (Džeimsas Nortonas) iki tol, kol jis yra sunkiai sužeistas tarnaudamas Pirmajame pasauliniame kare. „Prirakintas“ prie neįgaliųjų vežimėlio ir tapęs impotentu, Klifordas nutolsta nuo savo žmonos. Konstanca randa jaukumo dvaro prižiūrėtojo Oliverio Melorso (Rikardas Madenas) draugijoje. 1920-ųjų Didžiojoje Britanijoje socialinė separacija tarp aukštesniosios klasės ir patarnautojų buvo nepalaužiama: romanas tarp ponios ir dirbančio vyro sukeltų skandalą visuomenėje ir paverstų abu atstumtaisiais. Ledi Čaterli turi rinktis tarp doros ir meilės, o Melorsas rizikuoja savo saugumu, nes abu stengiasi išvengti vis didėjančių įtarimų bei saugotis pavydaus ir kerštingo vyro.

„Liepsnojančios moters portretas“ / Portrait of a Lady on Fire (2018)

„Manifestas apie moters žvilgsnį“ – taip savo  filmą pavadina rašytoja-režisierė Céline Sciamma. Įtaigus, persmelktas romantika filmas apie jauną tapytoją ir jos meno objektą yra įžvalgus, erotinis galios tyrinėjimas.  Tai meilės istorija, jungianti neįtikėtiną porą  didžiule meno šviesa, kuri pasižymi glotniomis tekstūromis, daugiasluoksnėmis kompozicijomis ir romantiškomis apšvietimo detalėmis. Šie šešėlių ir ryškumo kontrastai ryškiausi tamsiuose namų užmiesčio virtuvės kampeliuose ir ypač padidėja stebint naktinį vaizdą.

Žiūrovas nukeliamas į naują XVIII amžiaus pabaigos pasaulį. Pirmiausia susitinkame su Marianne, Paryžiuje dėstančia meno studentams. Pradžioje filmo galima pastebėti fone esantį paveikslą, kuriame yra įamžintas naktinis moters, kurios suknelė apgaubta liepsnomis, atvaizdas. Šis paveikslas pasiūlo portalą į praeitį. Žiūrovui yra suteikiama galia persikelti laiku, atgal į audringą jūrą. Pagrindinis veiksmas vyksta atokioje Bretanės rezidencijoje. Marianne turi nutapyti buvusią vienuolyno mergaitę Héloïse. Héloïse motina ketina nusiųsti paveikslą Milano didikui. Jei jis sutiks, jos dukra bus ištekinta. Tačiau Héloïse nenori būti ištekėjusi ir jau nugalėjo vieną tapytoją, kuris išėjo nematydamas jos veido. Todėl Marianne turi išmokti visus Héloïse veido bruožus mintinai ir tapyti paveikslą slaptai.

„Paslaptyje“ / In Secret (2013)

„Paslaptyje“ – 2013 m. amerikiečių erotinis trileris, kuriam scenarijų parašė ir režisavo Čarlis Stratonas.

1860-ųjų Paryžiaus visuomenės žemesniuose sluoksniuose Teresė Rakin yra graži, seksualiai suvaržyta jauna moteris, įstrigusi meilės neturinčioje santuokoje su savo liguistu pusbroliu Kamilu. Ją privertė už jo tekėti jos valdinga teta madam Rakin. Teresė dienas leidžia prie mažos parduotuvės prekystalio, o vakarais stebi, kaip madam žaidžia domino. Susipažinusi su viliojančiu vyro draugu Laurentu Lekleru, ji pradeda neteisėtą romaną, kuris turi tragiškų padarinių. Kamilas netrukus miršta per išvyką prie ežero su Laurentu ir Terese. Paaiškėja, kad mirtis yra jų kaltė: Laurentas sumuša Kamilą, kai jis atsiduria vandenyje, ir jį paskandina. Madam Rakin sunkiai taikosi su sūnaus mirtimi, tačiau išgirsta Laurentą ir Teresę kalbant apie tai, ką jie padarė.

„Sudie, mano karaliene“ / Farewell, My Queen (2012)

1789 m., Prancūzijos revoliucijos išvakarėse, Versalio rūmų teismas vis dar gyvena savo įprasta tvarka kol Paryžiuje, esančiame vos už dvidešimties mylių, yra vis didėjanti suirutė. Rutina matoma jaunosios Sidonės Labordės, tarnaujančios karalienei Marijai Antuanetei, akimis. Kai teismą pasiekia naujienos apie Bastilijos šturmą, dauguma aristokratų ir tarnautojų palieka rūmus ir karališkąją šeimą, bijodami, kad kris vyriausybė. Tačiau Sidonė, tikinti monarchija, atsisako bėgti. Ji jaučiasi saugi su karališkąja šeima. Ji nežino, kad tai yra paskutinės trys dienos, kurias praleis su karaliene. Karalienė liepia Sidonei persirengti Polinjako hercogiene ir būti kaip masalas, kad pastaroji galėtų saugiai pabėgti į Šveicariją. Sidonė tai padaro, nepaisant vienos iš laukiančių karalienės moterų įspėjimo. Sidonė aprengiama žalia suknele. Kelionės metu su ja elgiasi niekingai, tačiau ji vaidina pakankamai įtikinamai, kad galėtų saugiai kirsti sieną. Istorijai einant į pabaigą, Sidonė pastebi, kad neturi jokių kitų ryšių, išskyrus savo skaitytojos karalienei poziciją, ir netrukus ji bus niekas.

„Pažadas“ / A Promise (2013)

„Pažadas“ romantinė drama, kurią režisavo Patricas Lekonte ir kurį parašė Patricas Lekonte ir Žeromas Toneras. Istorija paremta Stefano Cvaigo romanu „Kelionė į praeitį“.

Jaunasis Friderichas yra kuklus, tačiau atkreipia savo naujojo viršininko Karlo dėmesį. Savanoriaudamas auklėti darbdavio sūnų, jis vis labiau prisiriša prie jaunos Karlo žmonos Lotės. Tačiau ji atsisako išduoti savo vyrą, net kai jie sužino, kad Fridrichas dvejiems metams turi vykti į Meksiką prižiūrėti Karlo kasybos projektą. Fridrichas ir Lotė prisiekia, kad išliks ištikimi vienas kitam, tačiau artėjantis karas juos laiko atskirai ilgiau nei jie tikėjosi.

„Haid Parkas prie Hadsono“ / Hyde Park on Hudson (2012)

„Haid Parkas prie Hadsono“ britų komiškas istorinė drama, kurią režisavo Rodžeris Mikelas. Filme vaidina Bilas Murėjus, Olivija Kolman ir Laura Linei.

1930-aisiais Hadsono slėnyje Margareta „Deizė“ Sakli yra supažindinama su tolimu pusbroliu prezidentu Franklinu D. Ruzveltu, kad padėtų jam atsipalaiduoti savo šeimos dvare. Netrukus ta pagalba tampa daug didesnė, kai jie tampa meilužiais. Deizė atsiranda unikalioje padėtyje, kai Ruzveltas 1939 m. priima Didžiosios Britanijos karalių ir karalienę. Kai karališkoji pora susitvarko su keistais prezidento susitarimais, Deizė sužino, kad Ruzvelto gyvenime yra kur kas daugiau, nei ji galvojo. Kai pasaulį netrukus užklos karas, užsimezga draugystė ir įgyjama naujų perspektyvų.

„Didieji lūkesčiai“ /Great Expectations (2012)

„Dideli lūkesčiai“ britų drama, režisuota Maiko Niuvelo. Aktorius Džeremis Irvainas įkūnija Pipą, kuris yra našlaitis. Irvainas manė, kad šis vaidmuo yra bauginantis, tačiau teigė, kad jis „norėjo, kad Pipas būtų stipresnis ir tvirtesnis nei ankstesni jo atlikti vaidmenys“.

Iš vaikų namų priglaustas Pipas kenčia vargus įžeidimų negailinčios sesers ir jos geraširdžio sutuoktinio kalvio Džo skurdžioje šeimoje. Vieną dieną likimas jį suveda su pabėgusiu iš kalėjimo nuteistuoju Magviču (Ralfas Finesas), kuris pakeičia Pipo gyvenimą. Paslaptingosios ir ekscentriškosios Mis Hevišem (Helena Bonham Carter) namuose jis gauna užduotį susitikinėti su įvaikinta dukterėčia Estela ir tenkinti ne pagal amžių subrendusios mergaitės įgeidžius.

„Meilė ir draugystė“ / Love & Friendship (2016)

„Meilė ir draugystė“ komiška drama, kurią režisavo Vitas Stilmanas. Filmas paremntas Džeinės Osten romanu „Ledi Suzana“, parašytu apie 1794 m. Filme vaidina Keitė Bekinseil, Hlojė Sevigni, Ksavieras Samuelis ir Ema Grynvel.

Filmo „Meilė ir draugystė“ centre yra graži našlė Ledi Suzana Vernon, kuri atvyko į savo uošvių namus, kad išlauktų gandų apie visuomenėje sklindančias jos problemas. Būdama ten ji nusprendžia susirasti vyrą sau ir gana nenoriai debiutuojančiai dukrai Frederikai.


„Ofelija“ / Ophelia (2018)

„Ofelija“ – Didžiosios Britanijos ir Amerikos romantinė drama, kurią režisavo Klerė Makarti. Filme pasakojama Ofelijos iš Vilijamo Šekspyro pjesės „Hamletas“ likimas. Remiantis Lisos Klein romanu, filmas vaizduoja Hamleto istoriją iš Ofelijos perspektyvos.

Kaip maištingą ir be motinos vaiką Ofeliją į Elsinorės pilį priima karalienė Gertrūda. Pakankamai greitai Ofelija užkariauja jauno princo Hamleto širdį. Aistringas romanas užsimezga tarp dviejų slapta, nes karalystė yra ant karo slenksčio tarp savo politinių intrigų ir išdavystės. Kai Hamleto tėvas nužudomas, o princo protas aptemsta kerštu, Ofelija bando įtakoti valdžios galią Danijoje tuo pat metu bandydama rinktis tarp savo tikrosios meilės ir savo gyvenimo.

„Panelė Skarlet ir Hercogas“ / Miss Scarlet and the Duke (2020)

„Panelė Skarlet ir Hercogas“ Didžiosios Britanijos ir Airijos kriminalinė drama, kurią sukūrė Rakaelis Niu. Istorija pasakoja apie Viktorijos laikų tyrėjų porą. Pirmasis serialo sezonas per „Alibi“ pradėtas transliuoti 2020 m. kovo 31 d. Antrojo sezono filmavimas iš pradžių buvo numatytas 2020 m. rugsėjo mėn., tačiau šiuo metu yra sustabdytas dėl vykstančios COVID-19 pandemijos.

Viktorijos laikų Londone Eliza Skarlet lieka be pinigų, kai miršta jos tėvas. Tai ypač problemiška tuo metu, kai santuoka yra vienintelė finansinio saugumo galimybė. Eliza nusprendžia tęsti savo tėvo detektyvų agentūros veiklą. Tačiau norint veikti tokioje vyrų dominuojamoje sferoje jai reikia vyro partnerio ir netrukus ji ima dirbti su mergišiumi detektyvu inspektoriumi Vilijamu Velingtonu, dar kitaip žinomu kaip Hercogas.

„Ponia Bovari“ / Madame Bovary (2014)

Jauna mergina Ema, kuriai dar nėra 18 metų, susikrauna daiktus ir ruošiasi išeiti iš vienuolyno susituokti su vyru, kaimo gydytoju Čarlsu Bovari. Tačiau mažame provincijos mieste jai nuobodu ir liūdna. Didžiąją laiko dalį ji praleidžia viena, skaitydama ar klaidžiodama sode, o Čarlsas būna užsiėmęs pacientais. Net būdama namuose, Emai nuobodu ar jaučiasi apleista Čarlso.

Ema trokšta daugiau – jaudulio, aistros, meilės. Iš pradžių ji rodo santūrumą, kai teisininkas Leonas Dupujis prisipažįsta apie savojausmus. Tačiau ją intriguoja vyras, kuris daro didesnę pažangą gyvenime. Jų romanas ją padrąsina, ir ji tiki, kad tai suteikia jai gero gyvenimo skonį.

Taip pat skaitykite: TOP 10 filmų apie karalius ir karalienes

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: